Maminka.czZdraví

Protáhnout a posílit celé tělo? Stačí vám 8 cviků (fotogalerie)

Jak procvičit celé tělo a naladit ho do správné formy? Fitness trenérka Zuzana Bičíková pro vás připravila dvojice cviků. Kterými protáhnete i posílíte naproti sobě ležící partie.
, Časopis Dieta
14. 3. 2013
Protáhnout a posílit celé tělo? Stačí vám 8 cviků (fotogalerie)

1.

a) Protažení rukou

Stoupněte si, pokrčte kolena, podřepněte směrem dozadu. Rozpažte, ramena co nejníže, lopatky stáhněte dozadu a dolů, uvolněte trapézy. Představte si, že stojíte mezi dvěma zdmi a vší silou je odtlačujete od sebe. Pak začněte přetáčet paže směrem dopředu a dozadu, jako byste hladili zdi.
Proveďte 3x dopředu a 3x dozadu.

b) Tricepsový klik

Posaďte se, dlaně těsně vedle těla, prsty směřují dopředu. Plynule spouštějte pánev kolmo dolů, lokty směřují dozadu. Poté se zvedněte zpět nahoru až do propnutí loktů a v horní fázi se vytáhněte co nejvíce z ramenou. Trup je stále vzpřímený.
Opakujte 10x.

2.

a) Protažení prsních svalů

Paži zaxujte o zeď, zaujměte základní pozici, levým bokem rovnoběžně se zdí. Pravá noha malý krok vpřed, levý loket zapřete ve výši ramenou, ramena maximálně stáhněte „od uší dolů“. Poté zatlačte předloktím do zdi a jakoby se chtějte otočit doprava bez pohnutí trupem.
Vydržte 20 vteřin, poté vyměňte strany.

b) Posílení zad

Posaďte se na paty, velký míč či židli. Při nádechu vzpažte, dlaně míří dopředu a tvoří písmeno V, mějte uvolněný trapézový sval, lopatky stahujte dolů. S výdechem plynule přitáhněte lokty k trupu a zároveň přetáčejte dlaně směrem nahoru.
Opakujte 15x.

3.

a) Protažení svalu

bedrokyčlostehenního Klekněte si na koleno, druhou nohou se opřete tak, aby lýtko a zadní strana stehna svíraly pravý úhel. „Vytáhněte se“ z kolene na podložce přes pánev a křížovou kost až do temene hlavy. Koleno, pánev, páteř, ramena a temeno hlavy jsou v jedné ose. Podsaďte pánev, neprohýbejte se v bedrech (můžete se zaxovat dlaněmi). Měli byste cítit intenzivní tah svalu bedrokyčlostehenního, intenzitu zvýšíte přenášením těžiště těla směrem dopředu. Tělo je stále zaxované.
V pozici vydržte 20 vteřin, poté strany vystřídejte.

b) Zanožování vkleče na kolenou

Opřete se o předloktí, zpevněte trup a stahujte lopatky dozadu a dolů, držte stále ramena od uší. Poté opakovaně zanožujte jednu nohu, aniž byste hýbali trupem. Koleno svírá se zadní stranou stehna pravý úhel, hlava je v prodloužení páteře. Neprohýbejte se v bedrech, trup je stabilní, lokty a kolena jsou kolmo k zemi.
Opakujte 15x na jednu stranu, poté strany vystřídejte.

4.

a) Podpor na předloktí

Klekněte si a přejděte do podporu na loktech, lokty jsou kolmo pod rameny. Mírně jimi tlačte do země a směrem ke kolenům. Pomalu odlepte pánev a trup od podložky a vyrovnejte páteř do přirozeného zakřivení. Neprohýbejte se v bedrech! Koncentrujte sílu do středu těla, vše podpořte hlubokými výdechy až dolů do pánve.
Cvičte po dobu 10 nádechů a výdechů.

b) Protažení a uvolnění bederní oblasti zad

Sedněte si na paty, položte čelo na zem a paže nechte volně spočinout podél těla. V této pozici se uvolněte a zaměřte na hluboké dýchání, snažte se prodýchat bederní oblast zad.
V pozici setrvejte aspoň 30 vteřin.

Témata: Zdraví, Časopis Dieta, Cvik, Celé tělo, Tělo, Levý bok, Pravý úhel, Bederní oblast, Malý krok, Hluboké dýchání
Mohlo by vás zajímat
Masky jen pro děti? Omyl! Tyhle rodiny se umí odvázat
Chcete spokojené miminko? Zabalte ho do klasické načechrané peřinky
Pojďte s časopisem Maminka na Podzimní nákupy se značkou Lindex
Nová autosedačka Maxi-Cosi s vestavěnými airbagy je až o 55 % bezpečnější

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu