Maminka.czRecepty

RECEPT: Valentýnský řez je snadný a sexy – doslova k nakousnutí!

Lenka Brožová 10.  2.  2023
Den svatého Valentýna je za rohem. I když třeba únorový svátek zamilovaných nijak zvlášť neslavíte, můžete ho využít jako inspiraci pro nápadité pečení. A nemusí jít o žádné složitosti – co třeba tento dvoubarevný dezert ve tvaru srdce? Je fakt moc dobrý!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tento recept počítá s formou ve tvaru srdce, která je běžně k dostání. Pokud ji nestihnete koupit, je toto množství těsta vyzkoušeno na plech o rozměrech 28 x 35 cm. Tím, jaký použijete, ovlivníte výšku dezertu. Necháte těsto prostě upéct a srdce při troše zručnosti jen vykrojíte.

SUROVINY

Na světlé těsto:
3 vejce
3 lžíce hladké špaldové mouky
2 lžíce hnědého cukru

Na tmavé těsto:
6 vajec
6 lžic hladké špaldové mouky
4 lžíce hnědého cukru
2 lžíce kakaa

Na zdobení:
višňová marmeláda na potření
400 ml smetany ke šlehání (klidně i rostlinné)
250 g měkkého tvarohu
100 g hořké čokolády


POSTUP:

  1. U obou těst postupujte stejně. Žloutky oddělte od bílků. Polovinu cukru se žloutky vyšlehejte do pěny. Z bílků a zbytku cukru vyšlehejte pevný sníh. Do žloutkové pěny vmíchejte mouku (u tmavého těsta kakao), celou směs opatrně vmíchejte do bílků. 
  2. Nadýchané světlé těsto rozprostřete do vytřené a vysypané formy ve tvaru srdce a opatrně na něj rozprostřete kakaové těsto. (Pokud nemáte přímo formu, po upečení a vychladnutí prostě srdíčko vykrojte.) 
  3. Pečte při 160 °C 30 až 35 minut. Těsto hlídejte, ať se nepřepeče – správně upečené těsto „ustoupí” od stěn formy. Eventuálně použijte špejli, nemělo by lepit. Nechte vychladnout.
  4. Vyšlehejte šlehačku s tvarohem. (Pokud máte rostlinnou smetanu, můžete použít ztužovač, ale nebývá to nutné.) 
  5. Potřete studený korpus marmeládou, vyšlehaným krémem a posypejte hoblinami nastrouhané čokolády. 
  6. Dezert nechte vychladit a podávejte.
Klepněte pro větší obrázek
Témata: Recepty, Jídelníček, jídlo, Vaření, Dětský jídelníček, Valentýn, Cukr, Vaření pro rodinu, pečení, suroviny, dezert, vůně, srdce, Nakousnutí, Lžíce, Tvar, Těsto, Tvar srdce, Den svatého Valentýna
Mohlo by vás zajímat