Maminka.czMaminka roku 2022

Představujeme finalistky Maminky roku. Nemoc dcery ani rakovina Magdu Paloušovou nezlomily

Magda má pořád úsměv na tváři, takže byste do ní na první pohled vůbec neřekli, jak těžkým životním obdobím právě prochází. O to více vás její odhodlání a optimismus, s jakými k životu přistupuje, zasáhnou. Podívejte se na její příběh ve videu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„To nejhorší snad máme za sebou. Všechno se dá přežít s láskou a dětmi, takže člověk zapomene na to, že se mu děje něco zlého,“ říká trojnásobná sympatická maminka.

Magdu do soutěže v kategorii Maminka hrdinka nominovala kamarádka Tereza, která si přála, aby její přítelkyně přišla na jiné myšlenky. Nejenže se musí starat o tři děti, z nichž nejstarší, devítiletá Eliška, trpí Angelmanovým syndromem, ale i sama Magda bojuje s karcinomem prsu, který jí diagnostikovali před necelým rokem.

Představujeme finalistky Maminky roku. Nina Otáhalová vyhrála boj se vzácnou těžkou nemocí

Vedle Elišky je Magda maminkou čtyřletého Matýska a sedmileté Sofinky. To, že by s Eliškou mohlo být něco v nepořádku, Magda ani její muž netušili. Těhotenská vyšetření vypadala dobře a také porod proběhl hladce. Když bylo holčičce půl roku, Magda si všimla, že její vývoj neprobíhá standardně. Po kolečku lékařských vyšetření se ukázalo, že Eliška má Angelmanův syndrom, kterému se někdy říká „syndrom šťastného dítěte“. Takové děti jsou veselé, reagují na podněty, ale mají problém s komunikací a mentálně jsou na úrovni miminka. Vyžadují proto neustálou pozornost.

Klepněte pro větší obrázek

„Když jsme se dozvěděli diagnózu, byl to šok, ale jako matka jsem to hned přijala. Měla jsem jen strach, jak se manžel postaví k tomu, že má postižené dítě. Stejné pochyby trápily mého muže, ovšem ve vztahu ke mně. Hned jsme si ale slíbili, že pro Elišku uděláme všechno, aby byla nejšťastnější holčičkou na světě. Také jsme se shodli, že si pořídíme další dvě děti, aby měla Eliška parťáky. To se nám podařilo a mladší děti máme kousek od sebe,“ vypráví Magda.

A aby toho nebylo málo, Magda si před rokem našla v prsu bulku. Po sérii vyšetření si vyslechla diagnózu – karcinom prsu. Chemoterapii už má za sebou, ale léčba bude ještě běh na dlouhou trať. Trojnásobná maminka však zůstává pozitivní: „To, co prožívá naše rodina, není jednoduché, ale člověk musí na světě vidět to pěkné. Hlavně děti, ty jsou hnacím motorem,“ říká opět s úsměvem Magda.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Maminka roku 2022, Inspirativní ženy, projekt, Rakovina, Eliška, Maminka hrdinka, galavečer, Angelmanovým syndrom, Děti, Finalistka, Úsměv, Maminka, Optimismus
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
VIDEO: Na zoubky se svádí úplně všechno, říká stomatoložka. Co opravdu uleví při jejich růstu? Nejdůležitější je úplně obyčejná věc
Víchová Tereza
Podcasty
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie