Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Sbalte děti, peřiny a hurá obytňákem na cesty

Martina Háchová 22.  6.  2022
Zdroj: iStock
Maminka cestuje: Sbalte děti, peřiny a hurá obytňákem na cesty | Zdroj: iStock
Byla to láska na první pohled. Prudce elegantní, v bílé kůži, noblesa sama. Ital každým coulem, nešlo odolat! Říkala jsem si, jestli už na podobné dobrodružství nejsem stará, takový krasavec přece jen něco stojí. Ale muži se taky líbil. Tak jsme ho koupili.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když někam jedeme, všichni se automaticky ptají: „A berete mazlika?“ A nemyslí tím ani kočku ani psa, ale náš obytňák. Tak mu totiž říkáme – mazlik. Nejsme jediní, kdo svůj domeček na čtyřech kolech překřtili nějakou láskyplnou přezdívkou. Obytňák a cestování v něm si totiž rychle zamilujete. A děti to budou zbožňovat!

Pět dětí, babi a pes

Kolik se vás chystá do bydlíku naskládat, je zásadní. Existují varianty pro dva, ale i pro šest, malé děti se samozřejmě vejdou ledaskam. Obytné vozy i karavany mají různé vnitřní rozložení. Radši větší koupelnu, byť za cenu menšího obytného prostoru? Toaletu se sprchou, anebo zvlášť? Kuchyňskou linku do L, nebo raději podélně? Palandy? Stahovací postel? Lůžko v alkovně? Ne každého baví každý večer rozkládat a ráno zase skládat postele anebo vstávat v noci a pomáhat dětem ze žebříku, když potřebují na záchod. Možností je nepřeberně, nakoukněte do vícero vozů, ať si uděláte představu. Když se napoprvé úplně netrefíte, propříště už půjdete najisto.

Směr rovnou za nosem a tradá!

Možná si řeknete, jestli to za to vůbec stojí, když jet do hotelu vyjde pomalu nastejno. Co je vlastně na cestování obytňákem či karavanem tak bezva? Tak předně svoboda! A to se zvlášť poslední dobou cení. Nemusíte kdovíjak plánovat, řešit rezervace (i když kemp na prázdniny v Chorvatsku je třeba zabukovat nejlíp už na jaře), stačí zavelet „směr jih!“ (sever, západ, rovnou za nosem) a tradá! My se kolikrát v sobotu ráno vzbudíme, koukneme na sebe a řekneme si: „Jedem!“ Objevili jsme takhle spoustu nových míst po Česku a třeba spát přímo pod zámeckými hradbami je něco, co jsme předtím nezažili. Jeden den nocujete v horách, druhý v lesích, třetí u jezera. Když se vám nějaká lokalita znelíbí, srolujete markýzu, složíte stolek, židličky a popojedete. Dostanete se na místa, kde široko daleko žádný hotel nestojí. To se dá sice i se stanem, ale každou chvíli bourat a znova stavět?! A hlavně – POSTEL! Opravdová, pohodlná, s peřinou a naducaným polštářem. Když se ochladí, zatopíte si, když leje jako z konve, mastíte karty pěkně v teplíčku a suchu. Jste na cestách, ale domácí pohodlíčko si vezete s sebou. Nevýhodou snad může být jedině pokud se někomu dělá v autě špatně. Tak Kinedryl s sebou!

premium

V článku také najdete

Co potřebujete k půjčení obytného vozu

Na co si dát pozor při pronájmu

Ceny půjčovného

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Časopis Maminka, Cestování, Tipy na výlet, Tipy redakce, Chorvatsko, Kemp, Maminka, Pronájem, Vůz, Karavan, Česká republika, Láska, Peřina
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky