Maminka.czRodičovství

První sedmerčata na světě: 42 lahví mléka a 52 plenek denně. Jejich táta nezvládl péči a opustil je, dnes jsou z nich premianti

Dita Mrázková 20.  9.  2023
Měli dceru a chtěli pro ni ještě jednoho sourozence. Jenže člověk míní a příroda mění. Z jednoho přírůstku se stalo neuvěřitelných sedm a rodiče se museli hodně ohánět, aby svou smečku dokázali uživit. Jak to zvládli? A jak se sedmerčatům daří dnes, v téměř 26 letech?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Alex, Brandon, Joel, Kelsey, Kenny, Natalie a Nathan – první sedmerčata na světě se narodila 19. listopadu 1997. Navzdory pesimistickým prognózám lékařů, kteří manželům Bobbi a Kennymu McCaugheyovým oznámili, že není velká pravděpodobnost přežití všech plodů, dopadl porod na jedničku a ke starší dceři Mikayle přibylo 7 sourozenců.

VIDEO: MAMINKA ČESKÝCH PATERČAT: PEČOVATELSKOU SLUŽBU MÁM, ALE TA SE O NAŠE DĚTI NESTARÁ
 

Kenny vzpomínal na den, kdy telefonoval své ženě a dychtivě čekal na zprávy z ultrazvukového vyšetření. Hlas jeho ženy, když mu oznamovala šokující novinku, se prý třásl. A informaci o počtu plodů ještě dlouho oba nemohli uvěřit.

Klepněte pro větší obrázek

S péčí pomáhal každý, kdo měl ruce a nohy

Specialisté na vysoce riziková těhotenství nastávající maminku bedlivě sledovali celých 9 měsíců. I přes veškeré jejich obavy byla Bobbi zdravá a bez komplikací po všechny tři trimestry.

Sedmerčata se nakonec narodila o devět týdnů dřív. O náročný porod se staral tým 40 odborníků, a to včetně perinatologů, neonatologů, zdravotních sester a anesteziologů. Děti vážily mezi 1000 a 1400 gramy, dvě z nich se narodily s mozkovou obrnou a musely podstoupit několik operací. V nemocnici tak pro jistotu zůstali všichni ještě další dva měsíce. 

Po příjezdu domů ale teprve nastalo to pravé dobrodružství. Miminka vypila denně 42 lahví mléka a spotřeba plenek činila 52 kousků na den! Rodiče byli vděční za každou pomoc, jak materiální, tak činnostní. Pomáhali jim kamarádi, sousedé a našlo se i pár štědrých sponzorů. Bobbiina sestra přerušila studium vysoké školy, jen aby rodině pomohla s péčí. 

Klepněte pro větší obrázek

Dvě trouby, myčky a pračky

Když děti povyrostly, začaly pomáhat mamince s domácností. "Holky v kuchyni hodně pomáhají. Rády vaří a obvykle je to i jedlé! Kluci zase s tátou hrabou listí nebo pomáhají mýt auto. Vždycky se najde něco, s čím můžou pomoct," nechala se slyšet jejich máma.

Rodiče se museli ohánět čím dál víc. Když bylo sedmerčatům kolem deseti let, dokázala prý spořádat čtyři bochníky chleba, jedenáct litrů mléka a šest balení cereálií týdně. Bobbi se naučila nakupovat jídlo předem, aby ušetřila. Desetičlenná rodina musela pořídit dvě trouby, dvě myčky, dvě pračky a na zahradě založit záhony pro pěstování vlastní zeleniny. 

Klepněte pro větší obrázek

Otec Kenny nakonec nedal neustálou péči o své potomky a rodinu opustil. Přestože se z Bobbi stala svobodná matka, děti zvládly vystudovat střední a později i vysokou školu. Loni se jejich maminka svěřila, že je těžké, když už ji jako dospělí tolik nepotřebují.
Letos v listopadu je čeká oslava 26. narozenin. Na fotografie z jejich dětství se můžete podívat v galerii.

Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla. Jak maminka vypadá dnes?
V těhotenství podstoupila operaci nádoru na mozku a pak porodila zdravá čtyřčata! Neuvěřitelný příběh síly a odhodlání
Témata: Děti, Příběhy, Rodina a vztahy, Mateřství, Výchova, Rodičovství, Dospívání, Rodiče, Životní příběh, Inspirativní ženy, Kuriozita, Sourozenci, Dětství, příroda, osud, Natalia, Sedmerčata, Kelsey, Mléko, Maminka, Plenka, Joel, Nathan, Bobbi, Premiant