Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Až na vrcholky hor Východních Čech

Simona Formánková 22.  6.  2022
Většinu tohoto turistického regionu zaujímá úrodná Polabská nížina, výletníky však lákají spíš jeho okraje, kde se zvedají do výšky Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník či Železné hory. A doslova davy míří do pískovcových Adršpašsko-Teplických skal či překrásného Českého ráje.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ve východních Čechách jsem vyrostla a všudypřítomné kopečky, krásnou přírodu a nespočet historických skvostů jsem tenkrát brala jako samozřejmost. Po patnácti letech života v Praze se sem vracím čím dál častěji a s mnohem větší pokorou. Baví mě znovu poznávat známá (i neznámá) místa. Jsem šťastná, že díky dcerám můžu rozmanitá zákoutí východních Čech vidět zase znovu dětskýma očima.

Sportareál České Petrovice

Toto menší lyžařské a snowboardové středisko v Orlických horách, oceněné třemi hvězdami poskytovaných služeb, funguje celoročně. Během letní sezony nabízí velké množství vyžití pro děti i dospělé. Můžete se tu například vyřádit na největší nafukovací překážkové dráze 321GO v Orlických horách. Je určena dětem od 4 let a dospělým do 80 kilogramů. Pro tatínky a milovníky adrenalinové jízdy jsou tu k zapůjčení horské terénní káry. Ale maminky se nemusejí bát, jde o stabilní vozítka zkonstruovaná pro bezpečnou jízdu z kopce. Necháte se pohodlně vyvézt lanovkou a dolů už si užíváte nejen samotný sjezd po vyznačené trati, ale také krásný výhled na Orlické hory. Menší děti mohou jet na jedné káře spolu s rodičem.

Děti si zamilují letní tubing. Jde o zábavnou jízdu v kruhu na zhruba 100 metrech umělého povrchu ve vytyčené dráze. Projet se mohou i dospělí, ale ze své vlastní zkušenosti vím, že rodiče tu plní spíš funkci šerpy, který nosí nafukovací kruh nahoru do kopce, což po několikáté jízdě vydá za plnohodnotný trénink v posilovně. Děti však skvěle zabaví! Pokud byste chtěli vyžití i pro prcky, je tu kolotoč určený dětem do 5 let. Sedí se buď v nafukovacích kruzích, nebo na klasických sedačkách. Dále je v areálu šest trampolín s ochrannou sítí a malí tanečníci mohou vyzkoušet populární hru Just Dance 2020, ve které se musejí pokusit co možná nejvěrněji napodobit tanečníky na velkoplošné obrazovce. Pohybový senzor pak vyhodnotí toho nejlepšího.

premium

V článku také najdete

Kam na další výlety v okolí?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Časopis Maminka, Tipy na výlet, Tipy redakce, Lucifer, Vrcholek, Východní Čechy, Čechy, Krkonoše, Hora, Polsko, Hlinsko, Maminka, Železné hory, Český ráj, Jeseník, Králický Sněžník, Divoká orlice, Orlické hory, Skála, Praha, Sněžník
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie