Maminka.czNež otěhotníte

Před početím tělo důkladně pročistěte. Pomohou vám čaje a oleje

Simona Procházková 24.  5.  2013
Před početím tělo důkladně pročistěte. Pomohou vám čaje a oleje
Plánujete miminko? A víte co dělat pro vědomé početí zdravého a spokojeného děťátka? Že ne? Tak o tom si povíme v dnešním článku…

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pitný režim aneb co zavlažuje naše tělo

Našemu organismu je nejpřirozenější popíjení čisté, pramenité vody. Ideální je živá voda dovezená z některé studánky a uskladněná v skleněné nádobě (rozhodně ne plastu). Čistá pramenitá voda má schopnost navázat na sebe škodliviny a odvést je z těla ven. Žádná minerálka či sycená voda tohle neumí. Vodu můžeme kombinovat s čerstvými zeleninovými šťávami (doporučuji mrkev, červenou řepu, okurku, cuketu, chřest..) a bylinkovými čaji (například kopřiva, jitrocel, bez, lípa, měsíček lékařský, maliník, ostružiník, jahodník..).

Lehká a živá strava

Základem našeho jídelníčku by měla být syrová i dušená sezónní zelenina a ovoce, saláty, čerstvé klíčky, kvalitní celozrnné pečivo. Velkou část našeho jídelníčku by měli tvořit luštěniny (fazole, cizrna, hrách, červená, žlutá, zelená, hnědá, černá a šedá čočka, mungo), pohanka, neloupaná rýže, klíčky, jáhly, celozrnné těstoviny, tofu. Snažíme se zařadit mořské řasy (nori, arame, wakame, hijiki) i léčivé houby, jako je hlíva ústřičná a žampiony.

Připravme tělo na otěhotnění pomocí přírody a bez chemie…

1. Detoxikace organismu
Důležitým krokem ke zdravému organismu ženy i muže je detoxikace, Existuje řada očistných metod, které nám pomohou zbavit se nahromaděných mikrobů, těžkých kovů i parazitů. Já dnes uvádím jednu rychlou, ale velmi účinnou detoxikační proceduru, doporučuji ji provádět 3 x za sebou, po týdnu.

Blesková očista organismu

Najdeme si den, v kterém si můžeme dopřát klidový režim, kdy nemusíme vycházet ven ani přijímat návštěvy.
Potřebujeme: 1 láhev Zaječí kyselky hořké, 2-3 lžíce lněného semene

Postup: Ráno nalačno během dvou hodin vypijeme celou láhev Zaječí kyselky hořké a následně navštěvujeme toaletu, dokud se střeva úplně nevyčistí. Tato očista netrvá déle než 2,5 hodiny.

Tip: Dva dny před touto detoxikací je dobré konzumovat pouze lehká nejlépe zeleninová či obilninová jídla.

2. Vyčištění a regenerace ledvin
Zdravé ledviny jsou pro správný chod celého organismu naprosto nezbytné, protože udržují v rovnováze celý organismus. Nedostatečná činnost ledvin se projevuje hromaděním odpadových látek v krvi, které měly být odstraněny.

Nejlepší čaj na regeneraci ledvin – čaj Jiřího Janči

Abychom dokonale zregenerovali ledviny, je nutné 8 týdenní popíjení speciálně namíchaného čaje podle Ing. Jiřího Janči (dá se pod tímto názvem koupit v nálevových pytlících). Nesmí se ani 1 den vynechat.Čaj se popíjí 3 x denně, musí být vždy čerstvý!.

Potřebujeme:
3 díly natě celíku zlatobýlu (musí být použitý pouze tento druh celíku solidago virgaurea)
1 díl natě přesličky rolní
1 díl natě truskavce ptačího
1 díl natě rdesna blešníku

Postup: Léčivky smícháme dohromady, čaj si připravíme tak, že 1 čajovou lžičku směsi přelijeme 2 dl vroucí vody a necháme 10 minut louhovat, pak přecedíme a popíjíme.

3. Regenerace a posílení činnosti žlučníku a jater

Játra jsou skutečnou chemickou továrnou celého organismu, kde každý okamžik probíhá na 5600 chemických reakcí. Krátce řečeno, není v organismu akce, na které by se játra aspoň z malé části nepodílela. Už tento fakt svědčí o jejich důležitosti a potřebě je mít v co nejlepším stavu.

Očista žlučovodů

Žlučové kameny a zanesené žlučovody vedou k tomu, že játra a dvanácterník pracují s velkým zatížením. Typickým projevem zaneseného žlučníku bývají poruchy trávení, říhání, nadýmání, nechutenství a bolestivost této oblasti.
Tato čistící metoda spočívá v tom, že každý den nalačno vypijeme 1 štamprlku panenského olivového oleje smíchanou s 2 lžícemi citrónové šťávy, pak nesmíme 1 hodinu nic jíst ani pít! Tuto proceduru provádíme po dobu 3 měsíců.

Jak játra a žlučník posílit?

Kořen hořce žlutého skvěle posílí žlučník i játra
Játra si posílíme kořenem hořce žlutého – užíváme 4 x denně kousek o velikosti 0,5 x 0,5 cm nadrceného kořene zapijeme vodou, tato kúra by měla trvat po dobu 8 týdnů. Kořen hořce je naprosto spolehlivý prostředek na odstranění pálení žáhy.

Řepíkový prášek podporuje činnost jater

Tento přípravek je velmi účinný při potížích se žlučníkem a játry a potížích s tvořením šťáv v zažívací soustavě.
Potřebujeme: na prášek rozemletou nať řepíku
Postup: Po dobu 6 týdnů užíváme 3 x denně na špičku kulatého nože a zapijeme vodou.
TIP:Kořen hořce i řepíkový prášek doporučuji užívat souběžně.

Rostlinné oleje dokonale vyživují organismus

Mandlový olej

Mandle obsahují kvalitní bílkoviny, vitamin E, enzymy, vápník (ve 100 gramech mandlí se nachází cca ¼ doporučené denní dávky vápníku), hořčík a další cenné látky. Mandlový olej výrazně zmírňuje všechna podráždění trávicího ústrojí, od úst až po konečník. Vhodný je i při bronchitidě, zánětech močových cest. Dále posiluje nervovou soustavu, zpevňuje zubní sklovinu, posiluje nehty, vlasy a pomáhá zkrášlovat pokožku.
Doporučené užívání:1 x denně 1 lžička oleje

Sezamový olej

Sezamová semínka jsou bohatá na kvalitní olej, který je zdrojem rostlinných bílkovin, fosforu, niacinu, síry, vápníku a uhlovodanů. Díky těmto látkám je výborným pomocníkem při nervozitě, stresu, nespavosti a celkovém podráždění. Olej má také příznivé účinky na srdce a cévy. Užívání sezamového oleje je rovněž prospěšné při urologických a gynekologických infekcích.
Doporučené užívání:1 x denně 1 lžička oleje

Dýňový olej

Dýňová semínka jsou největším přírodním zdrojem zinku a železa. Zinek je naprosto nezbytným prvkem pro řádné fungování lidského organismu. Dýňový olej se také používá především v urologii, poněvadž bylo zjištěno, že ovlivňuje svalovinu svěračů a zvyšuje tlak moči, což je výborné například při zvětšené prostatě. Uvádí se také, že užívání tohoto oleje zmírňuje močové a gynekologické infekce, urychluje průběh nemocí i následnou rekonvalescenci.
Doporučené užívání:1 x denně 1 lžička oleje

Zinek vždy jen s vitamínem A!

Zinek vždy užíváme s vitamínem A dohromady, protože se společně dobře přisvojují do organismu. Cenným zdrojem vitamínu A je například rakytník řešetlákový. Rakytník můžeme popíjet ve formě šťávy, doporučená dávka je 1 x denně 1 lžíce.

Lněný olej

Lněné semeno obsahuje fytoestrogeny, rostlinné estrogeny, které se podobají ženským estrogenům, tudíž olej z nich příznivě působí na menstruační cyklus tím, že vyvažuje poměr mezi estrogenem a progesteronem. Dále pomáhá zlepšovat stav děložní sliznice a tím může ovlivnit některé formy neplodnosti. Lněný olej má také velmi příznivé léčebné účinky u mužů. Pomáhá při léčbě mužské neplodnosti a při prostatických problémech.
Doporučené užívání:1 x denně 1 lžičku oleje

Vědomé početí a partnerský vztah

Je určitě zcela jasné, že pro vědomé početí je nesmírně důležité, aby byl partnerský vztah láskyplný, funkční a zcela vyléčení od starých zranění, traumat a bloků. Teprve pak si vzájemně můžeme užívat těhotenství a následného příchodu miminka na svět. A nezapomeňme, že rady pro vědomé početí děťátka jsou platné pro oba rodiče – budoucí maminku i tatínka.

Témata: Než otěhotníte, Početí, Tělo, Typický projev, Semeno, Dýňový olej, Bylinkový čaj, Počet, Hlíva, Neloupaná rýže, Pramenitá voda, Regenerace, Olej, Aram, Důležitý krok, Dukla, Doporučená dávka, Detoxikace, Čaj, Mandlový olej
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Patricie Pagáčová se dočkala miminka. A má krásné jméno!
Víchová Tereza
Slavné maminky