Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Jak si užít turistiku s dětmi? Bez obav a ekologicky!

Klára Kubíčková 18.  7.  2022
Možná jste si myslela, že to nejde. Že když se vám narodí děti, bez auta se nehnete a bez kufru na kolečkách se nesbalíte. Jde to! A je to jednodušší, než se zdá. Zahoďte obavy a vydejte se ven. S dětmi, s batohem a bez auta.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Slow cestování je nejenom pomalé, ale i ekologické, udržitelné a šetrné k planetě. Naše rodina je navíc carfree – z vlastního rozhodnutí nemáme auto. Jenomže děsně rádi cestujeme, turistika, to je naše! A tak se každou chvíli vydáváme někam vlakem. A pak dál, po turistických značkách, k rozcestníkům, přes kopce. Prozradím vám naše cestovní desatero, chcete?

1. Do čeho se sbalit

Na jednodenní výlet vám stačí střední batoh o objemu 30–40 litrů. Měl by mít hrudní a bederní pás. Jestli půjdete vybírat nový, vždycky je lepší vyzkoušet ho přímo v obchodě na sobě. Hodí se mít na bederním pásu kapsičku na mobil a kartu, postranní kapsu na láhev a zdrhovací nebo cvakací postranní přezky na zmenšování a zvětšování objemu batohu. Rozumné je koupit batoh s všitou nebo na suchý zip připevněnou pláštěnkou. Při balení patří dolů a k zádům ty nejtěžší věci a taky to, co nesete jen pro jistotu. Jako třeba náhradní oblečení pro tříletku, co se sice už nepočurává, ale nutně to musí v přírodě zkoušet ve dřepu sama a občas to netrefí správně. Sotva dítě umí chodit, může nést vlastní batoh. Desetilitrový úplně stačí – ale žádného plyšového jednorožce se šňůrkami! Ať má taky hrudní pás, který zajistí stabilitu na ramenou. Do něj stačí jablko, plyšák a pití.

2. Vybavte se proti hladu

Jídlo do klapacích krabiček, v zimě do termosky. Vždycky mějte navíc čistou vodu, limčou si ruce neumyjete. Největší jídelní vychytávkou jsou… jablka! Zasytí, zaženou žízeň a mrňousky zabaví. Vždycky beru i krabičku s nakrájenou zeleninou a krekry nebo křupky, oříšky a sušené ovoce. Největší kulinářský průšvih všech výletů jsou banány. Vždycky se rozhňácnou! Nebereme ani termixy, tvarohy nebo jogurty, jednak se v teple rychle kazí a „vodovatí“, navíc je potřeba myslet na lžičku. Sýr zásadně tvrdý, bezva jsou sýrové nitě.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Co sbalit do lékárničky

Být ohleduplní k přírodě

Správné oblečení

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Časopis Maminka, Maminka cestuje, Cestování, příroda, Tipy redakce, mláďata, Šumava, Určování, Vlk, Děti, Turistika, Koblížek, Krátký, Batoh, Bláto, Aplikace, Krek, Google, Výlet, Česká republika, Oblečení, Kufr, Jablka
Mohlo by vás zajímat