Maminka.czKrálovská rodina

Princ Louis slaví páté narozeniny: Královská rodina ukázala zbrusu nové snímky malého rošťáka

Simona Procházková 23.  4.  2023
Nejpopulárnější královský rodičovský pár princezna Kate a princ William zůstává i letos věrný hezké tradici, kdy každoročně zveřejňuje narozeninové fotografie svých ratolestí. Za fotoaparátem stojí většinou sama maminka, která je vášnivou fotografkou. Podívejte se, jak to sluší nejmladšímu princi Louisovi.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Princ Louis Arthur Charles, nejmladší potomek populárního královského rodičovského páru princezny Kate a prince Williama, slaví právě dnes své páté narozeniny. Spontánní klučík a veřejností zbožňovaný malý rošťák projevuje všechny předpoklady k tomu, stát se dalším královským „rebelem“.

VIDEO:  5 věcí, které má Kate Middleton společné s princeznou Dianou

Umí dělat neuvěřitelně poťouchlé obličeje, klidně si zakřičí nebo zavýská radostí, zacpává si uši při slavnostních vojenských salvách, šplhá dědečkovi králi Karlovi III. na klín při oficiální slavnostní přehlídce a neváhá, i pod dohledem fotoaparátů a televizních kamer, vlézt pod sedadlo pro zatoulané rozsypané bonbony. Louis zkrátka umí svými bezprostředními klukovskými výstřelky porušovat konvence.

Roztomilé princátko je prostě navzdory svému urozenému původu obyčejný kluk, který umí pěkně dovádět a vymýšlet lumpárny společně se svými staršími sourozenci – princem Georgem (9) a princeznou Charlotte (7).

Všichni tři sourozenci se zúčastní v sobotu 6. května velkolepého ceremoniálu korunovace svého dědečka krále Karla III. a jeho manželky Camilly ve Westminsterském opatství. Podle deníku Times budou ratolesti Williama a Kate doprovázet korunovaného krále a královnu, až po bohoslužbě opustí opatství a vydají se v průvodu do Buckinghamského paláce. Pojedou údajně se svými rodiči v kočáru taženém koňmi hned za zlatým státním kočárem s královským párem.

GALERIE: Královské děti umí zlobit i pořádně dovádět. Takhle je fotí vévodkyně Kate

Princ Louis nedávno okouzlil veřejnost během tradiční velikonoční bohoslužby, kterou pořádá královská rodina každoročně v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Zúčastnil se jí vůbec poprvé, v saku a s kravatou. Všechny prý překvapil důstojným vystupováním. Pokud by vás zarazilo, proč má ke slavnostnímu obleku šortky, tak v Anglii jde o typický zvyk. Chlapci z vyšších společenských vrstev nosí v mladším věku (do osmi let) k saku šortky a podkolenky.

Královskou rodinu čekají během jara a léta i další narozeninové oslavy, začátkem května oslaví osmé narozeniny princezna Charlotte a v červenci bude už kulatých 10 let nejstaršímu Georgeovi.

Témata: Děti, Galerie, Slavní tatínci, slavné děti, Královská rodina, Tradice, Sourozenci, narozeniny, Princezna Diana, Princ William, Princ George, královna Alžběta, Pravnoučata, Anglie, Vévodkyně Kate, princ Charles, Luis, Arthur, Fotografka, Nový snímek, Kate, Westminsterské opatství, Camil, Buckinghamský palác, Lumpárna