Maminka.czZdraví

Protáhnout a posílit celé tělo? Stačí vám 8 cviků (fotogalerie)

Zuzana Bičíková 14.  3.  2013
Protáhnout a posílit celé tělo? Stačí vám 8 cviků (fotogalerie)
Jak procvičit celé tělo a naladit ho do správné formy? Fitness trenérka Zuzana Bičíková pro vás připravila dvojice cviků. Kterými protáhnete i posílíte naproti sobě ležící partie.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

1.

a) Protažení rukou

Stoupněte si, pokrčte kolena, podřepněte směrem dozadu. Rozpažte, ramena co nejníže, lopatky stáhněte dozadu a dolů, uvolněte trapézy. Představte si, že stojíte mezi dvěma zdmi a vší silou je odtlačujete od sebe. Pak začněte přetáčet paže směrem dopředu a dozadu, jako byste hladili zdi.
Proveďte 3x dopředu a 3x dozadu.

b) Tricepsový klik

Posaďte se, dlaně těsně vedle těla, prsty směřují dopředu. Plynule spouštějte pánev kolmo dolů, lokty směřují dozadu. Poté se zvedněte zpět nahoru až do propnutí loktů a v horní fázi se vytáhněte co nejvíce z ramenou. Trup je stále vzpřímený.
Opakujte 10x.

2.

a) Protažení prsních svalů

Paži zaxujte o zeď, zaujměte základní pozici, levým bokem rovnoběžně se zdí. Pravá noha malý krok vpřed, levý loket zapřete ve výši ramenou, ramena maximálně stáhněte „od uší dolů“. Poté zatlačte předloktím do zdi a jakoby se chtějte otočit doprava bez pohnutí trupem.
Vydržte 20 vteřin, poté vyměňte strany.

b) Posílení zad

Posaďte se na paty, velký míč či židli. Při nádechu vzpažte, dlaně míří dopředu a tvoří písmeno V, mějte uvolněný trapézový sval, lopatky stahujte dolů. S výdechem plynule přitáhněte lokty k trupu a zároveň přetáčejte dlaně směrem nahoru.
Opakujte 15x.

3.

a) Protažení svalu

bedrokyčlostehenního Klekněte si na koleno, druhou nohou se opřete tak, aby lýtko a zadní strana stehna svíraly pravý úhel. „Vytáhněte se“ z kolene na podložce přes pánev a křížovou kost až do temene hlavy. Koleno, pánev, páteř, ramena a temeno hlavy jsou v jedné ose. Podsaďte pánev, neprohýbejte se v bedrech (můžete se zaxovat dlaněmi). Měli byste cítit intenzivní tah svalu bedrokyčlostehenního, intenzitu zvýšíte přenášením těžiště těla směrem dopředu. Tělo je stále zaxované.
V pozici vydržte 20 vteřin, poté strany vystřídejte.

b) Zanožování vkleče na kolenou

Opřete se o předloktí, zpevněte trup a stahujte lopatky dozadu a dolů, držte stále ramena od uší. Poté opakovaně zanožujte jednu nohu, aniž byste hýbali trupem. Koleno svírá se zadní stranou stehna pravý úhel, hlava je v prodloužení páteře. Neprohýbejte se v bedrech, trup je stabilní, lokty a kolena jsou kolmo k zemi.
Opakujte 15x na jednu stranu, poté strany vystřídejte.

4.

a) Podpor na předloktí

Klekněte si a přejděte do podporu na loktech, lokty jsou kolmo pod rameny. Mírně jimi tlačte do země a směrem ke kolenům. Pomalu odlepte pánev a trup od podložky a vyrovnejte páteř do přirozeného zakřivení. Neprohýbejte se v bedrech! Koncentrujte sílu do středu těla, vše podpořte hlubokými výdechy až dolů do pánve.
Cvičte po dobu 10 nádechů a výdechů.

b) Protažení a uvolnění bederní oblasti zad

Sedněte si na paty, položte čelo na zem a paže nechte volně spočinout podél těla. V této pozici se uvolněte a zaměřte na hluboké dýchání, snažte se prodýchat bederní oblast zad.
V pozici setrvejte aspoň 30 vteřin.

Témata: Zdraví, Časopis Dieta, Tělo, Pravá noha, Hluboké dýchání, Lýtko, Písmeno, Fotogalerie, Foto, Cvik, Bederní oblast, Zadní strana, Pravý úhel, Malý krok, Velký míč, Levý bok, Celé tělo, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
GALERIE: Chystáte se letos s dětmi vyrazit na svatbu? Máme pro vás inspiraci, jak je obléct stylově a za pár korun
Formánková Simona
Nákupní tipy
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
České školství: Ukrajinské děti v českých třídách, zvládne to náš systém?
Potužníková Jana
Časopis Maminka