Maminka.czKam s dětmi

První český Kongres žen si zvolil téma zapojení žen na trhu práce

redakce 27.  5.  2013
První český Kongres žen si zvolil téma zapojení žen na trhu práce
Druhou červnovou sobotu - 15. června 2013 – proběhne v Národním domě na Vinohradech vůbec první český Kongres žen. Hlavním tématem akce bude zapojení žen na trhu práce, ale celodenní akce nabídne možnost účastnit se diskusí, přednášek a workshopů na další související témata.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pozvání na Kongres žen přijalo a tvářemi Kongresu žen se stalo mnoho známých osobností napříč českou společností z oblasti byznysu, politiky, kultury i neziskových organizací. Patří mezi ně například starostka městské části Prahy 2 Jana Černochová, generální ředitelka pojišťovny ING Renata Mrázová, moderátorka Ester Janečková nebo herečka Simona Babčáková. Návštěvnicím Kongresu žen se naskytne možnost zúčastnit se neformálních diskusních kaváren, které budou během celého dne probíhat v Majakovském sálu.

Diskuse se budou věnovat nejrůznějším tématům dotýkajících se žen a jejich role ve společnosti, ale také aktivit, které jim tuto roli mohou usnadnit. Kromě toho bude možné využít ochutnávku koučinku, pracovně právního nebo karierního poradentství, nebo zapřemýšlet (mimo jiné nad sochařskou hlínou) nad tím, zda je vůbec nutné být super ženou. Celou sobotu bude možné využít služby hlídání dětí, ale k účasti na programu jsou vítány také ženy s malými miminky.

Všechny služby budou na Kongresu žen zcela zdarma a to od vstupu, seminářů až po oběd a celodenní občerstvení. Pro účastnice budou připraveny národní pokrmy ze zemí migrantek žijících v ČR jako je Gruzie, Arménie nebo Indie. Registrovat se na první český Kongres žen bude moci kdokoliv a zdarma a to prostřednictvím internetové stránky www.kongreszen.cz. Kdo se zaregistorvat nestihne, je srdečně zván i v den konání Kongresu.

Doprovodný program Kongresu žen bude probíhat také na přilehlém Náměstí Míru. Návštěvníci Kongresu žen, ale také kolemjdoucí se budou moci seznámit s úspěšnými podnikatelkami a jejich produkty, ale také se jich zeptat, jak v podnikání uspět. Na pódiu bude celý den probíhat kulturní program a na plátně bude možné sledovat také zahájení historicky prvního českého Kongresu žen. Nenechte si tuto jedinečnou akci ujít, bude to stát za to!

Témata: Kam s dětmi, Kariéra, Maminka cestuje, Ester Janečková, Starostka, Český, Generální ředitel, Trh práce, Kongres, Zen, Generální ředitelka, Trh, Práce, Téma, Účastnice, Maják, Simona Babčáková, Gruzie