Maminka.czPředškolák

Připravte se s dětmi na Valentýna: Srdíčko z lásky a holubičky

, Časopis Maminka
8. 2. 2012
Připravte se s dětmi na Valentýna: Srdíčko z lásky a holubičky
14. února se lidé, kteří se mají rádi, obdarovávají drobnými dárky z lásky a posílají si krásná přáníčka například ve tvaru srdce. Vyrobte si spolu s námi jednu takovou valentinku.Budeme potřebovat:

• barevné kartony
• tužku, pastelky, fixy
• nůžky, lepidlo
• tužky glitter-deco
• zbytky různých dekoračních materiálů

Z barevných kartonů si vystřiháme podle předem připravených šablon velká srdíčka. Ta použijeme jako podklad, na který budeme dál tvořit. Z různých zbytků tapet či dekoračních balicích papírů vystřiháme motivy květin.

Ty pak volně skládáme na plochu srdíčka a vytváříme z nich dekorativní vzor. Kytičky nemusíme lepit na podklad celou plochou, můžeme přilepit jen středy na sebe a tím nám vznikne iluze opravdových kytiček s volnými prostorovými lístky. Květiny dál zdobíme podle naší fantazie například nalepenými korálky či perličkami, můžeme použít i zbytky krajky, mašliček, dárkových stuh, dobře vypadá také ozdobení okrajů tužkami se třpytivými glitry (glitter-deco), které koupíme v papírnictví.

Vycházíme pokaždé z jednoduchého materiálu, který dál kombinujeme s různými barevnými papíry a dalšími dekoračními materiály. Vždy se však snažíme, abychom nepracovali s mnoha různorodými materiály a vzory, které se k sobě už nehodí. Je třeba pamatovat na to, že jednodušší kombinace jsou krásnější a nepůsobí přeplácaně či nevkusně. Na zadní stranu srdíčka napíšeme pro maminku, babičku, kamarádku či kamaráda nebo nějakého dalšího blízkého člověka přáníčko či hezkou básničku, která potěší.

Holubičky

Bílá holubice je spolu se srdíčkem známým symbolem lásky. Snadno a rychle ji vytvoříte z bílého papíru a můžete ji darovat ke svátku sv. Valentýna.

Budeme potřebovat:

• bílou čtvrtku
• bílý kancelářský papír
• červený a černý fix
• tužku, nůžky
• silonový vlasec

Obrázek holubičky můžeme použít jako šablonu, podle které si nakreslíme libovolný počet tělíček na bílou čtvrtku formátu A4 a vystřihneme je. Nezapomeneme ani na malý obdélníkový otvor v tělíčku, kterým pak protáhneme křídla. Zobáček vybarvíme z obou stran červeným fixem a očička nakreslíme tužkou či černým fixem. Z bílého kancelářského papíru poskládáme křídla.

Pruh papíru o velikosti asi 16 x 29 cm složíme jako harmoniku. Sklady jsou přibližně centimetrové. Hotovou harmoniku složíme k sobě a protáhneme ji otvorem v tělíčku, aby na každé straně zůstalo 8 cm pro křídla. Poté harmoniku po obou stranách rozložíme do vějíře a v ocasní části ji na koncích přilepíme z každé strany lehce k tělíčku. Vpředu křídla více rozevřeme směrem k hlavičce holubice. Hotový výtvor navážeme na silonový vlasec a zavěsíme jej do prostoru, například od stropu, aby se holubice mohla volně pohybovat a točit v proudu vzduchu, jako by létala.

Maminka Roku 2019
Témata: Děti, Časopis Maminka, Předškolák, Školák, Praktické rady, Srdíčko, Vál, Holub, Různorodý materiál, Barevný papír, Libovolný počet, Přáníčko, Černý fix, Valentýn

Mohlo by vás zajímat
Těhotenství je zásah do sebevědomí, říká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Babička plašička: Po návratu od tchyně se dcera bojí všeho!
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!

Horoskopy

Střelec Pokračujete v úspěšném pracovním týdnu a nic vám nezkazí náladu. Na domácí půdě je pořádně veselo a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Hedvika, Heda, Despina

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu