Maminka.czPrezentace klienta

PRO VÁŠ ZDRAVÝ PRŮBĚH TĚHOTENSTVÍ

Reklama 14.  11.  2023
Těhotenství a mateřství je pro ženu tím nejkrásnějším, ale zároveň i nejtěžším životním obdobím. Krásné pocity těšení se na miminko střídají pocity nejistoty, aby vše během těhotenství probíhalo tak, jak má, a co bude potom. Během těchto devíti měsíců se žena nejen ocitá na emoční houpačce, ale zároveň se musí smiřovat se všemi tělesnými změnami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jím všeho dost, aby bylo miminko v pořádku?

Každá maminka ví, že strava během těhotenství je velmi důležitá pro vývoj miminka, a proto se tato otázka objeví v mysli každého rodiče jako první. Nenarozené miminko totiž přijímá veškeré živiny od maminky, a proto, je-li strava maminky nedostatečná, může dojít k problémům s vývojem plodu. Vaše jídla by měla obsahovat dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, maso spíše libové a pečivo celozrnné. A hlavně dbejte na dostatečný a pravidelný pitný režim.

Čemu dát sbohem?

Naprostou samozřejmostí je se vyhýbat alkoholu a cigaretám. Kromě toho by se nastávající maminky měly také vyhýbat potravinám, které nadýmají. Při nadýmání se totiž zmenšuje prostor v dutině břišní, což způsobí nepříjemné křeče. Riziko ale představují i jídla, které obsahují syrové komponenty, mezi které se řadí syrové maso a ryby. Někomu může dělat problém také syrová zelenina, proto raději dejte přednost vařené nebo dušené a s tatarákem či sushi se pro následujících 9 měsíců raději rozlučte.

Co naopak doplnit ve větším množství?

V těhotenství nesmí tělu chybět některé vitaminy víc než kdy jindy. K těm nejdůležitějším se řadí vitaminy skupiny B, zinek, jód, železo, vápník a vitamin D. Vitaminy skupiny B jsou totiž oceňovány především pro svou schopnost přeměňovat živiny na energii, udržovat zdravý a silný metabolizmus a podporovat funkce nervů, jater, kůže a očí. Ze skupiny B-komplexů je pro těhotné ženy nejdůležitější vitamin B9, neboli kyselina listová. Ta je nezbytná při dělení a diferenciaci buněk. Ovlivňuje růst zárodečných tkání a normální krvetvorbu. Její nedostatek může vyvolat potrat či předčasný porod a zvyšuje se riziko vrozených vad. Získat se dá z některých potravin, jako jsou například špenát, brokolice, chřest, růžičková kapusta nebo avokádo. Avšak při tepelné úpravě těchto potravin dochází ke snížení vstřebatelnosti do organizmu nebo dokonce k úplnému zničení obsaženého vitaminu B9. Proto je v období těhotenství vhodnější se spolehnout na jeho doplnění prostřednictví doplňku stravy.

Klepněte pro větší obrázek

Vyzkoušet můžete přípravek Elasti-Q® Kyselina listová, který obsahuje 800 mikrogramů vitaminu B9, což pokrývá doporučenou denní dávku. V tomto doplňku stravy naleznete také vitamin B6 (pyridoxin), který přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Navíc také pomáhá posilovat imunitní systém.

Dostatečný příjem vitaminů

V tak náročném období, jako je těhotenství, tělo spotřebovává vitaminy a minerály ze stravy daleko více a rychleji a ze stravy je tak nelze v dostatečném množství získat. Pro zdravý průběh těhotenství a dostatečné doplnění potřebných vitaminů těhotným ženám pomáhají doplňky stravy. Doplněk stravy Elasti-Q Vitamins & Minerals s unikátním složení zajistí dostatečný přísun základních vitaminů a minerálů přínosných pro období, kdy plánujete těhotenství, v jeho průběhu, ale i při kojení. Navíc díky systému postupného uvolňování dokáže ženský organizmus efektivně využít veškeré obsažené látky a kromě jiného také přispívá k udržení zdravého stavu zubů, vlasů, nehtů a kůže. Veškeré přípravky značky Elasti-Q naleznete v lékárnách nebo na e-shopu.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Zdraví, Prezentace klienta, Reklama, Zdraví na Heureka.cz