Maminka.czKrása

První lekce obličejové jógy s herečkou Martou Dřímal Ondráčkovou: Uvolnění

Uvolnění by mohlo – a možná i mělo – být takovým leitmotivem mateřství. Jak ho dosáhnout? S vnitřní tenzí vám moc nepomůžu, každá z nás má jiný knoflík na vypínání. Můžu vám ale poradit, jak dostat zbytečné tenze z oblastí, kde jsou i vidět. Primárně je to obličej, jenže nejde jen o něj. Nikdy nejde jen o něj...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Možná si mě pamatujete z Ordinace v růžové zahradě, ze Snídaně s Novou nebo jsme se potkávali někde mezi hledištěm a jevištěm divadel v Brně, Opavě, Jihlavě a Praze. Teď jsem hlavně maminka, a protože jsem už před touhle svou osudovou životní rolí pronikala do tajů obličejové jógy, vznikl #udrzksicht.

Moderátorka Marta Dřímal Ondráčková: Někdy vypadám na šedesát, s dvěma malými dětmi je to dost fičák...

Celý koncept #udrzksicht je systém kombinující obličejová cvičení a masáže, který vás naučí poznat svůj obličej a pracovat s ním i s partiemi, které ovlivňují jeho kondici. Protože když chcete mít zadek jako JLo, nebudete cvičit jen ten zadek. Všechno se vším souvisí a já vám ukážu jak.

V úvodní lekci si ukážeme základní a zásadní uvolnění. Když totiž neuvolníte ty nahromaděné tenze, můžete s obličejem pracovat sebevíc, a efekt nikdy nebude maximální.

Trapézy

V první řadě je potřeba uvolnit trapézy. Tam nám kolikrát sedí slušně vzrostlý orangutan. Napětí může být tak velké, že vás nutí zvedat ramena, o čemž ani nemusíte vědět. Jednoduchá frotýrovací technika, kdy využíváte látky, které vám pomůžou doslova odlepit kůži od svalů, vám zabere pár vteřin a přinese úlevu jako po hodinové masáži.

Uvolnění týlního svalu

Uvolnění týlního svalu svírajícího zadní část hlavy je základ pro eliminaci bolestí hlavy, trnutí šíje a taky pro odstranění vrásek na čele. Jako fakt! Stoupněte si před zrcadlo a namasírujte si celou spodní oblast vlasové linie. Prostě to, co máte mezi ušima. Vidíte to? Jak se celé čelo jakoby vyjasní, vyhladí, uvolní? Ano, uvolní, a o tom to je! Jedině s uvolněnými svaly můžete pak pracovat a posilovat je... Ale o tom příště.

Rozhýbání aponeurózy

Nakonec přichází technika, která má viditelně omlazující efekt – a to je rozhýbání aponeurózy. To je blána, která nám pokrývá vlastně celou lebku. Na jedné straně ji kotví onen rozmasírovaný týlní sval, na straně druhé sval čelní. Tahle „helma“ nám bohužel věkem tuhne a to má za následek tlak na čelo. My s tímhle tlakem bojujeme, a tím si zaděláváme na vrásky, kolaps části obličeje a další tenze. Zní to dramaticky, že? Není. Pokud se vrhnete na uvolňování, pocítíte nejen okamžitou úlevu, ale brzy zaznamenáte i viditelnou změnu. A to je teprve začátek!

Věřím, že se budeme u odkrývání dalších tajemství #udrzksicht pravidelně potkávat.

Vaše Marta

VIDEO: Jóga pro těhotné dokáže pomoci k příjemnějšímu porodu

Témata: Mateřství, Krása a styl, herečka, Krása, praha, Marta Dřímal Ondráčková, Jóga, pleť, obličejová jóga, obličej, Opava, Brno, Lekce, Jihlava, Vypínání, Tenze, Sval