Maminka.czJen pro maminku

Příběh Ireny: Manžel ji nutil do hubnutí. Pomohla „mimidieta“ a „nákupní turistika“

30. 11. 2013
Příběh Ireny: Manžel ji nutil do hubnutí. Pomohla „mimidieta“ a „nákupní turistika“
Není ani tlustá, ani hubená, je zkrátka akorát. Kdyby doma stále neslyšela jemné narážky na svou postavu, možná by byla sama se sebou docela spokojená. Jenže kde vzít čas na cvičení, když má doma miminko, batole a manžela stále v práci?

Paní Irena svou postavu momentálně příliš neřeší, nemá na to čas. Mladšímu synkovi je 10 měsíců, staršímu 2 roky. Manžel je stále v práci, prarodiče jsou ještě zaměstnaní. Čas, který má jen pro sebe, je naprosto nedostatkovým zbožím. Když se nějaká chvilka naskytne, zhroutí se do křesla s kávou a časopisem, no a popravdě i s kouskem čokolády. Ta sice neprospívá jejímu tělu, ale její duši je schopná krátkodobě povznést do nadoblačných výšin. Načatou čokoládu však Irena pečlivě schovává, nebo prázdný obal ihned vyhazuje, kdyby ho našel její manžel, to by zase bylo řečí…

163/64: „Je to fakt hodně?“

Irena je „hruštička“ s širokými boky a nápadnými poprsím. Po dvou porodech ji zůstalo10 kg navíc, s nimiž se její manžel nemůže vyrovnat. Zatímco její manžel nezapomene každý den utrousit dobře mířenou poznámku na její postavu, mnozí muži se po Irenině velmi ženské postavě a krásných dlouhých vlasech rádi otočí. Irena to dobře ví a bývají velmi líto, že v manželových očích takto přitažlivě nevypadá.

Zhubnout chce, ale je pro ni velmi těžké si zdravé hubnutí nějak rozumně zorganizovat. Nechce pouze hladovět, ví, že potřebuje rozumnou dietu doplnit i pravidelným pohybem. Vařit zvlášť dětem, sobě a manželovi, by ještě krátkodobě zvládla, ale o čase na cvičení si může nechat zdát.

Cvičila bych klidně 3x týdně, ale kdo bude s dětmi?

Přesně tuto větu řekla manželovi, když se mu pokoušela vysvětlit, že by mu sice ráda vyhověla, protože on jí za to stojí a má ho ráda, ale zkrátka nemá kam dát děti. A večer, když je manžel z práce doma, nemá už po celém dni energii jít od osmi cvičit (popravdě nemá zatím energii i na mnoho dalších věcí, protože děti mají opravdu náročné období). Manžel vypadal, že situaci pochopil a dokonce uznal, že on by po náročném dni na stavbě (je stavbyvedoucí) nechtěl 2 – 3 x týdně děti koupat, krmit a uspávat dva „draky“.

Dokonce Ireně poděkoval, jak skvěle se o kluky stará, jak moc mu pomáhá tím, že po něm v domácnosti takřka nic nechce. Nakonec by se vše vyvinulo v pěkný romantický večer, kdyby příjemnou konversaci nezakončil hloupou tečkou: „Stejně jsi bývala, Irenko, kus.“ Irenina kamarádka vše pěkně shrnula: „On není zlý, ale naprosto postrádá sociální inteligenci.“

5 kg za 2 měsíce aneb „mimidieta“ a „nákupní turistika“

Na jednu stranu se Ireně příčilo vyhovět manželovým rozmarům, na druhou by docela uvítala, kdyby 5 – 6 kg „odložila“. Jenže jak vše zorganizovat tak, aby jí neubylo času a nepřibylo práce? A tak se rozhodla, že bude jíst jen to, co vaří dětem, jen svou porci přizpůsobí potřebám dospělého. Stejně jako děti pak nejedla žádné sladkosti, uzeniny, tučné věci. K svačině chroupala kukuřičné křupky, nakrájená jablíčka, okurky či nedoslazovanou ovocnou přesnídávku nebo žervé s půlkou rohlíku. Večer si s dětmi dávala obilnou kaši nebo polévku. Oběd mívala také dětský s tím, že si po něm neodpustila šálek dobré kávy – to byla snad jediná výjimka.

A cvičení? To nahradily pravidelné nákupy v obchodě, který je vzdálený zhruba 1 km – hezky pěšky, svižnou chůzí. Sice je to s kočárkem otročina, ale mladší synek obvykle usnul, se starším si po cestě povídali. Postupně „nákupní turistika“ došla tak daleko, že Irena chodila pěšky takřka všude a kočárek občas nahradila krosnou (starší synek pak jezdil na odrážedle). Během 2 měsíců bylo 5 kg dole!

A nyní je řada na „panu domácím“, on se totiž naopak pěkně zakulatil!

Témata: Vaše příběhy, Jen pro maminku, Manžel, Nákup, Jediná výjimka, Příběh, Turistika, Mimi, Hubnutí, Romantický večer

Mohlo by vás zajímat
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Rozčiluje se, vzteká a odmlouvá? Takhle ho rychle zklidníte!
Tělo po porodu je jiné! 7 změn, které vás mohou zaskočit nebo vystrašit
Na nočník v ten správný čas? Žádné násilí, pevné nervy a nesrovnávat!
S manželem jsme se naprosto odcizili. Má cenu zůstávat spolu kvůli dětem?
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Tahle dočasná máma má náš obdiv: Vymazlila desítky miminek
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Štír Druhý pracovní den je pro vás klíčový. Rozhodujete se, jak naložit s vitalitou a s novými nápady. Jedná…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloslav, Milorad, Gracián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu