Příběh Pavly (29): „Je ze mě alkoholička. Kvůli mateřské!“

Ivana 19. 4. 2012 13:22
Paní Pavla by potřebovala v první řadě pár facek.A hned 2 x.Za 1.,že lže sama sobě i lidem kolem ní.Určitě za to nemůže její mateřská!!! Jen ona sama.Nikdo jí nenutí opíjet se.Starat se o jedno zdravé dítě není žádná přehnaná starost.Píše,že mají krasný dům.Spíš se mi paní Pavla zdá líná a bez zájmu.Kdyby chtěla určitě by si něco našla,co by jí zabavilo.Práce na zahradě nebo malování,psaní,čtení nebo je spousta jiných činností.Tak jestli se tak nudí,může jít do práce.Jestli jí chybí až tak moc společnost,vždy se najde někdo kdo dítě pohlídá.Myslím,že hledá pouze výmluvy pro svoji pohodlnost a pro její oblibu alkoholu.Kdyby se každý kdo má nějaký problém chytal hned láhve chlastu tak po světě běhá samý alkoholik.Protože je určitě mnohem víc lidí.kteří mají opravdové starosti.....Alkoholiky nelitovat.Pomoci ano,ale nelitovat!
19. 4. 2012 23:04
Teda, nikdy jsem neobdivovala satelitní městečka a po tomto a podobných článcích už k nim mám jen odpor. Věřím, že je lehké někam odjet autem do společnosti, jenže to je jen takové měsíční zpestření. Já bych asi nezvládla, že když se procházím po městě a aspoň s někým se neznám, že bych se při potkání každého odvracela nebo hleděla, jak všichni dělaj že mě nevidí... Ale paní Pavla určitě měla dělat maximum pro to, aby si našla alespoň někoho na jen takové obyčejné pokecání při trajdání s kočárkem... Aspoň to skusit. I kdyby byla těžký introvert, pak bych to pití chápala.
20. 4. 2012 09:11
Omlouvat chlastání mateřskou je šílené. Se teda divím, že taky nechlpu jak vepř.......byla sem na mateřské tři roky, a to na polosamotě, bez babiček, dědečků, tetiček..jen já, můj přítel, a můj syn. Když už sem měla někde kamarádky, musela sem vždycky jet autem, nebo někam se jet odreagovat, musela sem autem, přítel rád syna pohlédal někdy, vždyť taky proč ne?! Je to taky jeho dítě, ne jen moje. A když sem zrovna nikam nejela- a to nejela bylo častěj jak jela- , a tak nějak "trčela" doma, vždycky senajde něco, co dělat.......obzvlášt na chalupě, či baráku....a tady Pavla taky na bytě nebydlela...a když ne zrovna nějaká práce, tak takové letní pohody u bazénku byly super...a nepotřebovala sem k tomu milion dalších lidí. Je to o tom, co má člověk v hlavě...a tady ta dotyčná tam toho asi moc neměla A navíc tak šíleným způsobem ohrozila život vlastního dítěte: to je prostě strašné. V rodině máme nějaké alkoholiky....žádné litování, ne ne. Bu´d s tím člověk chce něco dělat,a udělá to ( a jiní mu pomůžou, když vidí snahu o zlepšení) ..a nebo nechce, a chlpe dál a bude se jen na něco vymlouvat a naříkat. Jo, lehko se spadne do nějakého problému, ale všechno má své hranice, všechno se dá řešit, ale musí se chtít. Ale čekat, co bude...a jen tak si ulévat po skleničkách...to je prostě strašné.
aja 20. 4. 2012 11:05
no - to musela nebohou Pavlu mateřská vážně degradovat, když měla tak skvěle našlápnutou kariéru v pojišťovně.....
20. 4. 2012 13:55
jo jo, byla degradovaná No, já tento pocit doma neměla, že dítě, které miluju, a o které se starám a chci nějakým způsobem připravit do života, naučit ho různé věci apod. mě degraduje holt, sto lidí sto chutí.......
??? 20. 4. 2012 20:31
Včera jsem našla na netu - Kudzu pomáhá proti alkoholismu a současně detoxikuje renegeruje. Koukněte na to, třeba pomůže. alice
Jane 25. 11. 2012 21:02
Podle sebe soudím tebe? Nikdo nemůže vědět, jak se paní cítila, v jaké byla situaci a jak byla emočně nastavená. Někoho může obyčejná situace dokonale semlít, i když jiný ji přestojí bez úhony. A mateřská většinou obyčejnou situací není.
??? 6. 1. 2013 16:06
Je pravda že pokud je pořád ve společnosti a najednou je na vesnici ,,,,,,,to taky každej nezvládne ,ale řešit to alkoholem..... clamp clamp to je smutný a taky za to může ten chlapjavascript:void(0)

24. 3. 2017 23:15
tak urcite je nejlepsi odsoudit,velmi jednoduche.Velmi dobre popisovanou situaci znam.Nevim,jestli jde pouze o vymysleny clanek nebo ne,jedine co vim,ze jsem vysokoskolsky vzdelana zena,sve deti a manzela miluji,o deti se staram da se rict vzorne,varim,uklizim,pracuji a presto jsem se v lete ocitla v cele predbezneho zadrzeni a dostala podminku za rizeni v opilosti.Podotykam,ze ziji dlouhodobe v cizine,a prave prestehovani mimo CR zpusobilo vetsinu problemu,trpela jsem i obrovskymi depresemi.Co ale vim naprosto presne,16 hodin ztravenych v americkem kriminale si uz NIKDY nechci zopakovat.Takze rozhodne dokazu vyse uvedenou maminku pochopit.
Zvládnete to! 25. 3. 2017 19:27
Milá Pavlo, přeji Vám mnoho sil! Eliška za to jistě stojí, ale především vy sama

Odsoudit někoho je taaaaak strašně lehké, nic si z toho nedělejte.. Zrovna dnes jsem jela za příbuznými do satelitního městečka a šel mi z toho neutrálního a studeného prostředí mráz po zádech.. A to tam společné hřiště mají.

Přeji mnoho sil a podpory Vaší rodiny a přátel.
Zvládnete to! 25. 3. 2017 19:29
Aha, článek je z 2012 tak už jste jistě zpět spokojeně ve svém životě
aenea 26. 3. 2017 12:59
upozornuji, že nikoho neodsuzuji a přeji dotyčné at se z toho dostane, ale.... není první žena na mateřské, evidentně měla štěstí, že má klidné dítě, jelikož našla čas na pití, jaké dlouhé chvíle... uklidit celý dům, práce na zahrádce a s dítětem, nemá koníčka? tak si ho najdi, pořid si druhé dítě , najdi si stejně postižené v okolí... kolik bylo založeno na mateřské nových podnikání, různých center a pod., utápět se ve ztrátě... každá změna něco dá a něco vezme... myslím, že je to spíš dnešní mladou generací, chtějí vše, nejlépe ihned a z pohádky, obět a to slovo je přehnané, je u nich klišé, sobectví zabývajícím se já mám právo, já chci, toho jsou plné ženské časopisy a internet... stejně tak tam najdete rady co udělat aby jste se zabavili, je to každého volba... při mém nástupu na mateřskou jsem se taktéž stěhovala na barák s velkou zahradou, ale starý.. tzn. vše dělat ve ztížených podmínkách, jen naučit se zatopit ve starém kotli byl problém, trvalo mi to hodinu a vypadala jsem jak kominík.. a syn řval v postýlce, protože tam nechtěl být.. i po 22 letech to vidím jako dnes, dostat se do civilizace bylo nutné v zimě se probojovat s dítětem 2 km půlmetrovou závějí.. něco nakoupit a zpět... manžel zrovna nastoupil školu a byl od pondělí do pátku pryč a o víkendu byl naštvaný, že nemůže být doma, navíc mu stála rekonstrukce na domě.... a peníze? ach jo..všechno co by mohlo být navíc šlo do baráku,když jsem měla nastoupit do práce, museli jsme vzít z úspor na rekonstrukci peníze a bych si koupila něco v čem mohu mezi lidi... víte vůbec mne nenapadlo pít, neměla jsem čas, myšlenky ani prachy, zajímalo mne co dokážu vyrobit doma, co dokážu vypěstovat, jak zabavit syna, co dobrého uvařit atd. jsem velmi společenská a přest mi v tu dobu lidi moc nechyběli a byla jsem štastná... naplnovalo mne to byla to jedna z částí nádherného života ženy..
S 30. 3. 2017 15:19
Uniká vám, že paní prostě propadla poporodní depresi - čekala růžovou krásnou budoucnost a místo toho získala uřvané mimino a nekonečnou samotu bez jakéhokoli lidského kontaktu. Paní dokonale rozumím, ocitla jsem se v úplně stejné situaci, ve velmi podobném prostředí - ale od začátku jsem si řekla, že v žádném případě nebudu pít, protože kdybych se chytla flašky, dopadla bych úplně stejně jako ona. Satelit je specifický tím, že kolem nikdo není, lidé kolem vás se o vás buďto nezajímají, nebo vám naopak koukají až na dvorek, často jsou to cizinci, kteří neumí česky ani kváknout a o české přátele nestojí. Pokud v místě není dětské hřiště ani hospoda, tak si tam přátele jen tak neuděláte, až když jsou děti větší. Ano, koníčky jsou jistě dobrá rada. Ovšem vyžadují elán, nadšení, energii. Pokud dítě mělo zpočátku koliky, je docela klidně možné že depresivní nevyspalá matka už neměla sílu se do něčeho extra pouštět a později už "zábavu" měla - chlast. Takže vámi popisované potíže s kotlem, závějemi atd., to jsou věci, které vás spíše donutí zatnout a bojovat, ale ubíjející každodenní rutina, bez lidí okolo, bez silných podnětů, to je jako kyselina - pomaličku vás to rozleptá, až z vás zbyde troska. Pokud včas nezatnete zuby a nezačnete se bránit - pořádáním výletů, aktivním hledáním zábavy. Na což musíte být extrovert v relativní duševní pohodě.
