Maminka.czslavné děti

Princ George slaví 9. narozeniny, podívejte se na nový portrét! Pečení dortu do půlnoci a odkaz babičky Diany

Dita Mrázková 22.  7.  2022
Malému princi je zase o rok víc! Fotbalový fanda, milovník dobrodružství a vášnivý čtenář se má letos na co těšit. Jaké dárečky obdrží od mámy, sourozenců a co pro něj chystá jeho kmotra?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

George Alexander Louis, jak zní jeho jméno, se narodil 22. července 2013 v Lindo Wing nemocnice St Mary's Hospital v Paddingtonu. Po svém dědečkovi princi Charlesovi a tátovi Williamovi je v pořadí třetím následníkem trůnu.

Má dva mladší sourozence – sestru Charlotte Elizabeth Dianu (7) a bratra Louise Arthura Charlese (4). Oba prý pro svého staršího brášku rádi vyrábí osobní přáníčka.

VIDEO: Otevřená zpověď Williama, Kate a Harryho: O mateřství i smrti

Před dvěma lety uspořádali Kate a William pro George a jeho spolužáky v Kensingtonském paláci večírek s fotbalovou tematikou k jeho sedmým narozeninám. Je totiž známo, že George je velký fanda do fotbalu. Poté rodinka odletěla slavit do Karibiku. Loni pro změnu slavili na venkovském sídle v Norfolku. Letos prý bude oslava skromná, místo však zatím rodina nezveřejnila. Podívejte se ale na nový portrét malého prince, z kterého roste fešák:

A co o něm říkají jeho blízcí? George miluje čtení, sport, hádanky, je rád venku a jako správný kluk je pro každé dobrodružství. Je prý tak trochu "svéhlavička", rád si dělá věci po svém, je sebevědomý a má energie na rozdávání. Což bylo vidět i při nedávných oslavách jeho prababičky, která slavila 70 let na britském trůnu. Fotografie Georgeových grimas obletěly celý svět.

TOP okamžiky oslav britské královské rodiny: Malá princátka se postarala o spoustu vtipných momentů. Podívejte se!

Julia Samuel, jeho kmotra, o něm prozradila: "George je úžasný. Je vtipný, divoký a drzý a Bože – jeho babička Diana by ho tolik milovala! Je pro všechny srdcervoucí, že své vnuky nepoznala."

Princova kmotra prý pokračuje v Dianině tradici – dárky pro její vnuky ručně vyrábí! "George ode mě dostane dárek, který budu sestavovat několik dnů. Svým synům Diana vyráběla podobné a milovali to. Snad bude mít radost i náš malý oslavenec," prozradila médiím.

Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?

Máma Kate zase pro všechny své děti ráda peče narozeninové dorty. "Miluji výrobu dortu. Stalo se u nás tradicí, že zůstávám vzhůru až do půlnoci se směšným množstvím dortové směsi, a naopak polevy udělám pokaždé strašně moc a nevím, co s ní. Ale miluji to!"
Malý princ se má tak na co těšit!

Témata: Slavní rodiče, Rodina a vztahy, slavné děti, Královská rodina, Sourozenci, Rodičovství, Životy slavných, Tradice, Babička, monarchie, Výroba, Děti slavných, Princ George, Princ William, Následník trůnu, dort, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, oslava, pečení, narozeniny, vnuk, Vévodkyně Kate, princ Charles, Přání k narozeninám, Kensingtonský palác
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
10 příznaků, které vám i bez testu prozradí, že jste těhotná
Procházková Simona
Těhotenství
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie