Maminka.czČasopis Maminka

Maminka cestuje: Správně vybavená cestovní lékárnička je nutnost

Ivana Ašenbrenerová 22.  6.  2022
Zdroj: archiv
Maminka cestuje: Správně vybavená cestovní lékárnička je nutnost | Zdroj: archiv
S dětmi musíte na dovolené počítat se vším. Ať už jsou to odřeniny, nebo nějaký ten kašlíček, je fajn se vybavit nejpotřebnějšími léky a přípravky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Rizikových situací s malými dětmi je víc než dost. I když jsem své vlastní děti nikdy neomezovala, mnohokrát se mi osvědčilo, že jsem s sebou na dovolenou vezla perfektně vybavenou lékárničku. Nepodceňujte přípravu a před cestou si zabalte všechno, co by se mohlo hodit. Nehledě na to, že pokud jedete do zahraničí, případný nákup léků by vám mohl navýšit rozpočet.

Pravidelně užívané léky

Ať už je to teplota z horka, alergická rýma, bolest uší či očí, střevní obtíže… pokaždé to dokáže rodině znepříjemnit pobyt. Proto je dobré mít s sebou optimálně vybavenou lékárničku. Optimálně znamená, že s sebou nepovezete kufr plný léků. Zejména pokud jedete jen po Česku, nemusíte to přehánět. Podle dětské lékařky Alexandry Vidnerové je nutné zabalit především léky na chronické nemoci, například na alergie, astma nebo cukrovku. Tyto léky je nutné pečlivě zkontrolovat, abyste nevystavili dítě nebezpečí.

Proti nevolnostem

Pokud vaše dítě pravidelně cestou zvrací, zásobte se dostatečně léky proti nevolnostem, jako je například Travelgum nebo Kinedryl, jak doporučují dětští lékaři. Nám se docela dobře osvědčila i homeopatika Cocculine, ale ne každému zaberou.

Proti bolesti a teplotě

Rozhodně nezapomeňte přibalit přípravky na horečku, které taky tiší bolest, tedy ty s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu (ten navíc působí i protizánětlivě). Podle věku dítěte buď v podobě čípků, nebo sirupu, starší děti zvládnou i tabletky.

premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Časopis Maminka, Bolest, Kašel, Tipy redakce, léky, Kinedryl, Mucosolvan, Alexandra Vidnerová, Robitussin, Děti, Zyrtec, Xyzal, Česká republika, Maminka, Odřenina, Livostin, Enterol, Cocculine, Fenistil, Přípravek, Antihistaminikum, Hylak, Lék, Smectu, Lékárnička, Léky na kašel a odkašlávání na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky