Maminka.czMaminka roku 2022

Představujeme finalistky Maminky roku 2022: Toto jsou Maminky blogerky

redakce 16.  8.  2022
Do finále soutěže Maminka roku 2022 postoupilo devět statečných a inspirativních žen (z každé kategorie vždy po třech), které vám postupně blíže představíme. Tady jsou příběhy, které vás nejvíce zaujaly v kategorii Maminka blogerka. Co nám řekly samy finalistky a jaké jsou jejich první pocity?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kamila Žižková, @moje_gynpor, 1. místo – 50 335 hlasů 

Jsem lékařka v oboru gynekologie a porodnictví, manželka a zejména maminka rok a půl staré holčičky. Situace nás donutila k tomu, že na rodičovské dovolené je manžel a já chodím do práce. Jsem člověk zapálený do nových věcí, vedu předporodní semináře, laktační poradnu a vedle práce v nemocnici docházím i do ambulance. Gynekologií žiji, proto mě před rokem napadlo založit instagramový profil @moje_ gynpor s touto tematikou. Vtipnou formou se na něm snažím edukovat širokou veřejnost o ženském těle a ženské sexualitě. Příspěvky doprovázejí mé vlastnoruční kresby. Plánuji vydat knihu se stejným obsahem a cílem. Tvořím něco, co na českém Instagramu není. A lidem se to líbí. Odezvy jsou úžasné a právě i mí sledující se podílejí na charakteru feedu na profilu.

Klepněte pro větší obrázek

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále?

Jsem nadšená! A jsem nadšená a překvapená z toho, kolik lidí bylo ochotno mě (i opakovaně) podpořit. Dostat se do finále jsem si moc přála. Postup do finále je pro mě vlastně už vítězstvím.
 

Na co se nejvíc těšíte?

Upřímně? Na to, až budu opečovávána a na chvíli vystoupím ze stereotypu. Také se moc těším na seznámení s patronkami a s ostatními finalistkami, které mě velmi potěšily svým laskavým přístupem. Věřím, že si finálový večer všichni moc užijeme.

VIDEO: Patronkou kategorie Maminka blogerka je herečka Míša Tomešová

Lenka Soukupová, @fit.mum.with.fun, 2. místo – 41 912 hlasů

V první řadě jsem maminka Adélky, Domíka a Julinky. Před maminkovskou érou jsem pracovala jako právnička, ale talár jsem pověsila na hřebík, kde nejspíš zůstane. Během rodičovské dovolené se mi povedlo svůj celoživotní koníček – sport – posunout na vyšší úroveň. Udělala jsem si kurzy osobního trenéra a lektora pilates, ale především instruktora cvičení pro těhotné a ženy po porodu. Baví mě motivovat nastávající a stávající maminky k pohybu a ukazovat, jak moc je důležité najít si čas na sebe a své tělo. Část mých příspěvků na Instagramu tvoří cviky vhodné pro těhotné ženy a maminky, včetně návodů k provedení, a ukázky toho, co a jak sama cvičím. Vedle toho také sdílím střípky z našeho rodinného života s tipy na výlety nebo zaručenými mama tipy.

Klepněte pro větší obrázek

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále?

Mám samozřejmě radost! Vedle vyjádření podpory je to pro mě velká motivace. Zároveň to díky obrovskému počtu hlasů vnímám i jako závazek pokračovat a dál dělat fit.mum.with.fun, jak nejlépe umím.

Na co se nejvíc těšíte?

Na to, že se osobně potkám s Luckou (mama.ctyr.loupezniku), se kterou jsme skrze sítě v kontaktu od našich posledních těhotenství. A s Kamilou (moje_gynpor), kterou jsem začala sledovat díky této anketě. Musím říct, že její příspěvky jsou skvělé! Těším se ale samozřejmě i na všechny ostatní finalistky a lidi z Maminky. A taky na vše kolem slavnostního večera.

Lucie Vápeníková, @mama.ctyr.loupezniku, 3. místo – 33 304 hlasů

Kdyby mi někdo před sedmi lety řekl, že budu mít čtyři děti, tak se tomu zasměji. Teď je mateřství mým smyslem života. Jsem mámou čtyř malých kluků, nejstaršímu je šest a nejmladší oslaví za pár týdnů první narozeniny. Před třemi lety jsem si založila instagramový účet, původně jen pro sebe jako album, ale začalo mě bavit sdílet radosti i starosti mateřství. Hlavně mě baví odezva sledujících. Maminky se na mě často obracejí s nejrůznějšími dotazy a problémy, asi mě považují za zkušenou mámu, když (většinou) zvládám své čtyři kluky. K Instagramu jsem si brzy přidala i klasický blog, na kterém najdete hlavně recepty sestavené tak, aby byly nenáročné na přípravu. I když nemám mnoho volného času, tak právě čas strávený v kuchyni je můj relax.

Klepněte pro větší obrázek

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále?

Jsem vděčná za to, že se to povedlo. Tajně jsem si to přála. Děkuji každému, kdo mi poslal hlasy, i kdyby jediný hlas, moc si toho vážím.

Na co se nejvíc těšíte?

Těším se na výlet do Prahy, mám to z Karvinska přes půl republiky. Bude to pro mě zážitek. Praha mi je vzácná. Těším se na novou zkušenost a na přátelskou atmosféru. I když jsem aktivní na sítích, tohle je vyšší level. Bude to osobní setkání, to už se člověk za fotky „neschová“. Přiznám se, že už teď mám trému, ale pocit těšení se je silnější.

VIDEO: Zavzpomínejte na loňské finále Maminky roku

Témata: Instagram, Inspirativní ženy, Maminka blogerka, Výběr, Maminka roku 2022, první narozeniny, Maminka, Lucie Vápeníková, Lenka Soukupová, Adélka, Bloger, Závazek, Finále, Hlas, Soutěž, Rodičovská dovolená, Kamila Žižková, Míša Tomešová, Blogerka, Kategorie, Praha, Finalistka