Maminka.czŽivotní příběh

Příběh opuštěné dívky z Ukrajiny s Downovým syndromem, která dobývá Hollywood, dojímá i inspiruje

Dita Mrázková 24.  7.  2023
Když před čtrnácti lety opustili rodiče svou postiženou novorozenou dceru, netušili, že z ní jednou bude úspěšná teenagerka, která vyvrátí všechny mýty o tom, že děti s Downovým syndromem nemůžou žít plnohodnotný život. Seznamte se se Sofií, která se věnuje modelingu i herectví.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jennifer a Hector Sanchezovi a jejich tři synové byli obyčejná americká rodina. Jejich nejmladší syn Joaquin se narodil s Downovým syndromem a možná právě jeho postižení je svedlo dohromady s jednou malou opuštěnou holčičkou z Ukrajiny.

VIDEO: DÍVKA UKLIDNILA SVÉHO MALÉHO BRATRA S DOWNOVÝM SYNDROMEM DÍKY HŘE NA KYTARU

Sofia byla ještě coby malé miminko v roce 2009 opuštěna svými mladými ukrajinskými rodiči. Ti nezvládli skutečnost, že jejich dcerka trpí Downovým syndromem. Prvních 14 měsíců života tak strávila v sirotčinci v jednom malém městě na Ukrajině. 

O pouhý rok později se cesty manželů Sanchezových a malého sirotka spojily. Zmínku o dívence našli manželé na stránkách organizace Reese´s Rainbow, která podporuje a hledá domovy pro mezinárodní sirotky s Downovým syndromem a dalšími handicapy. Protože už měli zkušenost s postižením, které měl jejich nejmladší syn, nebáli se o adopci holčičky zažádat.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem ke svým zkušenostem s výchovou dítěte se speciálními potřebami věřili, že by mohli podpořit další dítě v nouzi. Dívčina fotografie na webu je jen utvrdila v tom, že dělají správnou věc. "Měli jsme pocit, že když už jsme se vydali na cestu výchovy dítěte s Downovým syndromem, tak není důvod, proč neadoptovat další. Chtěli jsme poskytnout Sofii láskyplný domov a zároveň dát Joaquinovi sourozence, který by byl stejný jako on," svěřila se Jennifer.

Protože Sofia i přes své postižení vypadala velmi roztomile, brzy se stala vyhledávanou fotomodelkou a objevila se v několika celostátních reklamních kampaních.

Osud dětské hvězdičky Honey Boo Boo: Z roztomilé Miss, která plnila ambice matky, obézní a nešťastná puberťačka

Zahrála si také v posledním dílu kasovního trháku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech a vystupuje i jako Barbie s Downovým syndromem, a tak se úspěšně rozjíždí i její herecká kariéra.

Kromě toho dnes už čtrnáctiletá teenagerka bojuje proti mylným představám spojeným s Downovým syndromem a stala se propagátorkou osvěty. Vystupovala i v několika kampaních, které vyvracely mylné představy lidí o této vrozené chromozomální anomálii. O téhle mladé talentované slečně možná ještě uslyšíme!

Témata: Láska a vztahy, Příběhy, Mateřství, Kuriozita, Rodina, Instagram, Děti a nemoci, herečka, Nemoc, Životní příběh, mateřská láska, Postižení, Adopce, Krása, matka a dcera, modeling, Odvaha, Náhradní matka, Downův syndrom, Vývojové vady, modelka, Hollywood, Ukrajina, mýtus, Sofia Sanchez