Maminka.czTěhotenství

Připravte své tělo na těhotenství, porod a šestinedělí. Nejužitečnější rady, které stoprocentně oceníte

Barbora Vajsejtlová 18.  9.  2023
Jistě, je to úchvatné období, to nejkrásnější v životě ženy, kdy se nad vaší hlavou začne vznášet aura mateřství. Ale nikdo neříká, že to bude jednoduché. Těhotenství, porod a následné šestinedělí dají vašemu tělu zabrat a spousta věcí už dost možná nebude nikdy taková jako předtím.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Velmi zřetelně si pamatuji období těsně před prvním porodem a několik týdnů po něm, kdy jsem měla pocit, že mě někdo zavřel do cizího těla a zahodil klíč. Dělalo mi problémy ujít dvě stě metrů. Moje, za normálních okolností, průměrně velká prsa se zvětšila natolik, že bych je mohla používat jako odkládací plochu na několik půllitrů piva. Bolela mě kolena takovým způsobem, že jsem při chůzi připomínala osmdesátiletou důchodkyni. O padajících vlasech a všeobjímající, umrtvující únavě ani nemluvě. Na druhé těhotenství už jsem byla připravená mnohem lépe – fyzicky i mentálně. Už jsem například věděla, že čím lepší budu mít kondici před těhotenstvím, tím rychleji se po něm zase dostanu do formy. Že bez pevné, o dvě čísla větší podprsenky s širokými ramínky nebudu moci vyjít z domu. Nebo že když okamžitě po odstavení dítěte nasadím panthenol, nemusím nutně skončit jako poloplešatá dáma. Tipů, jak připravit své tělo na těhotenství, porod a šestinedělí, není zkrátka nikdy dost. Shromáždili jsme ty nejzásadnější a nejužitečnější rady, které stoprocentně oceníte.

VIDEO: Rizikové těhotenství: Musí ho žena "odležet"?

V pokračování pro předplatitele také najdete

Rady před těhotenstvím

Rady před porodem

Rady po porodu

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Těhotenství, Šestinedělí, Porod, Mateřství, Po porodu, Od těhotenství k porodu, Tipy a rady v těhotenství, Spánek, Jóga, Euro, Guardian, Rada, Kegelových, Urychlení, Body Mass Index, BMI, Hemoroidy, Maliník, Cardi, Oxford, Založení, Kyselina listová, Human Reproduction