[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
Devátý ročník základní školy letos opustí více než sto tisíc dětí. Další desítky tisíc budou zkoušet osmiletá a šestiletá gymnázia. Dětí je v letošním školním roce opravdu hodně a podle odborníků je potřeba počítat s tím, že na těch nejžádanějších středních školách a oborech se dostane třeba jen na každého desátého.
Řádné termíny konání didaktických testů jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a literatury a z matematiky se ve školním roce 2021/2022 podle ustanovení Ministerstva školství ČR uskuteční v polovině dubna, náhradní termíny pak v první polovině května (konkrétní termíny najdete na msmt.cz).
Jednotná přijímací zkouška je povinnou součástí prvního kola přijímacího řízení do všech maturitních oborů s výjimkou oborů s talentovou zkouškou (kromě oboru gymnázium se sportovní přípravou) a oborů zkráceného studia podle § 85 školského zákona.
Máme pro vás pár šikovných rad a tipů přímo od pedagogů a dalších odborníků z oblasti vzdělávání, jak se s dětmi co nejlépe připravit a zvýšit jejich šanci na přijetí.
Na internetovém portálu skolasnadhledem najdete konkrétní opakovací cvičení k přijímacím zkouškám na střední školy a srovnávací testy z matematiky, češtiny, cizích jazyků i dalších předmětů. Skvělý pomocník.
Uchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku až na dvě střední školy nebo dva maturitní obory (případně odborná zaměření téhož oboru podle školního vzdělávacího programu) v rámci jedné střední školy.