Maminka.czredakční testování

Redakční testování: Novinka od Thule. Kočárek se stříškou, která čistí vzduch

redakce 27.  9.  2023
Kočárek Thule Shine s inovativní stříškou Thule Shine Air Purifier Canopy, která má funkci čištění vzduchu, aby děti na procházkách městem nedýchaly zplodiny z ovzduší, testovala naše manažerka sociálních sítí Irena Stará. Jak kočárek v testu uspěl? A jak se v něm jezdilo Irenině roční dceři?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Žijeme v Praze, a tak je pro nás znečištěné ovzduší velké téma. Vím, že plíce miminek a malých dětí jsou vůči těmto škodlivým vlivům nejzranitelnější, takže mě novinka od začátku zaujala,“ vypráví Irena. Stříška s čističkou vzduchu Thule Shine Air Purifier Canopy, kterou vyvinulo Thule spolu se švédským technologickým start-upem bubl.AB, má zajistit, že dítě dýchá vyčištěný vzduch, i když se s kočárkem pohybujete ve velkoměstě.

VIDEO: Thule Shine kočárek

Jak čištění vzduchu funguje?

„Na korbičku či sedačku kočárku Thule Shine připevníte stříšku, zapojíte dobíjecí baterii, stříšku roztáhnete a nastavíte rychlost ventilátoru. Když se připojíte přes Bluetooth k aplikaci, získáte dokonce přehled o kvalitě vzduchu,“ vysvětluje Irena. Technologie díky EPA filtru, kterým prochází vzduch poháněný tichým ventilátorem, zajistí, že vaše děti na procházkách městem nevdechují zplodiny z okolí. Každou minutu se totiž pod stříškou uvolní více než 150 litrů vyčištěného vzduchu. Jemný vánek je příjemný a tichý, takže děti neruší, ani když na procházce usnou. Doprovodná aplikace Thule, která je ke stažení ve všech hlavních obchodech s aplikacemi, porovnává kvalitu vzduchu uvnitř stříšky s okolím a včas upozorní na to, kdy filtr vyměnit za nový (přibližně 3- až 4krát ročně).

Klepněte pro větší obrázek

„Funkci čištění vzduchu jsme s dcerou otestovaly hned několikrát. I když malá nemá ráda zataženou stříšku, a procházky se tak obvykle neobejdou bez pláče, tentokrát jí to nevadilo. Stříška je totiž dostatečně vzdušná a prostorná. Aplikaci jsem si jednoduše našla na AppStore. Při testování ovzduší v okolí jsem se výsledek měření dozvěděla za minutu. Aplikace navíc hlásila i stav nabití baterie,“ vypráví Irena.

A co nabízí samotný kočárek Thule Shine?

„Kočárek je sám o sobě velmi lehký. Věřte mi, bydlíme ve 4. patře bez výtahu a bez problému jsem ho vynesla. Lehce se ovládá, a to i jednou rukou, což je ve městě velká výhoda. Madlo kočárku je nastavitelné. Kočárek je kompaktní a složit ho lze snadno a rychle. Kolečka jsou odpružená, takže si dcera užívala i jízdu po dlažbě pražských ulic,“ vypočítává Irena výhody kočárku a doplňuje: „Nejvíc jsem ocenila prostorný koš. Je dobře dostupný a vejde se do něj celý nákup, deka do parku a hračky.“ Nosnost koše je až 10 kg. Další bonusy jsou oboustranná sklápěcí sedačka, která se dá položit skoro do roviny, a taky výsuvná zatahovací stříška. Rovněž opěrka pod nohy je nastavitelná. „Uvítala jsem i pevné bezpečnostní popruhy, které jednoduše zacvaknete i vycvaknete. A mohu potvrdit, že udrží i velmi živé dítě na jednom místě,“ říká Irena.

Kočárek s dcerou testovala při projížďce Holešovicemi a Grébovkou. „Dojely jsme si i na hřiště, kde jsme otestovaly i jízdu v písku, kterou kočárek zvládl na jedničku. Je vidět, že Thule myslí hlavně na bezpečnost, takže je na madle popruh, který si dáte kolem zápěstí, kdyby hrozilo, že vám kočárek může ujet z kopce. Brzda je uprostřed mezi zadními koly a funguje. Když kočárek zabrzdíte, stojí jako přibitý,“ vypráví.

Po kočárku Thule Irena pokukovala ještě před narozením dcery, ale tato městská varianta tehdy ještě nebyla v prodeji. „Kdyby byla, určitě bych neváhala a pořídila ji. Kočárek Thule Shine mě totiž opravdu nadchnul. Krásně se mi s ním jezdilo, malá měla super výhled do okolí, popruhy jí nedovolily vystoupit, kde se jí zachtělo, naopak si v něm krásně hověla. A když jsem jí vystoupit dovolila, pyšně kočárek sama tlačila. My tedy Thule Shine s inovativní stříškou doporučujeme,“ uzavírá Irena.

Témata: Dcera, Kočárek, Testujeme s dětmi, praha, procházka, redakční testování, testování, Ovzduší, EPA, Grébovka, Vzduch, Holešovice, Thule Shine, Stříška, Kočárky na Heureka.cz