Maminka.czMateřídouška

Právě vychází lednová Mateřídouška

Simona Procházková 12.  1.  2022
Na co všechno se můžou těšit malí školáci v prvním letošním vydání oblíbeného časopisu Mateřídouška s Lego Avengers na obálce? Je toho opravdu spousta.

Pokus na doma: Vyrobíme si šiškové krmítko pro ptáčky. Je celé jen z přírodních surovin, takže po něm nakonec zůstane jen malý kousek režného provázku.

Zvíře měsíce: Přinesl vám domů Ježíšek zakrslého králíčka? V Mateřídoušce si ukážeme, jak se o takové zvířátko starat, aby mu u vás bylo dobře.

Téma z titulní strany: Představíme ty nejlepší hry ze světa kostek. Každá se hodí pro někoho jiného, tu svou si ale najde každý. Nechybí samozřejmě ani chytré hrací tipy redaktorky Káti.

Vyrábění: Malý designér děti v lednovém čísle naučí, jak si postavit sněhuláka, který zaručeně v žádném pokojíčku neroztaje!

Cestování: První zastávku po krajích ČR odstartujeme v našem hlavním městě. Kromě krásně ilustrované mapy, nechybí samozřejmě ani pořádná dávka luštění, ze kterého se toho děti o Praze dozví ještě mnohem víc.

Lednové Sluníčko cestuje do pravěku

NOVÁ RUBRIKA: ČASONAUTI:  O dost dříve, než do Evropy přišli lidé dnešního typu, tu měli domov neandertálci. Parta tří kamarádů se svým časoletem přistála nedaleko jedné z jejich jeskyní, aby se pěkně zblízka podívali, jak neandertálci žili.

Velký detektivní komiks: Ludva s Ednou se na šesti stranách vesele ilustrovaného komiksu pokusí najít padoucha, který má na svědomí jeden dost zvláštní únos. Co se opravdu stalo a kdo má tuhle lumpárnu na svědomí, může pomoct Ludvě s Ednou vypátrat i váš malý detektiv. Hodit se mu k tomu bude poskládání padouchova identikitu. Ten a ještě jeden soutěžní identikit najdou děti k vystřižení na kartonu lednové Mateřídoušky.

Zvěřinec: Která zvířata by vyhrála soutěž otužilců? My máme jasno!

Tělo:  Zuby umí člověka potrápit. Proč se jednomu kazí a druhý je má jako perličky? Na tuto výpravu si naši výzkumníci už dlouho brousili zuby. 

Ani v lednové Mateřídoušce samozřejmě nemůže chybět anglicko-český komiks a komiks o strašidlech, představení další knihy z povinné četby, nápady, jak si vylepšit pokojíček, vaření, filmový plakát, srandičky a tipy, co si nenechat v měsíci lednu ujít.

Mateřídouška s LEGO Avengers na titulní straně je právě v prodeji.  

Kupujte v trafikách nebo s dopravou ZDARMA na www.ikiosek.cz/materidouska

Témata: Mateřídouška, Děti, Školák, Pohádky, Tvoření, Čtení, Ježíšek, Malý školák, Krmítko, Česká republika, Ludva, Praha, Povinná četba, Evropa, Komiks, Edna, Časopis, Káťa
Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba pojmenovala dceru netradičně. Které další známé maminky se při výběru jmen nedržely klasiky?
Formánková Simona
Miminko
Pavlína Jágrová exkluzivně: První trimestr byl peklo, zachránil mě přítel. Teď už si těhotenství konečně užívám!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro