Maminka.czRecepty

RECEPT: Kynuté borůvkové knedlíky. Sladká vzpomínka na prázdniny u babičky

Simona Procházková 5.  8.  2023
Nejen vůně, ale i mnohé chutě dokážou vyvolat dokonalou iluzi prázdninových dní strávených u babičky na venkově. Překvapte svou rodinu a připravte jí vynikající borůvkové knedlíky podle receptu mistra šéfkuchaře Josefa Tydlačky z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Suroviny (na 4 porce):

Na těsto:

400 g polohrubé mouky

350 g hladké mouky

1 vejce

42 g droždí

200 g cukru moučka

špetka soli

100 až 150 ml vlažného mléka (podle potřeby)

Na kvásek:

1 lžička cukru krystal + 50 ml vlažného mléka

1 kostka droždí (42 g)

Na náplň:

250 g lesních borůvek (nebo mražených či borůvkových povidel)

Na ozdobu a ochucení:

150 g moučkového cukru

250 g nastrouhaného tvrdého tvarohu

100 g rozpuštěného másla

Klepněte pro větší obrázek

Postup:

Nejprve si připravíme kvásek z droždí, cukru krystal a vlažného mléka: do misky nasypeme cukr, rozdrobíme na něj droždí a vše zalijeme vlažným mlékem. Promícháme, aby vzniklo řidší těstíčko – kvásek. Když zvětší svůj objem asi o polovinu a začnou se na něm tvořit bubliny, znamená to, že kvásek vzešel.

Do větší mísy nasypeme obě mouky, přidáme vejce, moučkový cukr, sůl, máslo a vlažné mléko. Do této směsi přidáme vzešlý kvásek.

Těsto mícháme ručně nebo zpracováváme elektrickým hnětačem či v robotu, dokud není hladké, lesklé a nelepivé. Takto vypracované těsto přikryjeme utěrkou a necháme asi 30 minut kynout. Vykynuté těsto přeložíme na pomoučněný vál a ještě ho lehce propracujeme. Pak z něj vytvoříme delší silný pramen, ze kterého nakrájíme asi pěticentimetrové kousky.

Každý kousek pak roztáhneme do čtverce a doprostřed vždy uložíme náplň – asi dvě lžičky borůvek. Pak každý kousek zabalíme a zakulatíme do tvaru knedlíku. Je třeba postupovat pečlivě, aby nikde nevznikly žádné skuliny nebo ztenčené těsto, kvůli nimž by pak mohly knedlíky při vaření prasknout. Takto připravené knedlíky necháme na vále ještě 10 minut odpočinout a pak je vkládáme do hrnce na pařák a necháme 15 minut vařit. Můžeme také použít parní hrnec.

Po této době všechny knedlíky rychle vyndáme a hned každý kousek jemně trochu roztrhneme dvěma vidličkami, aby pára mohla unikat a knedlíky se nesrazily.

Hotové knedlíky rozdělíme na talíře, posypeme moučkovým cukrem, strouhaným tvarohem a zalijeme rozpuštěným máslem.

Zdroj: Resort Valachy Velké Karlovice

Témata: Recepty, Rodina, Babička, Vaření, inspirace, Děti a jídlo, Vaření pro rodinu, suroviny, Cukr, vůně, venkov, Resort Valach, Sla, Surovina, Kvásek, Knedlík, Těsto, Báb, Velké Karlovice, Mléko