Maminka.czČasopis Maminka

Rakousko: Nej místa, kam se v létě vydat s dětmi

Simona Procházková 5.  6.  2022
V téhle poměrně malé, ale neuvěřitelně pestré zemi vás čeká dovolená plná úžasných zážitků. Rakousko je totiž pro rodiny s dětmi, a to i těmi nejmenšími, země zaslíbená.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zdejší penziony, hotely, restaurace i další služby se zaměřují hodně na děti. Najdete tu bezpočet atrakcí a resortů, které slouží primárně právě rodinám a nabízejí speciální programy a aktivity pro všechny věkové kategorie. Dovolenou kdekoli v Rakousku totiž charakterizují tři věci: úžasná příroda, dokonalé služby a vyžití pro rodiny s dětmi a neuvěřitelně přátelští lidé.

Stubai: Dobrodružství mezi ledovci

Údolí Stubaital najdete v srdci Stubaiských Alp, asi 20 kilometrů od Innsbrucku. Prázdniny nebo víkend nabitý sportem i odpočinkem si tady užije celá rodina. Nabídka atrakcí je pestrá, ubytování stylové a lidé milí. Rozhodně ochutnejte místní sýry, špek nebo med z alpských bylinek, které kvetou od jara do pozdního léta na okolních loukách.

Stubaitalské údolí je tvořeno 80 ledovci a více než stovkou třítisícových vrcholů. Najdete tu pět hlavních vesniček: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, kde panuje venkovská pohoda. Je tu zkrátka vše, co potřebujete k rodinné dovolené. Stovky kilometrů pěších turistických i cyklotras, dětská hřiště a outdoorové parky, bazény i lázně. Vydejte se na procházku k vodopádům nebo do tradiční tyrolské vesničky Mieders pod vrcholem hory Serles (na vrchol můžete vyjet kabinkovou lanovkou). Nedaleko centra objevíte nejvýše položené poutní místo Evropy – Maria Waldrast s léčivým pramenem a klášterem.

premium

V článku také najdete

Koupání

Tůry

Adrenalin

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Časopis Maminka, Rodina, Léto s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, Prázdniny, příroda, Výlety, Charakter, Cestujeme, Rak, Restaurace, Kai, Dovolený, Fulpmes, Big Family, Poutní místo, Serles, Soutěska, Údolí, Korutany, Itálie, Slovinsko, Evropa, Mieders
Mohlo by vás zajímat
Mateřské výčitky svědomí: Jak se jimi nenechat zničit?
Novák Matějková Markéta
Časopis Maminka
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jak se rodí v Česku? Více ambulantních i vyvolávaných porodů, různé polohy u tlačení a méně přípravy
Víchová Tereza
Průvodce porodnicemi
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici