Maminka.czRozhovor

Přiznání modelky Nikol Švantnerové: Mia nezavře pusu a je extrémně akční. Někdy si celý den nesednu a pak padnu!

Dita Mrázková 30.  5.  2024
Přiznává, že jediný volný čas pro sebe má, když její roční dcera spí. Ale nestěžuje si, naopak. Neumí si představit, že by měla chůvu, ani to, že by bez Mii trávila dovolenou. Co si díky mateřství uvědomila? A kdy má jako máma největší strach?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nikol, když jsme si povídaly před rokem, neuměla jste si představit být chvíli bez dcerky. Změnilo se něco za ten rok? Dokážete si už najít čas i sama na sebe?

Je to pořád stejné. Nejvíc si užívám, když jsme s Miou spolu. Je skvělý parťák, a tak všechno můžeme absolvovat spolu. Čas pro sebe mám, když spinká, tak jsem si to nastavila a víc zatím nepotřebuji.

VIDEO: MODELKA NIKOL ŠVANTNEROVÁ: PRVNÍ SLOVA O SVATBĚ

Mia nedávno oslavila 1. narozeniny. Co ji na objevování světa baví nejvíc?

Ona je strašně zvídavý tvoreček, nezastaví se, pořád něco zkoumá, běhá, žvatlá, každým dnem mě překvapí něčím novým. Nejvíc jsem vděčná za to, jak má ráda cestování i hotely a že ten můj životní styl takto dává.

Tak to jste šťastná máma, ne každé batole cestování miluje…

Na cestách mě zachraňuje kojení, je to takový malý zázrak. Když chceme někam letět, naplánujeme to tak, aby to bylo v čas spinkání. Když to neklapne, máme s sebou spoustu hraček a knížeček. A když je nejhůř, přiznám se, že sáhnu i po tabletu s pohádkami.

Máte zkušenost i s cestováním v karavanu. Jaké to bylo?

To bylo skvělé, Mia byla super parťák a moc si to užila. Určitě to zopakujeme, byl to krásný zážitek.

„Sice nebyly žádný válečky, opalovačky a drinky celý den, no nebudu lhát, někdy mi to chybělo, ale tak nějak mě ten čas s Miou, i když je to někdy náročnější, naplňuje a je pro mě vzácný…“ sdílela jste dojmy z jedné dovolené. Umíte si představit, že byste dceru svěřila chůvě a dopřála si povalování na lehátku s drinkem v ruce?

Popravdě? Nedovedla. Pro mě je mnohem víc, když si s malou hraju v písku, ve vodě, než když se jen válím, toho jsem si užila a ještě užiju. A stejně se člověk nejvíc opálí tím, jak pořád lítá za dítětem, a taky nemusí řešit kila z dovolené, protože pohybu je víc než dost. Navíc máme tatínka, takže když jsem chtěla dvacet minut jen pro sebe, na blbinky tu byl on. Až bude Mia větší, určitě budou hlídat i babičky. Chůvy neodsuzuji, ale s jistotou můžu říct, že u nás nikdy žádná nebude.

Je Mia pořád tak „ukecaná“, jak jste se zmínila naposledy? 

(směje se) Ano, ano, je po mně, nezavře pusu. Docela se bojím, až začne reálně kecat.

 

Mia mi ukázala, že není třeba se za něčím honit…

 

Na Instagramu jste sdílela video z jednoho společného rána. Vypadalo idylicky, dala jste si ranní běh, pak jste si s Miou zacvičily, prostě značka ideál. Jsou taková rána na denním pořádku? A pozor na to, co odpovíte. Tento rozhovor budou číst i týdny nevyspalé mámy…

Míváme klidná a pohodová rána, ale i ta horší, ukňouraná, prostě klasika. Snažím se umět pracovat s obojím a najít si na všem něco pozitivního. Mia je strašně statečná, a i když ji něco trápí, snaží se vymáčknout na tváři úsměv, takže je to u nás spíš pohodovější. Díky tomu, že na ni mám 100 % času, je to jednodušší. Ale nemyslete si, i ona je extrémně akční, tak i já si občas ani nesednu a pak jen padnu.

Na září připravujete větší pracovní akci. O co půjde?

Co se týče práce, do té jsem se vrátila jen částečně, vždy jen natolik, kolik mi mateřské povinnosti dovolí. Mým snem bylo udělat nějakou hezkou přehlídku a tím, že jsem se přestěhovala do Olomouce, řekla jsem si, že uděláme něco hezkého právě tam. Spojila jsem síly s holkami, se kterými chceme vytvořit něco krásného, jedinečného a z čeho se do budoucna stane tradice. Bude to galavečer Fashion Glam Olomouc plný módy a je opravdu na co se těšit. Proběhne hned v září, po prázdninách.

Co jste si, Nikol, díky Mie uvědomila?

Jak ten čas strašně letí a jaké to je, se o někoho takhle šíleně bát. A taky mi ukázala, že není třeba se za ničím honit.

Kdy o ni máte největší strach?

Pořád. Když spí, i když běhá. (směje se) Ale vážně, zatím ji mám nonstop pod dohledem, tak jsem klidnější. Starost a strach o dítě ale asi nikdy nezmizí. Vidím to u svých rodičů…

Modelka Lucie Holíková o poporodních depresích: Napsalo mi tolik maminek se stejným problémem, až mě to vyděsilo
Témata: Rozhovor, Mateřství, Rodičovství, Výchova, Instagram, Dcera, Cestování, Kariéra, Inspirativní ženy, mateřská láska, Strach, Nikol Švantnerová, modelka, chůva, matka a dcera, Cestování s dětmi, pusa, Mia, Máma, Nikol, Dovolená, Olomouc