Maminka.czJen pro tatínka

Připravujte se soustavně na pubertu svých dětí a zvládněte sám sebe!

, Časopis Maminka
29. 6. 2009
Připravujte se soustavně na pubertu svých dětí a zvládněte sám sebe!
Jednou se i nejandělštější dítě - to naše! - postaví autoritě. Vždyť i my, dnešní tatíci, jsme se nedávno v kostýmech zombíků z gothic punku pouštěli kanibalsky do vlastních rodičů a za věk přes - náct bychom udělovali výjimečné tresty.

1. NEMÍT ŽÁDNÉ LEGITIMNÍ, BA ANI NELEGITIMNÍ DĚTI

Jedinou zaručenou metodou, jak se vyhnout pranýřování pubertálními dětmi za chyby, nedostatky a omyly, jež by se vám styděl vyčíst i ten nejupřímnější psychoanalytik, je nepořídit si žádné potomky. I muži s touhou rozsévače, kteří by zanesli kamsi kukaččí vejce, by se měli mít na pozoru.

Puberta je období, kdy si dítě svůj genetický zdroj najde, a poznat svého syna a dceru až v tomto věku hraničí s nebezpečným hazardováním. Zůstat ovšem programově bezdětným je jako jet na safari, a nepotkat divou zvěř. Bezpečné, ale smutné.

2. UPLATNĚTE ŠAOLINSKÝ PŘÍSTUP

Jestliže je puberta dětí hrůza, co přichází neodvratně jako berňák, je třeba zocelit tělo a duši. Vhodné je cvičení kung-fu, stejné jako u šaolinských mistrů.

Nejprve odcestujete do buddhistického kláštera. Pak budete tři měsíce stát s nohama široce rozkročenýma a upírat zrak na mosazné klepadlo brány. Vydržíte-li, mistr vás přijme a naučí vás boji, při němž létá tělo a vznáší se duch. Při závěrečné zkoušce projdete poslepu chodbou a zneškodníte desítky mechanických útočníků. Vrátíte se domů a kdykoli vás děti rozhází, začnete levitovat.

3. TROCHU KOMENSKÝ, HODNĚ DOKTOR HOUSE

Uvědomte si s železným cynismem, co je podstatou pubertálního klackování.

Až vám syn vpálí nějakou drzou poznámku, chcete-li, aby nezesměšňoval na YouTube učitele a típl jointa, vyložte mu doktorsky a s grimasami činnost jeho žláz s vnitřní sekrecí a z ní vyplývající změny v klíně i na mozku.

Uvidíte, že na jasně stanovenou diagnózu, k níž dodáte, že se vlastně na takového pacoše nemůžete zlobit, zareaguje údivem a zmlkne. Možná se budete zodpovídat z týrání svěřené osoby, ale až se prezidentem stane někdo velmi překvapivý, udělí širokou amnestii.

4. DEJTE DŮVĚRU TRENÉRŮM ZE SPARTY I UČITELŮM Z OBECNÉ ŠKOLY

Spartánská výchova se dnes nosí stejně málo jako výchovné pohlavky. Igor Hnízdo má místo v české kinematografii, z feminizované školy ho však už dávno vystřelili rodiče pancéřovou pěstí.

Není to škoda?! Máte-li na své puberťáky a rebelky jako páku někde nějakého učitele, vychovatele či trenéra, který je ještě pořád chlap, nikoli servilní nekňuba nestresující žáky pražádnými požadavky a na vyšších místech leštící kliky pro vyšší plat, zkuste to s ním. Třeba nebudete na pubertu svých dětí dočista sami.

5. NAUČTE SE SPRAVEDLIVOU DĚLBU LÁSKY

Zapamatujte si: Projít pubertou si musí vaše ratolesti samy. Vy si vzbouření hormonů nemůžete dát podruhé za ně, abyste je uchránili od střídání nálad, egocentrismu, šití horkou jehlou a depresí ve světě, který není zrovna pohádkový. Také pupínky akné budou muset nosit ony, ne vy. A tak jim dávejte jen tolik podpory a lásky, aby si tu svoji bitvu vybojovaly po svém a samy.

Budete potřebovat dost lásky také pro sebe. Protože na věku svých vzbouřenců poznáte, že už i vy přicházíte do let, proti kterým je puberta ZLATÉ OBDOBÍ!

Maminka roku - Hlasování
Témata: Děti, Časopis Maminka, Jen pro tatínka, Spartánská výchova, Komenský

Mohlo by vás zajímat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Rouška bez šití: Jednoduchý návod! Stačí kus látky a gumičky
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!

Horoskopy

Střelec Neshody s nadřízeným nesete těžce, a proto se nedivte, že vám může sáhnout na finanční prémie. No, tak…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Filip, Filipína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné