Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Dovolená v Itálii

Martina Háchová 22.  6.  2022
Zdroj: iStock
Maminka cestuje: Dovolená v Itálii | Zdroj: iStock
„Bambini“ jsou v Itálii naprostým středem pozornosti. Můžete si o tom myslet své, ale když sem vyrazíte s hordou rozjívených potomků, tuhle jižanskou rozmazlovací náturu oceníte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dětí jako smetí je v Itálii všude, od rána do noci. V kočárcích, v náruči dědečků i sourozenců, poskakují po schodech, houpou se na židlích, pletou se kolemjdoucím pod nohy v honbě za míčem, uskakujíce bravurně před všudypřítomnými mopedy. Chaos, blázinec až do půlnoci. A smích, výskot a široké úsměvy. Děti se berou zásadně s sebou. Kamkoli. Italská rodina, to je přitom málokdy jen táta, máma a děti, ale i babi s dědou a tety a strejdové a sestřenice z druhého kolena, zkrátka hotový dav. Takže v pizzeriích to vře a hučí jako na Hlaváku a je to pěkný fičák. Malí Italové jdou z klína na klín, pusinky neberou konce. Zlobivce nikdo nepeskuje, byť by se jali třebas demolovat restaurační zařízení. Zkrátka všech rozmazlenců ráj! A taky všech vystresovaných rodičů, jejichž děti neposedí v klidu, stále pokřikují, lezou, kam nemají, a vykecávají se s kýmkoli v jakémkoli jazyce navzdory tomu, že jim není slovo rozumět. Neděste se, vítaní jsou i vzorňáci! Tady je pár míst, kde to vás i vaše ratolesti bude bavit.

Poloostrov Gargano: Pláže od nevidím do nevidím

A na skále nad nimi běloskvoucí labyrint křivolakých uliček. Ať už zabrousíte do Vieste, Peschici anebo Rodi Garganico, starobylá krása bílých měst potěší srdce všech romantiků. Kilometry jemného písku zase plážové povaleče, ale i sportovce. A mělké zátoky s pozvolným vstupem do vody ustrašené čerstvorodiče. Pláže se táhnou kilometry podél průzračného moře a skal bizarních tvarů, které lemují celý poloostrov. Lodní výlet k jeskyním či na ostrovy Tremiti je pak zážitkem pro všechny generace.

Pro znavené rodiče:

Hotel Marechiaro v letovisku San Menaio leží přímo na pláži. Na starší děti tak stačí juknout občas dolů z lehátka na terase.

premium

V článku také najdete

Křišťálově čisté vody

Malebná městečka

Výlety lodí

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Časopis Maminka, Cestování, Dovolená s dětmi, Pláž, Tipy redakce, Tiberius, Itálie, Bambini, Nátura, Sardinie, Říman, Jeskyně, Řím, Neapol, Maminka, Střed pozornosti, Skála
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie