Maminka.czslavné děti

Princ George slaví 9. narozeniny, podívejte se na nový portrét! Pečení dortu do půlnoci a odkaz babičky Diany

Dita Mrázková 22.  7.  2022
Malému princi je zase o rok víc! Fotbalový fanda, milovník dobrodružství a vášnivý čtenář se má letos na co těšit. Jaké dárečky obdrží od mámy, sourozenců a co pro něj chystá jeho kmotra?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

George Alexander Louis, jak zní jeho jméno, se narodil 22. července 2013 v Lindo Wing nemocnice St Mary's Hospital v Paddingtonu. Po svém dědečkovi princi Charlesovi a tátovi Williamovi je v pořadí třetím následníkem trůnu.

Má dva mladší sourozence – sestru Charlotte Elizabeth Dianu (7) a bratra Louise Arthura Charlese (4). Oba prý pro svého staršího brášku rádi vyrábí osobní přáníčka.

VIDEO: Otevřená zpověď Williama, Kate a Harryho: O mateřství i smrti

Před dvěma lety uspořádali Kate a William pro George a jeho spolužáky v Kensingtonském paláci večírek s fotbalovou tematikou k jeho sedmým narozeninám. Je totiž známo, že George je velký fanda do fotbalu. Poté rodinka odletěla slavit do Karibiku. Loni pro změnu slavili na venkovském sídle v Norfolku. Letos prý bude oslava skromná, místo však zatím rodina nezveřejnila. Podívejte se ale na nový portrét malého prince, z kterého roste fešák:

A co o něm říkají jeho blízcí? George miluje čtení, sport, hádanky, je rád venku a jako správný kluk je pro každé dobrodružství. Je prý tak trochu "svéhlavička", rád si dělá věci po svém, je sebevědomý a má energie na rozdávání. Což bylo vidět i při nedávných oslavách jeho prababičky, která slavila 70 let na britském trůnu. Fotografie Georgeových grimas obletěly celý svět.

TOP okamžiky oslav britské královské rodiny: Malá princátka se postarala o spoustu vtipných momentů. Podívejte se!

Julia Samuel, jeho kmotra, o něm prozradila: "George je úžasný. Je vtipný, divoký a drzý a Bože – jeho babička Diana by ho tolik milovala! Je pro všechny srdcervoucí, že své vnuky nepoznala."

Princova kmotra prý pokračuje v Dianině tradici – dárky pro její vnuky ručně vyrábí! "George ode mě dostane dárek, který budu sestavovat několik dnů. Svým synům Diana vyráběla podobné a milovali to. Snad bude mít radost i náš malý oslavenec," prozradila médiím.

GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let

Máma Kate zase pro všechny své děti ráda peče narozeninové dorty. "Miluji výrobu dortu. Stalo se u nás tradicí, že zůstávám vzhůru až do půlnoci se směšným množstvím dortové směsi, a naopak polevy udělám pokaždé strašně moc a nevím, co s ní. Ale miluji to!"
Malý princ se má tak na co těšit!

Témata: Sourozenci, Rodina a vztahy, Slavní rodiče, Královská rodina, slavné děti, Rodičovství, Životy slavných, Babička, Tradice, monarchie, Výroba, Děti slavných, Následník trůnu, Princ George, pečení, Vévodkyně Kate, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, Princ William, narozeniny, oslava, Přání k narozeninám, Malý princ, William, Princ Charles, Kensingtonský palác
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Maminky, zavřete oči! Tyto šílenosti vymýšlí tatínci, když hlídají své ratolesti
redakce
Galerie