Maminka.czZdraví

Regenerace kůže s Cica přípravky

Prezentace klienta
17. 9. 2019
Regenerace kůže s Cica přípravky
Kůže je největším orgánem lidského těla. Má schopnost pravidelné obnovy kožních buněk, produkuje ochranný kožní film a chrání vnitřní organismus před působením zevních vlivů. Pokud dojde k porušení kožního povrchu, je porušena rovnováha a fyziologická funkce kůže. Pro regeneraci poškozené kůže je vhodné používat produkty, které urychlují hojení a přispívají ke zklidnění. Tyto účinky má např. panthenol a rostlina s názvem pupečník asijský neboli Centella asiatica (cica).

Rostlina Centella asiatica (cica) byla objevena v Číně před mnoha lety, patří mezi byliny. Bývá také označována jako Gotu kola a má široké spektrum působení na lidský organismus. Používá se k léčbě lokální, ale také celkové. Na kůži působí protizánětlivě, účinkuje proti různým mikroorganismům, jako jsou baktérie a plísně. Z rostliny je možné použít všechny části.

Obnova kožní bariéry

Přípravky Cica neobsahují pouze výtažek z léčivé rostliny, ale také jiné složky, které obnovují kožní bariéru. Samotná rostlina obsahuje mnoho účinných látek např. vitamíny, minerály a stopové prvky.  

Při poškození ochranného kožního filmu, je kůže náchylná k vysušení, podráždění, zvyšuje se prostup látek do kůže, které jí mohou dále poškozovat. Vzniká tak ideální prostředí pro pomnožení baktérií, plísní a jiných mikroorganismů.

Pro obnovu kožní bariéry je nutná dostatečné hydratace, zklidnění kožních projevů a promazání mastnějšími přípravky dle typu kůže.

Panthenol a jeho vliv na pokožku

K regeneraci kůže přispívá také 5% panthenol. Panthenol patří mezi formy vitamínu B5 a vzniká z kyseliny panthotenové. Na kůži má podobné účinky jako CICA.

Produkty s obsahem těchto ingrediencí se hodí na kůži, která je podrážděna a vysušena. Jejich použití je též vhodné po estetických a laserových zákrocích. Krémy a mléka s obsahem CICA nebo Panthenolu lze používat v každém věku, od kojeneckého až do stáří. Lze je aplikovat na všechna místa na těle, pokud jsou na kůži přítomná ložiska ekzému, doporučuje se aplikace několikrát denně, aby došlo k rychlejší obnově kožní bariéry. Jejich použití je možné na den, noc i během dne.

Ještě jste produkty podobného typu nezkoušeli? Sáhněte po novince v podobě tělového mléka z řady Cica od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Kromě výtažku z rostliny centella asiatica je obohacené právě o panthenol a ureu. Šetrné a bohaté složení okamžitě vyživuje extrémně suchou pokožku, obnovuje ji a zanechává jemnou na dotek.

Autor: MUDr. Lucie Jarešová

Klepněte pro větší obrázek
Maminka Roku 2019
Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Babička plašička: Po návratu od tchyně se dcera bojí všeho!
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat

Horoskopy

Blíženci Pracujete-li ve strojírenství anebo v oblasti sportu, dočkáte se příjemné zprávy. Jedná se samozřejmě o…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michaela, Michala, Michelle

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu