Maminka.czRozhovor

Přiznání herečky a zpěvačky Lucie Vondráčkové: Kdy se bála o své syny nejvíc a co díky tomu jako máma pochopila?

Dita Mrázková 13.  9.  2023
Kromě několika hudebních i filmových projektů, ve kterých se brzo objeví, nastupuje už za necelý týden do nekonečného seriálu Ulice, kde pořádně zamíchá kartami. Co nám Lucie prozradila o svých synech Matyášovi a Adamovi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když jste byla tváří časopisu Maminka v roce 2015, byli Matyáš a Adam ještě malincí. Jak vzpomínáte na dobu, kdy jste společně zažívali spoustu jejich „poprvé“?

Ta doba ale pořád pokračuje! Akorát už to není první slovo nebo první zub, ale první vyhraný závod v plavání nebo první knížka přečtená na jeden zátah. Cesta všech těch "poprvé" je pořád stejně fascinující, zábavná a zajímavá...

VIDEO: HEREČKA LUCIE VONDRÁČKOVÁ NASTUPUJE DO SERIÁLU ULICE

Ptám se, protože doba je hodně zrychlená a my rodiče občas zapomínáme být tady a teď. Co všechno se s kluky snažíte podnikat, abyste si ono "tady a teď" mohli užít na maximum?

Právě proto, že jsme tady a teď, tak minulost necháváme v hezkých vzpomínkách. Život s mými kluky je dost akční. Ne že bych s nimi zrovna lezla po horách nebo chodila na túry, ale vymýšlím pro ně všechno možné tak, aby to souviselo s tím, co mají rádi a co je zajímá. Neustále mě totiž baví objevovat jejich svět. Teď mu momentálně vládne kamarádství.

Kdy jste o kluky měla největší strach?

Hodně jsem se bála přechodu z Kanady do nového prostředí. Není jednoduché přijít ze dne na den o všechny kamarády, změnit školu, mluvit jiným jazykem a nechat za sebou domov, jak jste ho znali celý život, tak daleko... Ale kluci to zvládli. A mně se neskutečně ulevilo. Teď už vím, že společně zvládneme hodně. Je nám tady spolu hezky.
 

Čím vás dostávají?

Pořád mě rozesmávají, to je jakože dost baví. (směje se) A překvapují mě znalostmi ze všech možných sfér. Jak nemám ráda mobily v dětských rukou, musím uznat, že ta studnice vědomostí je díky nim opravdu neskutečná.

Ano, však v minulém rozhovoru jste zmínila, že byste byla jednou radši, aby vaše děti raději lezly venku po stromech, než aby trávily čas s mobilem nebo tabletem. Snažíte se jim případný čas na síti eliminovat, bavíte se o možných nástrahách?

No je to boj, přiznávám. Ale kluci hodně sportují a taky dost čtou. Ve škole je to taky O.K., tak myslím, že všechno běží v nějaké harmonii. Doba prostě zastavit nejde, ať se nám všechny ty technologické aspekty líbí, nebo ne.

Na vašem Instagramu mě zaujala upoutávka k novému filmu Partie, ve kterém hrajete po boku Miroslava Donutila. Bude to detektivka? Upoutávka totiž působí hodně tajemně...

To bylo takové zajímavé covidové natáčení. Sešel se skvělý nápad a moc fajn lidi na place. A ano, půjde o trochu mysteriózní detektivku. Režie se ujala Tereza Hirsch, se kterou jsem měla už dřív možnost točit pěkný festivalový film Beyond Her Lens, který pořád sklízí ceny po celém světě. Tohle je na filmech krásné. Máte už o pár dětí i vrásek víc, ale to, co jste natočila kdysi, si pořád žije svým životem a pluje časoprostorem...

Na co se pro změnu jako divák ráda podíváte v televizi nebo v kině?

Sama jsem nejvíc točila pohádky, ty mě bavily vždycky. Malvína, O víle Arnoštce, Královský slib, Křesadlo, Šmankote, babičko, čaruj... Na divadle mě potkávalo spíš drama. Ale k vaší otázce. Nikdy si nenechám ujít cokoliv s herci Denzelem Washingtonem a Meryl Streep. Ti dva si totiž vždycky vybírají zajímavé scénáře. Nemusí to být pokaždé kinohit, ale ty filmy mají přesah.

Sledovala jste i nekonečný seriál Ulice, do kterého nastoupíte příští týden, už v jeho počátcích?

V době, kdy Ulici režisér Dušan Klein připravoval, jsme spolu točili dva hrané filmy. Vybavuju si, že nekonečný seriál byl tehdy jedna velká neznámá a že měl být "nekonečný" maximálně dva tři roky. Vidíte, a už mu táhne na dvacet!  

 

DO DIVADLA "NA MAMINKU" KLUKY CHODIT NENUTÍM. U NICH TEĎ VEDE JENNA ORTEGA. JÁ JSEM PRO NĚ PŘEDEVŠÍM MÁMA.

 

Vaše postava kantorky Soni Čechové podle tvůrců okamžitě rozpohybuje „pouliční“ dění. Předpokládám, že asi zasáhnete do "vztahu nevztahu" páru Magdy a Prokopa…

Kteří spolu jsou a nejsou... (směje se) No, Soně jde spíš o práci, školu, studenty a systém. Do lásky se moc nehrne, i když by si ji, myslím, moc přála. Je to velice šťavnatě napsaná role a každé natáčení ji poznávám víc a víc. Někdy mi ovšem přijde fakt drsná!

Tak mě napadá, jak vás coby herečku vnímají synové?

Oni mě znají spíš asi z dabingu. Do divadla je chodit "na maminku" nenutím a pohádky už mají svoje. Vedou u nich herci Tom Holland a Jenny Ortega. Já jsem pro ně především máma. Ale teď si vzpomínám, že je celkem bavil modrý slimák z pohádky Království květin. Tu jsem točila v době, kdy mi bylo zhruba tolik, kolik je teď jim.

Byť jsou prázdniny už minulostí, prozradíte, jak jste si je s kluky užila?

Užili jsme si spolu spoustu času a bylo to moc fajn. Tedy aspoň si nestěžovali. Kdyby to bylo jinak, řekli by mi to. Protože my si říkáme všechno a to je prostě nejvíc.

Herečka Bára Mudrová o resumé lékařů, kteří jí diagnostikovali neplodnost: Nezlobím se na ně, na Kristiánka se vyplatilo počkat
 
Témata: Děti, Slavné maminky, Mateřství, Rozhovor, Výchova, Instagram, Syn, herečka, zpěvačka, Inspirativní ženy, Sourozenci, Sociální sítě, Seriál Ulice, Lucie Vondráčková, mateřská láska, Ulice, Adam, Seriál, role, Matyáš, natáčení, Dabing, divadlo, filmová role, pohádka