Maminka.czKuriozita

Příběh "hororové královny": Lidé jí kvůli jejímu vzhledu zakázali mít dítě, ona porodila zdravou holčičku. Mám právo být mámou!

Dita Mrázková 21.  11.  2023
Kritika je daň, kterou člověk platí veřejnosti za to, že mu dovolí být výjimečným... Tento citát beze zbytku potvrzuje i statečná mladá žena, která těm, kteří ji kritizovali za to, jak vypadá, vytřela zrak hned několikrát.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Američanka Courtney Blackmore to v životě neměla úplně jednoduché. Narodila se se vzácným a závažným onemocněním – cystickým hygromem. Ten má za následek deformaci obličeje v podobě výrůstků – cyst – na bradě a krku. Courtney tak nemůže zavřít ústa a trpí i vadou řeči. 

PODCAST MAMINKA: TĚHOTENSKÉ VYŠETŘENÍ

Přestože měla v dospívání stejné záliby i potřeby jako kterákoliv její vrstevnice, kvůli svému vzhledu pořádně nikdy nezapadala. Celý život se jí lidé posmívali, a možná i proto přestala doufat, že o ni bude mít někdy nějaký muž vůbec zájem. O to větší radost zažila před dvěma lety. 

Při hraní on-line her poznala na síti sympatického Raydena, který byl po dlouhé době jeden z mála lidí, kteří Courtneyin vzhled vůbec neřešili. Když se setkali osobně, byla z toho láska jako trám. Pár se sestěhoval a po svatbě měl už jen jediné společné přání – založit rodinu.

Sen se stal skutečností a letos na jaře se na svém Instagramu Courtney pochlubila radostnou novinou. Jenže to hned okomentovala řada sledujících, kteří se do nastávající maminky pustili. Podobné nelichotivé komentáře by nechtěla číst žádná žena, natož těhotná.

Lidé Courtney kritizovali za to, jak si vůbec mohla "dovolit" otěhotnět s tím, jak vypadá. Kritizovali dokonce i nenarozené dítě, které "bude stejný chudák, pokud bude vypadat jako jeho matka".

Klepněte pro větší obrázek

Navzdory všem se Courtney, která si natruc pojmenovala svůj instagramový profil Královna hororu, rozhodla všechny komentáře ignorovat a soustředila se jen na sebe a své rostoucí bříško. Jediný komentář, který poslala všem kritikům, zněl: "Mějte na paměti, že moje vada není vrozená. Takže se nejedná o genetickou zátěž..."

Courtney totiž podstoupila genetické testy, které ukázaly, že není přenašečkou tohoto onemocnění. Dala tak jasně najevo, že si nedělá starosti s tím, že by její dítě muselo čelit stejnému osudu jako ona.

Poslední zářijový den přivítali hrdí rodiče na svět zdravou dcerku Seraphinu Rose.

Klepněte pro větší obrázek

"I kdyby mělo moje dítě postižení, milovala bych ho stejně, jako kdyby bylo zdravé," nechala se slyšet novopečená maminka a zdůraznila, že i postižení lidé mají právo být rodiči...

Nemá ruce, ale i bez nich dokázala nemožné. Malovat, sportovat, stát se mámou. Jak zvládá péči o novorozenou dceru?
Témata: Těhotenství, Láska a vztahy, Příběhy, Mateřství, Kuriozita, Rodičovství, Dcera, Chování a vztahy, Životní příběh, Tělo, Postižení, Krása, onemocnění, Handicap, Emoce, Odvaha, osud, vada na kráse, Citát, Královna, Vzhled, TĚHOTENSKÉ VYŠETŘENÍ, Holčička, Právo, Zdravá holčička