Maminka.czRecepty

RECEPT: Chřest s křupavou posypkou a ztraceným vejcem

Simona Procházková 5.  5.  2024
Chřestová sezona je tady. Užijte si ji naplno a ochutnejte třeba křupavý chřest s posypkou z kváskového chleba a ančoviček. Doplněný navíc ztraceným vejcem je plnohodnotným pokrmem, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Suroviny:

1 svazek mladého zeleného chřestu

4 vejce

1 citron k podávání

 olej na potření fólie

Na posypku:

3 plátky kváskového chleba

5 ančoviček

2 lžíce másla

olivový olej

chilli sušené, podle chuti

Klepněte pro větší obrázek

Postup:

Nejprve připravte posypku. Z krajíců chleba odkrojte kůrku a střídku rozdrobte, ručně nebo v robotu. V pánvi zahřejte lžíci oleje, přidejte ančovičky, vařečkou je trochu rozmačkejte a nechte na mírném plamenu rozpustit. Přidejte máslo a nechte ho rozpustit, pak přidejte chlebové drobky a opečte je dozlatova. Nakonec přidejte podle chuti sušené chilli. Pánev odstavte, ale udržujte v teple.

Udělejte ztracená vejce. Na pracovní plochu rozprostřete čtverec potravinářské fólie, potřete ji olejem, přetáhněte ji přes šálek či malou misku, prsty zatlačte do misky a udělejte prohlubeň. Rozklepněte do ní vejce, fólii chytněte za cípy, přitiskněte je k sobě, těsně utáhněte a udělejte uzlík. Takto připravte všechna vejce. Vhoďte je do hrnce s vroucí vodou, vařte 4 minuty. Pak je naběračkou vylovte, odstřihněte uzlíky a vejce opatrně vybalte.

Každému stonku chřestu odlomte dřevnaté konce a škrabkou pak stonky asi od poloviny směrem dolů oloupejte. Svažte je provázkem a vhoďte do vroucí vody. Připravte si velkou mísu se studenou vodou a ledem. Po 3 až 4 minutách svazek chřestu vylovte a hned ho vhoďte do ledové vody.

Chřest rozdělte na talíře, přidejte poctivou porci opečené posypky s máslem a navrch položte ztracená vejce. Podávejte s kousky citronu na dochucení.

Zdroj: F.O.O.D., recepty.cz

VIDEO: Recept: Křupavé smažené bramboráky

Témata: Recepty, Časopis F.O.O.D., jídlo, Vaření, Vaření pro rodinu, suroviny, Máslo, Ančovička, Citron, Chléb, Vejce, Fólie, Chřest, Recept, Pokrm, Chilli