Maminka.czRecepty

RECEPT: Vyzkoušejte bábovku netradičně: Duhová s borůvkami zaujme i děti

Simona Formánková 8.  9.  2021
RECEPT: Vyzkoušejte bábovku netradičně: Duhová s borůvkami zaujme i děti
Bábovka je česká klasika, která ne zřídkakdy zachrání neohlášenou a nečekanou návštěvu. Pokud navíc zpracujete borůvky z mražených zásob, vytvoříte dokonale barevný a vláčný moučník.

Blogerka Koko vám v tomto receptu ukáže, že sladké pečení nemusí být věda. Při dodržení přesného postupu zvládnete perfektní dobrotu dětem k snídani nebo vám k odpolední kávě. 

Ingredience: (na formu o objemu 1300 ml)

  • 6 vajec
  • 180 g hladké mouky
  • 180 g polohrubé mouky
  • 12 g prášku do pečiva
  • 250 ml šlehačky s min. 30 % tuku
  • 20 g strouhaného kokosu
  • 150 g cukru krupice
  • 20 g vanilkového cukru
  • 100 g borůvek (mohou být i mražené)

Postup:

Oddělte šest žloutků od bílků. K těm přidejte trochu soli a za pomoci robota vyšlehejte tuhý sníh. Ten přemístěte do jiné mísy. Do nádoby robota přelijte žloutky, přisypte cukr krystal i vanilkový a pomocí balónové metly vyšlehejte do pěny. Než vznikne táhlý světlý krém, může to trvat i sedm až deset minut. 

V rendlíku na plotně rozehřejte máslo a pomocí mašlovačky jím vymažte vnitřek připravené formy. Poté vysypte strouhankou. Do krému ze žloutků nalijte šlehačku a promíchejte pomocí stěrky. K jedné z připravených odměřených muk přimíchejte prášek do pečiva. Jemně promíchejte a po třetinách přimíchejte do krému všechny sypké složky. Když se vše spojí, tak jemně přimíchávejte všechen vyšlehaný sníh. 

Borůvky smíchejte v misce se strouhaným kokosem a polovinu přimíchejte do těsta. Jeho polovinu poté vlijte do připravené formy. Do zbylého těsta přimíchejte zbytek borůvek s kokosem, promíchejte a vylijte opět do formy. Díky tomu se v průřezu bábovky lesní plody lépe rozmístí a nestačí všechny klesnout. 

Vložte do předem předehřáté trouby na 170 °C zhruba na 60 minut. Bábovku po vyndání hned vyklopte a ideálně na mřížce nechte chladnout. 

Témata: Recepty, Jídelníček, jídlo, Mall.tv, Vaření pro rodinu, Děti a jídlo, Cukr, Video recept, Vaření, Návštěva, Mouka, Recept, Moučník, Kokos, Bábovka, Žloutek, KOKO, Borůvka
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky