Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Směr sever! Přesvědčte se o jeho krásách

Simona Procházková 22.  6.  2022
Máte dojem, že na severu toho k vidění zas tak moc není? Ale to se hrozně pletete! Severní Čechy, tento turisticky tak trochu neprávem opomíjený kout naší vlasti, toho mají rozhodně dost co nabídnout! A já vás o tom přesvědčím.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

O severních Čechách jsem smýšlela zřejmě podobně jako ti, kteří tento kraj neznají, a sice, že nejde zrovna o líbivý a atraktivní region, kde by stálo za to trávit dovolenou. Jak velký omyl to byl, jsem zjistila ve chvíli, kdy jsem tam s partou kamarádů vyrazila na prodloužený víkend s tím, že budeme putovat po Českém Švýcarsku. Byla jsem totálně okouzlena a díky této zkušenosti ve mně vyrostlo odhodlání poznat severní končiny naší vlasti víc zblízka. Od té doby jsme tu objevili nespočet nádherných a zajímavých míst. Představím vám některá z nich.

Jezeří: Zámek na rozhraní dvou světů

Monumentální zámek v Horním Jiřetíně u Litvínova býval kdysi klenotem Krušných hor. Pak ale několik desetiletí chátral a proměnil se téměř v ruinu. Dnes ale, díky postupující rekonstrukci, získává zpět svou krásu. Děti zaujme strašidelné sklepení a pokoj alchymistů. Prohlédnout si můžete výstavu historických kočárů a saní a expozici zvířecích lebek. Na zámku se během léta pořádají prohlídky s kostýmovanými scénami a akce pro nejmenší. Ze zámecké zahrady a arboreta se naskytne neuvěřitelný výhled na okolní „měsíční“ krajinu hnědouhelných lomů.

Babylon Liberec: Hromada zábavy pod jednou střechou

Aquapark s tobogany a skluzavkami, jeskyněmi, divokou řekou i vodním hradem, Lunapark plný kolotočů, houpaček a prolézaček, Funpark pro aktivní zábavu, interaktivní iQPARK, vědecko-zábavní centrum pro menší děti (kde nechybí zrcadlové bludiště, rotující vodní tunel nebo bublinárium), 4D kino nebo virtuální herna a Laser Game… V libereckém Centru Babylon budou děti zaručeně nadšené! A nejen ony… Součástí komplexu je wellness zóna se saunovým světem, občerstvit se můžete hned v několika restauracích. A pokud se vám nebude chtít domů, ubytujte se tu v hotelu, abyste měli hned ráno svět plný zábavy na dosah.

premium

V článku také najdete

Úchvatný Lesopark

Romantika v soutěskách

Hory bez turistů

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Časopis Maminka, Tipy na výlet, zábava, Tipy redakce, Krása, aquapark, Labe, Krušné hory, Švýcarsko, Hrad, Pyšná princezna, Babylón, Zoo, Maminka, Kamenice, Čechy, Soutěska, Česká republika, Edmund, Liberec, Lesopark, Sloup, Centr Babylón, Skála, Děčín
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Maminka roku 2022: Vaření sirupů a zavařování jsem se věnovala už jako malá holka, říká semifinalistka Martina Koníčková
redakce
Maminka roku 2022