Maminka.czPředškolák

Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru - vzdělávání pro rodiče na mateřské zcela zdarma

18. 1. 2013
Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru - vzdělávání pro rodiče na mateřské zcela zdarma
Rodiče na mateřské či rodičovské dovolené, zbystřete. Od nového roku je spuštěn nový projekt Evropského kariérního institutu, který poskytuje pražským maminkám (i tatínkům) možnost rekvalifikačních kurzů zdarma.

Evropský kariérní institut (EKI) je občanské sdružení, které již od roku 2005 poskytuje svým klientům širokou nabídku seminářů a kurzů, stejně tak jako řaduslužeb z oblasti personálního a kariérového poradenství. Zakladatelem a hlavním pilířem celé společnosti je psycholožka PhDr. Marta Boučková.

Pod jejím vedením bude realizován i právě zahájený projekt„Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru“. Projekt je financovaný z ESF a podpořen z OPPA (Operační program Praha Adaptabilita) a proto nabízí osobám žijícím v Praze vzdělávání zcela zdarma.

Komu je projekt určen:

  1. rodičům na RD/MD nebo vracejícím se po ní zpět do práce, s ukončeným středním vzděláním splňujícím podmínku vazby na hl. m. Prahu (bydliště v Praze nebo se v ní musí min. ½ roku zdržovat)

Co projekt nabízí:

  1. jádrem projektu je realizace 7 běhů rekvalifikačních kurzů "ZÁKLADY PODNIKÁNÍ" a "ASISTENT/KA".

Kurz ZÁKLADY PODNIKÁNÍ dá těm, kteří uvažují o vlastním sebezaměstnání, možnost začít úspěšně podnikat, dostatečně ošetřit případná rizika i upevnit vlastní motivaci. (budou realizovány 3 běhy- 36 osob)

Kurz ASISTENT/KA přinese účastníku rozšíření kvalifikace i důkaz pro zaměstnavatele, že je schopen se učit, tj. je kvalifikovanou, adaptabilní a flexibilní pracovní silou. (proběhnou 4 běhy - 48 osob)

Průběh projektu:

  1. U kurzu ZÁKLADY PODNIKÁNÍ budou na základě posouzení motivačního dopisu a CV předvybráni zájemci o rekvalifikaci, kteří budou zařazeni do MOTIVAČNÍHO WORKSHOPU (1 den), v rámci kterého jim bude zpracována bilanční diagnostika. Na základě výsledků budou určeni ti nejvhodnější pro sféru podnikání a ti budou zařazeni do kurzu ZÁKLADY PODNIKÁNÍ. Následuje samotný kurz, jehož součástí je i druhá část MOTIVAČNÍHO WORKSHOPU, v rámci které si účastníci připraví vlastní podnikatelský záměr. Více na http://www.ekinstitut.cz/ShowPage.aspx?tabId=321
  1. Kurz ASISTENT/KA je také rekvalifikačním kurzem akreditovaným MŠMT. V jeho rámci proběhnou dva MOTIVAČNÍ WORKSHOPY, v rámci kterých bude jeho účastníkům zpracována bilanční diagnostika, která ukáže na jejich silné stránky a také prostor, kde je na sobě ještě dobré pracovat. Výsledky BDG budou předány v rámci individuální konzultace s paní doktorkou Boučkovou. Více na http://www.ekinstitut.cz/ShowPage.aspx?tabId=320

První běh kurzu ASISTENT/KA bude zahájen 12. 2. 2013, ZÁKLADY PODNIKÁNÍ pak 7. 3. 2013. 8. 2. 2013 proběhne zahajovací workshop k druhému uvedenému kurzu.

V průběhu celého projektu mají jeho účastníci v rámci INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍmožnost konzultovat s odborníky probírané učivo, sebeprezentaci při VŘ i ladění osobního a pracovního života.

Projekt navíc obsahuje i DOPROVODNÁ OPATŘENÍ - poskytne finanční příspěvek na hlídání dětí.

Více o projektu se dozvíte na stránkách společnosti – www.ekinstitut.cz.

Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Batole, Předškolák, Rodiče, Peníze a kariéra, Vzdělávání, Kurz, Máť, Individuální konzultace, Finanční příspěvek, Motivační dopis

Mohlo by vás zajímat
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Čtyřčata jsem kojila. Divím se, že jsem to dala, úplně mě vysála, říká Helena
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak

Horoskopy

Štír V pátek vám dojte trpělivost a řeknete nadřízenému, co si o jeho hloupých poznámkách myslíte. Je vám…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné