Maminka.czRodičovství

Příběh táty hrdiny má smutnou dohru: O dceru, kterou si chtěl vzít do péče, projevila její matka zájem. Co bude dál?

Dita Mrázková 7.  4.  2024
Nedávno jsme psali o tatínkovi, který se vydal přes celý kontinent zachránit svou dcerku, které ze strany matky hrozila adopce. Vypadalo to, že malou Anu vybojuje do své péče, jenže dnes je všechno jinak...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Daniel Gaut, stavař z Berowry (severní předměstí Sydney), se svěřil se svým životním příběhem na síti a jeho odhodlání podpořily tisíce lidí. Nechtěl totiž nic jiného, než vychovávat svou prvorozenou dceru. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jeho expřítelkyně nezažádala po porodu o adopci. A to Daniel nechtěl dopustit.

VIDEO: MODERÁTOR MARTIN ČERMÁK: 11 MĚSÍCŮ OD PORODU TŘETÍ DCERA!

S Američankou Liv se seznámil na konci loňského roku. Mladá žena jeho lásku opětovala a rozhodla se, že se za ním do Austrálie přestěhuje. "Říkala mi, že v rodném Texasu už žít nechce a že celé její srdce patří mně a Austrálii. Bylo to skvělé, dělal jsem všechno proto, abych tu pro ni připravil zázemí. Cítil jsem se tak šťastný," vzpomínal Daniel na začátek vztahu v rozhovoru pro australský deník A Current Affair.

Po pár měsících Liv otěhotněla a právě tehdy se začaly ve vztahu objevovat první trhliny. Nastávající mamince se začalo stýskat po domově, a tak Danielovi oznámila, že na pár měsíců odletí do Texasu, protože se potřebuje obklopit svými blízkými.

Daniel nic nenamítal, ale nemohl tušit, jaké plány jeho přítelkyně spřádá. "Volala mi, když jsem právě odcházel do práce. Brečela a řekla mi, že se do Austrálie už nevrátí, protože se dala dohromady se svým bývalým partnerem. Nemohl jsem tomu věřit. Pořád dokola jsem opakoval: 'Ale vždyť čekáš naše dítě!?'", svěřil se Daniel.

Co ale nastávajícího tátu šokovalo nejvíc, bylo oznámení, že Liv hledá v Texasu možnost, jak dát po porodu jejich dceru k adopci. "Řekl jsem jí, aby nikomu nic neslibovala, protože tohle bylo proti mé vůli a mojí morálce. Nemohl jsem dopustit, že jen tak přijdu o své dítě."

Klepněte pro větší obrázek

Znepokojivá zpráva přinutila Daniela k založení finanční sbírky, která by mu pomohla získat dostatek peněz na cestu do Austinu v Texasu, kde měl v plánu zařídit australský pas pro svou holčičku, než ji přiveze zpět do Austrálie. Matka dítěte nakonec souhlasila s tím, že dceru předá Danovi, pokud tam bude během porodu nebo brzy po něm, aby se o ni mohl postarat. 

Novopečený tatínek se tak pustil do vyřizován potřebných dokumentů a od letošního února zůstal ve Spojených státech, aby se o malou Anu postaral.  "Nevím, jak to udělám, ale vím, že udělám všechno, co je v mých silách, abych svou dceru přivezl domů a zahrnul ji láskou. Každé dítě by mělo vědět, že je milováno a chtěno. Chci být tím nejlepším tátou, jakým můžu být. Chci tu být pro svou malou Anu na každém kroku," svěřil se Daniel.

Měl v plánu vychovávat Anu sám v Austrálii. Její matka prohlásila, že chce být své dceři taky "nablízku", ale prý neví, jak to bude vypadat, když se Daniel i s dítětem vrátí do své rodné země. Přesunu ale nijak nebránila.

Jenže po pár týdnech je všechno jinak. Aniny matka si vše rozmyslela a svou dceru chce zpátky do své péče. Smutný tatínek se na síti podělil o bolestnou realitu. 

Klepněte pro větší obrázek

"Cítím se zlomený a prázdný, protože jsem nucen opustit Ameriku. Liv si to rozmyslela a chce udržet Anu ve Státech a být její hlavní "pečovatelkou". Chtěl bych vyjádřit svou nejhlubší vděčnost všem, kteří mě na této cestě podpořili. Zbývající dary ze sbírky použiji k hledání právního zastoupení v Austinu a navštěvování Any tak často, jak jen to půjde. Stále mám silnou vizi toho, že Ana bude vyrůstat v Austrálii, ne v nějaké pro mě vzdálené budoucnosti..."

Zdrcenému tatínkovi přejeme, aby o kontakt se svou dcerou nepřišel, přestože oba bude od sebe dělit tisíce kilometrů. Protože láska přece nezná hranic.
A ta rodičovská obzvlášť. 

Muzikant Marcus Tran otevřeně o touze po dítěti: Lee přišel, až když jsme to s Martinou přestali řešit
Témata: Příběhy, Mateřství, Rodina a vztahy, Adopce, Psychika, Rodičovství, Dcera, Matka, tatínek, Otec, Emoce, mateřská láska, Otcové, Austrálie, USA, Martin Čermák, Texas, Táta, Liv, Ana, Péče, Sydney, Any, Austin, Amerika