Maminka.czDěti

Příběh srostlých dvojčat: Hrozila jim smrt, jejich oddělení se však nakonec podařilo. Jak vypadají sestry dnes?

Dita Mrázková 23.  4.  2024
Jejich šance na přežití nebyla velká, ony však zabojovaly a dnes jsou z nich krásné mladé dámy. A také sestry, které na sebe nedají dopustit.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když před 18 lety nastávající maminka Amy Carlsen čekala dvojčata, až do osudného ultrazvuku netušila, co odhalí. Snímek ukázal, že jsou holčičky spojeny čelem k sobě od břicha až po hrudník.

VIDEO: SIAMSKÁ DVOJČATA SROSTLÁ HRUDNÍČKY ÚSPĚŠNĚ ODDĚLILI: OPERACE TRVALA 11 HODIN

Jejich šance na přežití byla dle lékařů 1 : 100 000. Amy podstoupila 29. listopadu 2005 císařský řez. Abbigail a Isabelle však čekalo dlouhých 75 dnů v nemocnici, kde čekaly na operaci. Dívky sice měly každá vlastní životně důležité orgány, jejich srdce se však překrývala a měly spojenou slinivku a propletená střeva. 

Klepněte pro větší obrázek

Ani to však lékařský tým složený z více než 30 chirurgů, anesteziologů a sester od náročného zákroku oddělení neodradilo. Ještě před ním byly holčičkám implantovány tkáňové expandéry, které napnuly kůži. Obě také absolvovaly fyzioterapii na posílení svalů. Zákrok trval 10 hodin a podle lékařů bylo nejtěžší oddělení v oblasti jater. Kvůli propletení cév v oblasti břicha totiž miminkům hrozilo vykrvácení. Nakonec se však holčičky podařilo bez větších komplikací oddělit! Po operaci zůstaly ještě dalších 10 dnů na jednotce intenzivní péče a pak už mohly konečně poznat, kde je jejich „doma“. 

Klepněte pro větší obrázek

Isabelle musela po zákroku nosit speciální plastové vložky, které měly chránit její srdce. 
Abbigail zase často trpěla infekcemi dýchacích cest. Jinak ale obě dívky prospívaly a podle slov jejich mámy si rozhodně nebyly podobné jako vejce vejci, především povahově.

Podle Amy byla Abbigail kontaktnější a citlivější, Isabelle zase hyperaktivní. Měla problém s usínáním, a když prý její sestra usnula, dávala jí facky, aby nespala. Jinak na sebe dnes už dospělé sestry nedají dopustit.

Klepněte pro větší obrázek
Nejkrásnější dvojčata sledují na síti miliony lidí, chybí jim ale mateřská láska. "Maminko" říkají své chůvě...
Témata: Děti, Příběhy, Rodina, Mateřství, Dvojčata, Kuriozita, Zajímavosti, Instagram, Emoce, Odvaha, osud, Smrt, Isabella, operace, Sestra, zákrok, siamská dvojčata, Amy, Břicho, Mladá dáma, Holčička, Lékař, Přežití, Oddělení