Maminka.czČasopis Maminka

Protivník nebo pomocník? Jak čas ovlivňuje mateřství? Dozvíte se v lednovém vydání časopisu Maminka

redakce 16.  12.  2021
Protivník nebo pomocník? Jak čas ovlivňuje mateřství? Dozvíte se v lednovém vydání časopisu Maminka
Čas je všelék. Dopřejte si i vy jeho prokazatelně blahodárné účinky a přečtěte si v klidu novou Maminku plnou zajímavých článků, nejen na téma čas! Na titulní straně tentokrát s krásnou Lucií Plekanec Šafářovou a její dcerou Leontýnkou.

Máte pocit, že jste si nestačili užít jednu etapu vývoje svého miminka a už nastupuje další? Čas letí a je opravdu nekompromisní! A s dětmi to platí dvojnásob. Proto jsme se v lednové Mamince zaměřili právě na téma čas a všechna období, se kterými se každá máma musí vypořádat. 

VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo focení titulní strany s Lucií Plekanec Šafářovou

Hvězda titulní strany Lucie Plekanec Šafářová se nám ve velkém rozhovoru například svěřila, jak moc se její život proměnil po narození dcery Leontýnky. Proč pro ni bylo šestinedělí doslova turbulentním obdobím, a jaké rodičovské ambice mají s manželem, hokejistou Tomášem Plekancem, dva vrcholoví sportovci?

Víte, co znamená biochemické těhotenství? Možná jste ho prodělala, ale ani o tom nevíte. Často totiž skončí ještě dřív, než pořádně začne. Jde tedy vůbec o potrat? A jak moc může tahle zvláštní situace zamávat s naší psychikou? 

V článku "Kojení pod drobnohledem" vás přesvědčíme, že opravdu vše potřebuje čas - i kojení. Právě tato přirozená věc může být pro mnohé novopečené mámy tvrdým oříškem. Jak se tedy nejlépe připravit na úspěšný start? Přečtěte si, co poradí laktační a výživová poradkyně Simona Lazzari. 

Bombardují vás vaše děti poněkud zmatenými otázkami "Je už zítra? Kdy bude za pět minut? Za jak dlouhou chvíli - krátkou nebo dlouhou?" A vy nevíte, jak jim v tomto časovém galimatyáši udělat pořádek? V článku "Včera dnes a zítra" vám poradíme, jak nejlépe dětem tyto pojmy vysvětlit. 

Stále pokračujeme s naším projektem "K tabuli půjde...české školství". A po necelých dvou letech, co se tématem českého školství v Mamince zabýváme, můžeme zodpovědně říct, že se v vzděláváním v Česku to není tak bledé, jak se nám na začátku projektu zdálo. V lednovém čísle se dočtete, jak je to se školními učebnicemi. Kdo stojí za jejich obsahem a zodpovídá za relevantnost? A fungovala by výuka i bez nich?

Všechny tyto články a samozřejmě mnohem víc naleznete v lednovém vydání časopisu Maminka, které už teď můžete zakoupit na stáncích nebo na na ikiosek.cz , rohlík.cz a košík.cz. ​

Témata: Těhotenství, Porod, Časopis Maminka, Mateřství, Novorozenec, Kojenec, Děti, Miminko, Miminko, Praktické rady, Kojení, Šestinedělí, Od těhotenství k porodu, Po porodu, Tipy a rady v těhotenství, Maminka, Simon Lazzari, Ambice, Lednové vydání, Tomáš Plekanec, Titulní strana, Leontýnka, Časopis, Článek, Česká republika
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod