Maminka.czRecepty

Recept: Lehké wrapy s kuřecím masem. Rychlá večeře nebo svačina na výlet

Simona Formánková 17.  8.  2021
Ať už se chystáte na výlet nebo chcete jen chutně zpracovat zbytky z oběda, zabalit je do tortilly je vždy skvělou volbou. Nejenže si na ní pochutnají malí i velcí, ale také zde můžete popustit uzdu fantazii chutí. Navíc bude jídlo hotové raz dva!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jsou tortilly nezbytnou položkou každého vašeho nákupu? Dobře děláte! Je to jednoduchá a rychlá svačina nebo oběd, které si s sebou můžete vzít na cesty. V tomto receptu si ukážeme, jak na wrap plněný grilovaným kuřecím masem, mrkví, avokádem a salátem. Nesmí chybět krémový sýr, který poslouží jako dip.

Suroviny:

  • 2 mrkve
  • 2 ks avokáda
  • 2 opečená nebo grilovaná kuřecí prsa 
  • 4 tortilly
  • 200 g krémového sýru
  • 2 ks salátu Little Gem

Postup:

Mrkve očistěte a nastrouhejte. Avokádo rozpulte, zbavte pecky, dužninu vykrojte lžící a podélně nakrájejte. Kuřecí prsa nakrájejte na tenké plátky. Tortilly potřete krémovým sýrem, rozprostřete na ně listy salátu, přidejte avokádo, poctivou hrst mrkve a kuřecí maso. Zabalte wrapy, rozkrojte je na poloviny a pečlivě je zajistěte papírem a provázkem, aby držely pohromadě.

Wrapy si v klidu připravte večer, zabalte je do potravinové fólie a uložte do ledničky. Ráno jako když je najdete.

Témata: Recepty, Jídelníček, jídlo, Vaření, Děti a jídlo, Fantazie, Recept, Mrkev, Volby, Svačina, Výlet, Peck, Kuřecí maso, Večeře, Tortilla