Maminka.czKrálovská rodina

Přiletí nebo nepřiletí těhotná Meghan na pohřeb prince Philipa? Obojí je riziko!

Simona Formánková 15.  4.  2021
Nejen britská veřejnost napjatě sleduje, jestli Harry a Meghan budou na pohřbu prince Philipa. Ten se má konat v sobotu 17. 4. Podle posledních informací je princ Harry už ve Velké Británii. Přiletěl ale sám, bez své ženy. Jedním z důvodů může být i její blížící se porod.

Novinové titulky se okamžitě začaly plnit spekulacemi o tom, zda za Meghaninu nepřítomnost náhodou nemohou vyhrocené rodinné vztahy. O Meghan Markle a princi Harrym bylo v posledních měsících slyšet opravdu hodně. Poté, co si proti sobě poštvali královskou rodinu po rozhovoru s Oprah Winfrey, přišla z paláce velmi smutná zpráva. Harryho dědeček, princ Philip, zemřel. 

Zemřel princ Philip, manžel britské královny Alžběty II. Modrá krev dál koluje v jeho pravnoučatech

Přes všechny neshody se ale nepřítomnost Meghan dá vyložit mnohem pragmatičtěji. Je v závěrečné fázi těhotenství a stejně jako ostatní maminky před porodem se může obávat létání. Loni v červenci si navíc prožila traumatizující potrat svého druhého potomka. 

„Pocítila jsem náhle ostrou křeč. Klesla jsem na zem, s Archiem v náručí, a broukala ukolébavku, abychom se oba uklidnili. Veselá melodie byla v ostrém kontrastu s mým pocitem, že něco není v pořádku. Věděla jsem, jak jsem tak svírala v náručí své prvorozené dítě, že ztrácím to druhé…“ napsal tenkrát New York Times.

Meghan Markle v létě potratila. Upřímnost, s jakou o tom mluví, vás možná zaskočí

Doporučení zůstat doma dostala navíc i od svého lékaře. „Vévoda ze Sussexu se pohřbu zúčastní,“ řekl královský mluvčí Buckinghamského paláce. „Vévodkyni ze Sussexu bylo jejím lékařem doporučeno necestovat. Proto se této události nezúčastní.“

Harry a Meghan se v minulém roce rozhodli být finančně nezávislými a vzdali se svých rolí v královské rodině. Následně se přestěhovali do Spojených států, kde se chtějí i se svým synem Archiem a dalším potomkem, který je na cestě, usadit. V otevřeném rozhovoru prozradili, že miminko, které se má páru v létě narodit, bude s největší pravděpodobností holčička. 

Před úmrtím Harryho dědečka, prince Philipa, pustila média do éteru už zmíněný rozhovor s Oprah Winfrey. V něm pár také odhalil důvody svého odchodu z královského paláce, což rodinné vztahy ještě více ochladilo.  

Foto: profimedia.cz

Novinka! Harry a Meghan čekají druhé dítě. Archie bude mít sourozence
To je cvalík! Harry a Meghan ukázali čtyřměsíčního Archieho
Témata: Porod, Instagram, Královská rodina, slavné děti, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, královna Alžběta, Oprah Winfrey, Harry, Buckinghamský palác, Spekulace, Meghan, Sussex, ENTER, Meghan Markl, Oprah Winfreyová, USA, Vztah, Meghanin, Pohřeb, Princ, Princ Philip, Veselá, New York Times, Velká Británie
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova