Maminka.czMaminka roku 2023

Přestala jsem prodávat svůj čas za peníze, říká Kateřina Tichá, vítězka Maminky roku 2020

Andrea Machajdíková 28.  8.  2023
Před třemi lety se Kateřina Tichá přihlásila do soutěže Maminka roku a stala se absolutní vítězkou. Co se za tu dobu u sympatické maminky a podnikatelky změnilo?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak sama uvedla před třemi lety v soutěžním medailonku, manžel o ní s oblibou říká, že je jako z jiného světa. A prý díky tomu pro ni není nic překážkou. Kateřina zažila pocit vyhoření ve své manažerské pozici a pak se rozhodla všechno změnit. Přihlásila se do MasterChefa, zde se probojovala až mezi deset nejlepších, následovalo vaření ve Snídani s Novou, pak přišly první kuchařka, vlastní besedy a nakonec také vítězství v soutěži Maminka roku 2020.

VIDEO: Maminka roku  2020: Podnikat a být současně máma není nic divného, říká Kateřina Tichá

Co dělá dnes?

Kačku nic neodradilo od toho, aby si dál šla za svými sny. Jen všechno upravila tak, aby měla čas i na svou rodinu a koníčky. "Přestala jsem svůj čas prodávat za peníze a začala jsem své podnikání směřovat tak, abych měla dostatek času na své děti, které rychle rostou, ten čas s nimi mi nikdo nevrátí,” říká po třech letech od vítězství v soutěži. Podařilo se jí vše tak dobře přenastavit, že se dokonce vrací do školy. “Ze studia mám respekt, ale rozhodla jsem se, že to zvládnu," dodává.

Poslední rok a půl pracuje Kateřina pro českou společnost zabývající se probiotiky a prebiotiky, zde si vybudovala pevnou obchodní pozici. Kromě toho, že mezi její klientky patří nejčastěji maminky, které chtějí efektivně řešit zdraví svých dětí, pomáhá Kateřina také desítkám žen, převážně maminkám na mateřské dovolené, rozjet podnikání z domova. 

Vzpomínky na finále

Přestože tehdejší finálový večer Maminky roku 2020 proběhl za přísných pandemických opatření, Kateřina na něj dodnes ráda vzpomíná. "Bylo to krásné a jsem vděčná všem, kteří mi dali svou důvěru a díky nimž jsem se mohla stát absolutní vítězkou. Bylo to plné emocí a nikdy na ten den nezapomenu."

Maminka roku 2020 Kačka Tichá: Kila navíc nevadí, když jste zdravá a šťastná!

Témata: Maminka roku 2023, Životní příběh, Peníze, Maminka roku 2022, Maminka podnikatelka, Masterchef, Podnikatelka, Maminka, Absolutní vítězka, Vítězka, Čas, Kateřina Tichá, Manžel, Snídaně s Novou, Soutěž