Maminka.czKrálovská rodina

Princezna Charlotte slaví 9. narozeniny. Podívejte se na její nový portrét. Po kom zdědila úsměv?

Vanda Stöckbauerová 2.  5.  2024
Právě dnes, 2. května, slaví 9. narozeniny oblíbená členka britské královské rodiny – princezna Charlotte. Hrdí rodiče, princezna Kate a princ William, zveřejnili její nový portrét. Komu se podobá?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jako obvykle pořídila narozeninový snímek Kate. Princezna z Walesu totiž sama sebe označuje za nadšenou amatérskou fotografku. U fotky na Instagramu bylo sdíleno stručné a výstižné přání:  „Všechno nejlepší k 9. narozeninám, princezno Charlotte! Děkujeme za všechny dnešní milé vzkazy.“

Jak je vidět na fotce, malá princezna roste do krásy, a přestože je jí pouhých devět let, už na sebe poutá pozornost celého světa. Fanoušci britské královské rodiny ji milují nejen kvůli jejímu půvabu a zdvořilému chování ve společnosti, ale i přátelské povaze. Je prý velmi milá a je s ní legrace. Princ William podle deníku BBC nedávno prozradil, že princezna je veselá kopa, která má ráda vtipy. 

Velmi populární je i ve škole. „Charlotte je tak laskavá a přátelská a ostatní děti ji zbožňují. Je laskavá k mladším dětem,“ uvedl zdroj pro magazín Hello. Malá princezna je často chválena i za to, že drží své dva bratry pod kontrolou a dodržuje královský protokol.

A po rodičích zdědila i sportovní nadání. „Moje dcera Charlotte má ráda tanec, miluje balet a step,“ uvedla před časem její maminka. Během turné svých rodičů po Irsku princezna Kate také prozradila, že jí jde gymnastika: „Charlotte je opravdu na gymnastiku, dělá přemet, stojky, všechno.“

Společně s maminkou ráda vaří. Princezna z Walesu už dříve řekla, že děti s ní rády připravují saláty a sýrové těstoviny. A Charlotte prý úplně zbožňuje olivy. 

Princ Louis dnes slaví šesté narozeniny. Tohle je jeho zbrusu nový portrét!

Princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge, jediná dcera Kate a Williama, se narodila 2. května 2015 v 8.34 tamního času v nemocnici St Mary’s v Londýně. Je třetí v pořadí na trůn – hned po svém starším bratru Georgeovi a otci Williamovi.

VIDEO:  Blesk Podcast: Rakovina Kate byla pro Brity šok! Roztržka Harryho s rodinou jde stranou

Témata: Královská rodina, Rodiče, slavné děti, Princ William, narozeniny, Fotografka, princezna, George, Portrét, Elizabeth Diana, Princezna Charlotte, Londýn, Harry, BBC, Cambridge, Wales, Kate, Irsko