Maminka.czTěhotenství a porod

Vaše Adéla: Přijdu kvůli mateřství o kamarádky?

7. 7. 2010
Vaše Adéla: Přijdu kvůli mateřství o kamarádky?
Zlí jazykové tvrdí o ženách, kterým se narodí dítě, že jim změkne mozek. Na základě tohoto mýtu pak mají lidé nesmyslné předsudky a v krajním případě s dotyčnou těhulkou dokonce přeruší kontakt.

Je tedy velmi pravděpodobné, že i vy jste si během těhotenství všimla, že se s vám dosud bezdětné kamarádky zapoměly podělit o své plány na víkend nebo že pozvánek na party postupem času ubývá.

Moje kamarádka ze střední školy, která měla své první dítě hned po maturitě, mě varovala: „Budeš se cítit jako společensky vyřízená osoba. Kámošky se párkrát přijdou podívat na miminko a pak ztratí zájem. Mají jiné starosti než ty a tak nebudou vědět, co si s tebou povídat...Když jsi mladá máma, jsi trochu za exota.“ Docela dost mě to vyděsilo.

Do té doby jsem o svém novém statusu z této stránky nepřemýšlela. Na nezájem kámošek jsem si do té doby nemohla stěžovat! Řešili se mnou kočárky, porod, prostě všechno. Zlom ale přeci jen časem nastal. Část kamarádů, se kterými jsem trávila víkendy v baru nebo po festivalech se mi přestali ozývat a u většiny z nich to tak zůstalo dodnes.

Až porodím, bude to opravdu ještě horší? Všichni se na mě vykašlou a budu si muset hledat parťáka na dětském hřišti nebo na internetových diskuzích? Budu ze zoufalství zahlcovat svůj Facebook statusy typu: Mimísek spinká, papá, hraje si..? Považuji se za velmi společenskou osobu a tak se mi představa takové izolace fakt nelíbila.

Když jsem porodila, párkrát jsem narazila na rozporuplné reakce známých, které jsem náhodou potkala ve městě. Bylo to opravdu hrozné. Jakoby nevěděli, jak se mnou mluvit. Trápilo mě to. Nakonec jsem si smazala z mobilu inkriminovaná telefonní čísla a řekla si, ať se jdou bodnout! Moje skutečné kamarádky (které dnes spočítám na prstech) se se mnou stýkají stále a myslím, že velmi rády.

Mozek mi opravdu nezměkl! A co se změnilo? Skoro nic. Porád probíráme chlapy, filmy, drby a šminky jako předtím. Musely si jen zvyknout, že když spolu někam vyrazíme, musíme to naplánovat nějakou dobu dopředu. Akce, které navštívím si pečlivě vybírám a tak si je užiju na sto procent! Po necelém roce, co jsem matkou, jsem se jako vlk samotář cítila jen párkrát. Kamarádi mi sice prořídli, ale dnes to považuji za velké plus. Zbyli mi totiž ti, o kterých vím, že je na ně opravdu spoleh. Jaká je vaše zkušenost?

Vaše Adéla

Témata: Mateřství, Kamarád, Máť

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!

Horoskopy

Váhy Představy o dlouhotrvajícím svazku by mohly být brzy vyplněny. Možná chodíte kolem potencionálního…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radko, Radoš, Rajko

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu