Maminka.czMaminka roku 2022

Představujeme finalistky Maminky roku. Pokud na mateřské uvažujete o podnikání, jděte do toho, vzkazuje Brita Bendová

Když jsme navštívili Britu Bendovou doma, bylo nám jasné, že tady se opravdu podařilo skloubit práci s koníčkem. Energická Brita, která je maminkou osmnáctiměsíčního chlapečka Adriena, má totiž opravdu cit pro design, ten je patrný v celém jejím bytě. Není divu, že zrovna ona stojí za značkou Svítící písmena. Tu před šesti lety založila se svou nejlepší kamarádkou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Brita o účasti v Mamince roku uvažovala už dřív, nakonec ten správný čas nastal letos a dostala se do finále. Podívejte se na video s jejím příběhem.

„Naše firma se specializuje na pronájem svítících písmen, převážně na svatby, ale i na firemní eventy. Máme písmena, číslice a spojené nápisy, které rozsvítí a rozzáří každou oslavu,“ popisuje hrdě Brita. Nápad k ní přišel před šesti lety, kdy ještě pracovala jako produkční, ale už nějakou dobu uvažovala o vlastním podnikání. To nakonec vzniklo spontánně, když hledala dekoraci do bytu ve formě svítícího nápisu Bar.

„U nás vůbec nebylo nic podobného k sehnání. Na internetu jsem narazila na zahraniční firmy, které tyto nápisy pronajímají na různé akce. Tak jsem si řekla, že je to docela díra na trhu a že bych to mohla rozjet u nás. Nápad jsem prezentovala své nejlepší kamarádce Tereze, té se to líbilo, a tak vznikla naše firma,“ vypráví Brita.

Začátky jim usnadňovaly jejich profese. Ona byla jako produkční zvyklá být v jednom kole a organizace jí nedělala problém, kamarádka Tereza zase měla zkušenosti s marketingem. K prvnímu skladu v Praze přibyly další dvě pobočky – v Brně a Bratislavě. Aby vše byly schopné odbavit, musely svůj tým rozšířit.

Veronika Kašáková, Aneta Krejčíková a Míša Tomešová: Exkluzivně o porodech a dalších těhotenstvích

Před více než rokem a půl se Britě narodil syn Adrien, a logicky muselo dojít i ke změně pracovního rytmu. Navíc cesta k vytouženému děťátku nebyla snadná, kvůli genetickému problému se Britě nedařilo přirozeně otěhotnět, musela podstoupit umělé oplodnění.

 „Nejvíce mi s péčí o syna pomáhá můj muž Vítek a moje maminka, která bydlí hned vedle nás. Bez nich bych svůj byznys provozovat nemohla,“ říká a dodává, že za nejdůležitější při rozjezdu vlastního podnikání považuje zázemí, a to nejen rodinné, ale také finanční.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Časopis Maminka, Maminka roku 2022, Maminka podnikatelka, internet, Inspirativní ženy, galavečer, Bratislava, Kamarádka, Finalistka, Brit, Maminka, Podnikání, Brno, Praha, Písmeno, Bendová, Koníček
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Advent je tady. Kam můžete vyrazit na vánoční trhy k našim sousedům? Máme 7 super tipů
Procházková Simona
Advent
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
RETRO: Děti osmdesátek – samostatné, odolné a otrlé. Nad těmihle fotkami se dnešním rodičům zatají dech!
Víchová Tereza
Retro