Maminka.czPředškolák

Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru - vzdělávání pro rodiče na mateřské zcela zdarma

Rodiče na mateřské či rodičovské dovolené, zbystřete. Od nového roku je spuštěn nový projekt Evropského kariérního institutu, který poskytuje pražským maminkám (i tatínkům) možnost rekvalifikačních kurzů zdarma.
18. 1. 2013
Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru - vzdělávání pro rodiče na mateřské zcela zdarma

Evropský kariérní institut (EKI) je občanské sdružení, které již od roku 2005 poskytuje svým klientům širokou nabídku seminářů a kurzů, stejně tak jako řaduslužeb z oblasti personálního a kariérového poradenství. Zakladatelem a hlavním pilířem celé společnosti je psycholožka PhDr. Marta Boučková.

Pod jejím vedením bude realizován i právě zahájený projekt„Rekvalifikační kurzy pro novou kariéru“. Projekt je financovaný z ESF a podpořen z OPPA (Operační program Praha Adaptabilita) a proto nabízí osobám žijícím v Praze vzdělávání zcela zdarma.

Komu je projekt určen:

  1. rodičům na RD/MD nebo vracejícím se po ní zpět do práce, s ukončeným středním vzděláním splňujícím podmínku vazby na hl. m. Prahu (bydliště v Praze nebo se v ní musí min. ½ roku zdržovat)

Co projekt nabízí:

  1. jádrem projektu je realizace 7 běhů rekvalifikačních kurzů "ZÁKLADY PODNIKÁNÍ" a "ASISTENT/KA".

Kurz ZÁKLADY PODNIKÁNÍ dá těm, kteří uvažují o vlastním sebezaměstnání, možnost začít úspěšně podnikat, dostatečně ošetřit případná rizika i upevnit vlastní motivaci. (budou realizovány 3 běhy- 36 osob)

Kurz ASISTENT/KA přinese účastníku rozšíření kvalifikace i důkaz pro zaměstnavatele, že je schopen se učit, tj. je kvalifikovanou, adaptabilní a flexibilní pracovní silou. (proběhnou 4 běhy - 48 osob)

Průběh projektu:

  1. U kurzu ZÁKLADY PODNIKÁNÍ budou na základě posouzení motivačního dopisu a CV předvybráni zájemci o rekvalifikaci, kteří budou zařazeni do MOTIVAČNÍHO WORKSHOPU (1 den), v rámci kterého jim bude zpracována bilanční diagnostika. Na základě výsledků budou určeni ti nejvhodnější pro sféru podnikání a ti budou zařazeni do kurzu ZÁKLADY PODNIKÁNÍ. Následuje samotný kurz, jehož součástí je i druhá část MOTIVAČNÍHO WORKSHOPU, v rámci které si účastníci připraví vlastní podnikatelský záměr. Více na http://www.ekinstitut.cz/ShowPage.aspx?tabId=321
  1. Kurz ASISTENT/KA je také rekvalifikačním kurzem akreditovaným MŠMT. V jeho rámci proběhnou dva MOTIVAČNÍ WORKSHOPY, v rámci kterých bude jeho účastníkům zpracována bilanční diagnostika, která ukáže na jejich silné stránky a také prostor, kde je na sobě ještě dobré pracovat. Výsledky BDG budou předány v rámci individuální konzultace s paní doktorkou Boučkovou. Více na http://www.ekinstitut.cz/ShowPage.aspx?tabId=320

První běh kurzu ASISTENT/KA bude zahájen 12. 2. 2013, ZÁKLADY PODNIKÁNÍ pak 7. 3. 2013. 8. 2. 2013 proběhne zahajovací workshop k druhému uvedenému kurzu.

V průběhu celého projektu mají jeho účastníci v rámci INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍmožnost konzultovat s odborníky probírané učivo, sebeprezentaci při VŘ i ladění osobního a pracovního života.

Projekt navíc obsahuje i DOPROVODNÁ OPATŘENÍ - poskytne finanční příspěvek na hlídání dětí.

Více o projektu se dozvíte na stránkách společnosti – www.ekinstitut.cz.

Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Batole, Předškolák, Peníze a kariéra, Rodiče, Individuální konzultace, Finanční příspěvek
Mohlo by vás zajímat
Jak vybrat kočárek pro kojence i batole: Podle čeho se rozhodnout?
Přichází modelína, se kterou to vaše děti roztočí!
Odběr plodové vody. Je třeba se bát?
Brutálně výstižná ilustrace zachycuje rozpad rodiny

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu