Maminka.czRozhovor

Přiznání Josefa Kokty: Ornelle pomáhám pořád, nejsem žádný otec roku. Před návštěvou Agáty jsem ale musel uklidit celý barák

Dita Mrázková 5.  3.  2024
Poté, co jeho žena odjela na druhý konec světa za dobrodružstvím, chopil se rodinných povinností a momentálně se coby táta v domácnosti stará o tři děti. Vaří, peče, uklízí, do toho se stará o podnikání. Jak rodina odloučení zvládá? A na co by mohla Ornella v soutěži doplatit?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Josefe, čím si vykládáte tak velký obdiv ze strany veřejnosti, tedy především maminek, které vás na síti chválí za rodičovskou angažovanost? V podstatě děláte to, co by měl dělat každý rodič, staráte se o děti…

V podstatě za to mohou bulvární média, která ze mě začala dělat otce roku. A na sítích se strhla smršť komentářů a příspěvků, které mě vychvalovaly do nebes. Já osobně to, co dělám, nepovažuji za nic mimořádného a zvláštního. Své ženě takto pomáhám stále. Ale samo, že za to mohu i já, protože jsem na Instagramu začal pro Ornellu dělat takový videodeníček z každého dne, kdy jsme bez ní doma. Já většinou ženám a matkám odepisuju, že jsem výjimka, protože jsem vlastně důchodového věku a starám se jen o děti a firmy své ženy, a že jejich muži musí chodit do práce a nemají třeba tolik času jako já.

VIDEO: ORNELLA KOKTOVÁ NA MFF KV: PO 11 LETECH NA STEJNÉM MÍSTĚ SE SVÝM MUŽEM


Jaká domácí činnost vás vyloženě baví a naopak, co děláte s velkým sebezapřením?

V podstatě mi nevadí žádná domácí činnost. Už odmala, kdy jsme s bratrem pomáhali mamince s úklidem a se všemi věcmi kolem baráku, toho dost umím. Maminka byla kuchařka, a tak mě naučila i vařit. No a pak dva roky na vojně, to se taky počítá. Vojna naučila každého chlapa šúrovat a skládat věci do komínku. Takže vařím, peru, věším prádlo a skládám ho do skříní, vysávám dvakrát denně, vytírám jednou za tři dny a průběžně, když prcci něco vylijí, oblékám je, vypravuju do školy a školky, odvážím je tam, poté makám na firmách mé ženy. Pak dojedu pro děti a doma si s nimi hraju, večer vykoupu, přečtu pohádku a uspím. A o půlnoci padám únavou a usínám. A tak furt dokola, den za dnem.

Pro ty, kdo by náhodou nevěděli, vaše žena Ornella momentálně soutěží na druhé straně světa v reality show Survivor. V čem vám chybí nejvíc? 

Chybí určitě při ranní výpravě dětí do školy a školky. Když jsme na to dva, tak je to v pohodě. Musím vstávat o patnáct minut dřív, abych to stihl. No a pak mi samozřejmě chybí, že nemám koho obejmout. Jsme s Orny zvyklí usínat přitulení v klubíčku. V noci za mnou děti přijdou do postele a tak se tulím k nim. A žena mi chybí i při rozhodování o firemních a kreativních věcech. No a pak určitě ne úplně dobře zvládám správu jejích sociálních sítí.

Společně jste se zúčastnili další reality show, Výměny manželek. Vnímáte v tom vzájemném odloučení rozdíly? 

Tehdy to bylo deset dnů a já měl u sebe jinou ženu, která mi se vším pomáhala a byla skvělá. Já měl vlastně dovolenou. Takže rozdíl je obrovský a neměřitelný. Teď je to pocitově určitě horší, protože je to už dlouhý. Už by se mohla vrátit.

Jak jste vysvětlili dětem, že máma jede pryč na tak dlouhou dobu?

Prckové to neřeší a Quentin to přijal úplně v pohodě. Naopak je rád, protože jsem na něj mírnější než Orny.

Jak to bez maminky zvládají?

Neteskní nikdo z nich. Zvláštní. Občas jim pouštím videa s maminkou a to pomáhá.

Lili a Svena dělí od sebe jen rok. Jsou parťáci, vyhrají si spolu? 

Jsou to parťáci a neustále se pošťuchují a dělají spolu skopičiny. Moc si to užívám.

 

Ornella jela za dobrodružstvím a prostě nutně potřebovala změnit ten šílenej stereotyp žití s dětmi, se mnou a firmami...

 

Pomáhá vám s domácími pracemi starší syn Quentin? 

Quentinkovi je jedenáct a je mým velkým pomocníkem. Tuhle jsme spolu smontovali i dětskou palandu pro prcky. Jinak on má lehkou formu ADHD a je nasměrován na výpočetní techniku, angličtinu a matiku. Takže jemu dát do ruky počítač, tak ho celý den nevidíte, protože programuje a dělá grafiku.

Na Instagramu jste nedávno sdílel i živý vstup s Agátou Hanychovou, která vám přijela pomoci. Ocenil jste její záměr?

Tak bylo to fajn, že přivezla jídlo a nemusel jsem vařit. Před její návštěvou jsem ale musel uklidit celý barák, a tak mi spíš připravila víc práce. Ale bylo to fajn.

Vyrojily se spekulace, že Ornella už byla ze soutěže vyřazena. Vy sám jste zmínil, že je momentálně někde na hotelu. A ona sama přitom nechala vzkázat, že i když ji spousta lidí podceňuje, je velká bojovnice. Nakolik má šance soutěž vyhrát?

Kvůli výhře tam určitě nejela. Od začátku jela za dobrodružstvím a prostě nutně potřebovala změnit ten šílenej stereotyp žití s dětmi, se mnou a firmami. Spíš to od začátku bereme jako její očistec od sociálních sítí a denního kolotoče. Prostě změna. Ornella ráda jí a já jí už doma říkal, že pokud budou mít smůlu a nebudou mít jídlo, tak ji to odrovná. No a teď jsem v několika dílech viděl, jak trpí. Jsem zvědavej, jak dlouho vydrží, ale myslím si, že ji budu mít už brzo doma.

Postelový dýchánek, přebalování kdekoliv, párty ve vaně... Kteří slavní tátové dokážou bez problému zastat mámu?
Témata: Děti, Láska a vztahy, Mateřství, Rodičovství, Slavní tatínci, Rozhovor, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Celebrity, tatínek, mateřská láska, Sociální sítě, Emoce, pořad, Ornella Koktová, ADHD, Agáta Hanychová, Josef Kokta, Survivor, TV Nova, když hlídá tatínek, Ornella, Soutěž