Haderach 27. 3. 2017 12:29
Především je dnes strašná móda trvat na tom, že mateřská je něco strašnýho, co ženy ubíjí a ničí. Blbost - mám dvě děti, sedm let po sobě, takže dvě plnohodnotné mateřské - a obě jsem si je užívala. Ale dnes jsou ty chuděry opustěné, nedoceněné, blbnou z toho....
Ach joooo.... 27. 3. 2017 15:47
Já to nechápu. Dnešní mladí nic nevydrží.V době kdy jediná komunikace byla pošta a veřejné telefonní stanice jsem se vdala 100 km daleko z domova. Přišli 2 děti,rok a půl po sobě,manžel od rána do večera v práci a přes léto úplně mimo domov. Do toho jsme předělávali po chvílích dům,k tomu jedna z gruntu dobrá tchýně. Ale byla jsem zvyklá z domova na dřinu. Tak jsem si stejně "jen" při dvou dětech připadala nevyužitá,po nocích jsem pletla svetry pro cizí za peníze a k tomu ve dne jsem měla plantáž okurek "na kšeft". Aby bylo na cihly.Doma jsem byla 3 a půl roku a šla do práce .Bez víkendů a svátků. Byla jsem ráda,že mně rodiče cepovali. Dnes děti skoro nic nemusí a pak si s ničím nedovedou poradit.Zahálka je matkou neřesti.A co mně nezabije,to mě posílí. A to ani nezmiňuji,že plíny byly látkové a na automatku jsme neměli....
Petra 27. 3. 2017 21:26
A za to vás jako mám obdivovat??? Takový život bych nechtěla ani omylem. Jsem ráda, že mám manžela, který umí vydělat na pěkný, pohodlný život a nemusím mít "okurky na kšeft, či plést svetry v noci."
Hana 29. 3. 2017 10:24
Paní Petro,Váš článek mě zaujal Vaší pohodlností v životě,myslím že vydat se na cestu životem po zametené cestě není nikterak k závidění,ale umět rostáhnou křídla a letět,tak to umí pouze ten kdo se řídí v životě srdcem,ten co se řídí hlavou je zbabělec a nikam se neposune a to je velká chyba,nebot štěstí přeje statečným.
Aliiii 28. 3. 2017 10:39
No podle mě se může do alkoholu lehce spadnout....Je nejlepší že si maminka uvědomila a šla na léčení jsou maminky které si to nepřiznají :( takže za mě Pavli je dobře že jste se podělila o příběh a věřím že nejste jediná.... Kterou toto potkalo hlavně teď už vydržet :)
Hana 29. 3. 2017 10:10
Co k tomu dodat,jen to,že lidem chybí láska a pak hledají náhradu v zapomění,není lehké žít život,ale důležité je na sobě pracovat.Je mi 60let a vždy to nebylo lehké,ale to co jsem věnovala sobě,abych žila ideálně štasný život stálo zato.Přeji všem co se teprve hledají,at se najdou třeba to bude trvat léta,ale úspěch se určitě dostaví a budou si sami sebe vážit s láskou Hanka
Pavla K. 29. 3. 2017 17:36
Trochu mi leze na nervy, když některé ženy zmiňují své vzdělání a kariéru a cítí se "degradované", když se mají starat o miminko... tam se logicky cely svět smrskne na to, jak papá, kaká a krká... ale každá vyměněná plenka má mnohdy větší smysl než dohadování se s yuppikama na "meetingu", atd. A taky nechápu, kde paní jmenovkyně brala čas na svoje neřesti... moje mímo když spí, tak kromě uklizeni a vaření poctivě piluju dětské písničky a říkanky, abychom si spolu mohly hrát.... paní by tu svoji tak zvanou kariéru v pojišťovně měla brát méně vážně a užívat si, ze má štěstí v podobě zdravé holčičky a hezkého zázemí...
jaja 30. 3. 2017 13:37
tak nevím ale ja mám dvě děti a psa a jsem na ne sama a do práce se dostanu až tak za 3 roky a to max nekam na ranní a i tak to bude jen na přežití ale nestěžuji si a myslím si ze vše se da řešit a alkohol je svina žila jsem chvíli s alkoholikem tak vím o čem mluvím . paní je očividně znudena :-/
jana897 21. 11. 2017 09:43
Pavla nad sebou aspoň přemýšlí a chce se dát na lepší cestu. O tom to, myslím, je, ne o soutěži, KTERÁ-Z-NÁS-TO-MÁ-TĚŽŠÍ a i když plést svetry a pěstovat okurky na kšeft je velice obětavé, a věřte, já si umím představit, jak večer u toho svetru bolí záda a pálí oči,..... tak je dobrý si připomenout indiánské přísloví, Nikdy nesuď někoho, dokud jsi nestrávil den v jeho mokasínech.
Přeju štěstí a sílu, Pavlo, a pěkné okurky a svetry těm, které bojují za štěstí rodiny takto.
22