Maminka.czSmysly

Proč děti milují sladké? Můžou za to geny a podvědomá vzpomínka na plodovou vodu

inf vas 24.  12.  2023
Věděli jste, že chuťové pohárky vznikají už v prenatálním období? Vědci prokázali, že se chuť začíná vyvíjet už ve čtvrtém měsíci těhotenství, kdy lidský plod dokáže vnímat sladkou chuť plodové vody a postupem času začíná rozlišovat také hořké a slané. Po narození už má miminko vyvinuté určité preference chutí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Chutě se ale v průběhu života mění a s rostoucím věkem pak počet chuťových pohárků postupně klesá a chuť se vytrácí. Zatímco dětský jazyk má kolem 10 tisíc chuťových pohárků, v dospělosti je to už jen pouhých 5 tisíc a ve stáří asi jen tisíc. I z toho důvodu s přibývajícími léty lidé mnohdy víc dochucují a solí.

„Navzdory běžnému názoru, že naše preference základních chutí jsou pouze osobní volbou, je vnímání chutí ve skutečnosti provázáno také s genetikou. Genetické rozdíly nás činí přirozeně více nebo méně citlivými na určité chutě, což formuje naše stravovací návyky a preference. Chuť tedy není jen subjektivní záležitostí, ale odráží také naši DNA,” vysvětluje genetička Ing. et Ing. Barbora Procházková, Ph.D., vedoucí vědeckého týmu Chromozoom.

Člověk vnímá chuť prostřednictvím chuťových pohárků, které jsou umístěny na jazyce, měkkém patře nebo v krku. Díky nim můžeme rozpoznat hned několik chutí, mezi které patří sladkost, hořkost, slanost, kyselost a poměrně nově také chuť umami.  

VIDEO: Margit Slimáková: Obezita u dětí

Proč děti vyhledávají sladké?

Na zajímavé zjištění přišli experti v souvislosti se sladkou chutí. Většina dětí má ráda sladké z toho důvodu, že jde o podvědomou vzpomínku na plodovou vodu, která je přirozeně nasládlá. A to je také důvodem toho, proč si děti oblíbí některé pokrmy natolik, že je poté chtějí jíst neustále dokola. Obvykle se přitom jedná o nasládlé pokrmy, třeba bramborovou kaši, hráškovou polévku nebo rajskou omáčku.

Chuť na sladké však u některých přetrvává až do dospělosti. Průměrný člověk konzumuje dvakrát více cukru, než kolik je doporučená denní dávka čítající 37,5 gramu (9 čajových lžiček) pro muže a 25 gramů (6 čajových lžiček) pro ženy. 

Není náhodou vaše dítě závislé na sladkém? Jak to poznáte a co s tím můžete udělat, radí specialistka na výživu

Nízká citlivost na sladké a kyselé může způsobit zubní kazy

„Studie ukázaly, že naše geny mohou přispívat až z 33 % k naší citlivosti na sladké chutě a až z 53 % k naší konzumaci sladkých potravin. Vysoké hladiny příjmu cukru jsou také spojovány s rozvojem zubních kazů. Rovněž náchylnost k samotné tvorbě kazů je podmíněna geneticky. Takže ti, kteří mají genetickou predispozici pro výběr sladkých potravin a případně i predispozice k vyšší kazivosti zubů, musí být obzvláště opatrní na svou zubní péči,” dodává vědkyně Procházková.

Problém s chrupem může vyvolat ale i kyselá chuť. Vzhledem k tomu, že kyselé nápoje jako energy drinky, ovocné džusy nebo nealkoholické nápoje mohou způsobovat erozi zubů, může mít citlivost na kyselé příchutě dopad na zdraví ústní dutiny.

Kolik sladkostí je u dětí v pořádku a kolik už je moc? Ptáme se obezitoložky, gastroenterologa a nutriční terapeutky

citlivost na sůl

Genetické faktory určují také citlivost na sůl, což může vést v dospělosti k přesolování jídel a zdravotním problémům, jako je vysoký krevní tlak. Na druhou stranu vysoká citlivost na sůl může naopak zlepšit chuťový zážitek z bílých vín s vysokou mineralitou.

 

Témata: Zdraví, Těhotenství, Jídelníček, Dětský jídelníček, Genetika, Chuť, citlivost, Plodová voda, Smysly, Dospělost, Margit Slimáková, Gen, Sladká chuť, Sůl, Chuťový pohárek, Preference, Zdraví na Heureka.cz