Maminka.czRecepty

RECEPTY: Rychlé jídlo hotové do 30 minut. Šunkofleky milují děti i dospělí

Simona Formánková 6.  9.  2021
RECEPTY: Rychlé jídlo hotové do 30 minut. Šunkofleky milují děti i dospělí
Zapečené těstoviny neboli šunkofleky jsou jídlem, které nás provází od útlého dětství až do dospělosti. Povětšinou oblíbený pokrm je v českých domácnostech podávaný často díky své snadné přípravě. Přestože se dočkal už nesčetně obměn, připomeňte si toto jídlo s jeho základními surovinami.

Šunkofleky jsou oblíbeným jídlem hlavně proto, že ať do zapékací mísy přidáte cokoli z vašich oblíbených surovin, chutná to prostě skvěle. Za pár minut máte napečeno jídlo pro celou rodinu. Toto jídlo navíc chutná i druhý den. 

Suroviny:

  • 500 g těstovinových flíčků
  • 6 vajec
  • 400 g uzeného masa
  • mletý pepř
  • sůl
  • olej

Postup:

Nejdříve si uvaříme flíčky dle návodu na obalu. Při vaření můžeme do vody přidat ještě kousek uzeného masa, aby se flíčky pěkně provoněly. Zbytek uzeného si nakrájíme na malé kostičky. Pokud maso obsahuje kost, můžete ji také přidat k vařícím se flíčkům. Nakrájené kostičky si orestujeme na rozpálené pánvi s trochou oleje. 

Jakmile jsou flíčky uvařené, scedíme je, dáme do zapékací mísy či na pekáček a přidáme osmahnuté uzené maso. Dokud jsou těstoviny teplé, přidáme k nim máslo (dle uvážení), které se pěkně rozteče a flíčky nebudou suché. 

Ve skleničce rozšleháme vajíčka, osolíme a opepříme. Touto směsí flíčky zalijeme a vše řádně promícháme. Dáme péct do trouby předehřáté na 180 °C a pečeme zhruba 20 minut, dokud těstoviny shora nezezlátnou. Podáváme nejlépe s kyselou okurkou.

Témata: Děti, Recepty, jídlo, Vaření pro rodinu, Děti a jídlo, Dětství, Těstoviny, Dospělí, Mísa, Maso, Flíček, Recept, Surovina, Pokrm
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky