Maminka.czVýživa a stravování

Restart s Dietou 2019: Pro tyhle dámy můžete hlasovat v kategorii FOOD

, Časopis F.O.O.D.
1. 3. 2019
Restart s Dietou 2019: Pro tyhle dámy můžete hlasovat v kategorii FOOD
Měsíc utekl a my vám představujeme účastníky soutěže Restart s Dietou. Tahle pětice dam se uchází o vaši přízeň v kategorii FOOD. Které dáte svůj hlas?

Na samý úvod musíme přiznat, že výběr nebyl snadný. Naše porota měla nad spoustou přihlášek a zajímavých příběhů doslova zamotanou hlavu a někteří z nás dokonce při pohledu na lákavé fotky na profilech přihlášených pocítili nutkavou potřebu něco si zobnout. Do semifinále se probojovalo těchto pět dam: Gabriela Pospíšilová, Lucie Pešavová, Michaela Švecová, Dominika Jojková, Monika Menky.

Jak to bude dál?

To je asi to, co vás v tuhle chvíli zajímá nejvíc (samozřejmě kromě těch už zmíněných příběhů). Od 25. února můžete pro svoji favoritku hlasovat na stránce www.restartsdietou.cz. Hlasování bude ukončeno 15. března o půlnoci. Následně budou hlasy sečteny a tři soutěžící s největším počtem hlasů postoupí do velkého finále, které se uskuteční 8. června. Jména postupujících zveřejníme opět na www.restartsdietou.cz a na sociálních sítích a finalisty i z dalších kategorií představíme v červnové Dietě.A jak to vypadá, když se u sporáku sejde 5 semifinalistek a patronka herečka Markéta Hrubešová? Na začátek si všichni připili na zdraví, energii a prima den čajem Kombe a mohlo se začít vařit. Pro soutěžící jsme přichystali dva úkoly. Připravit smoothie s proteinovým mlékem Meggle a pak jeden produkt od stejného výrobce použít také ve zdravém a rychlém receptu. Na vaření a prezentaci jídla totiž měly pouze 30 minut.

Restart roku 2019: Hledáme vítěze tří kategorií! Přihlaste se i vy

Jídlo a dobrá nálada

Zatímco jedna soutěžící vařila, ostatní se mohly dívat, povzbuzovat a pak samozřejmě ochutnávat. A svými tipy a radami přispěla i Markéta, která si v mezičase dělala přípravu na své vlastní vaření. Jako první šla vařit Míša. Její smoothie bylo ovocno-zeleninové a chutnalo po hrušce, jablku, mrkvi a špenátu. Jako hlavní chod vykouzlila pomazánku z cottage sýra a uzeného lososa. Další na řadě byla Gábina, která udělala ranní snídaňové smoothie z jahod, borůvek, banánu, máty a různých semínek a jako hlavní jídlo připravila mrkvovou pomazánku z tvarohu, jogurtu, strouhaného sýra, česneku a mrkve. To vše opět doplnila semínky a ozdobila rukolou.

Třetí v pořadí byla Monika, která zvolila netradiční smoothie z vařené mrkve, jogurtu, proteinového mléka a kokosového másla a upekla bochánky z čokoládového tvarohu, vajíčka a ovesných vloček s ořechy. Následovala Lucka s banánovo-špenátovým smoothie s mátou a citronem a hlavním chodem v podobě špenátových lívanečků s česnekem a avokádovo-ředkvičkovou salsou. Jako poslední vařila Dominika, která udělala smoothie z banánu, lesního ovoce a másla se skořicovou příchutí. Jejím hlavním chodem bylo kuřecí maso naložené v bylinkách a citronech vařené metodou sous vide se salátem a speciálním medovým dresinkem.

Když nejde o body

Nutno dodat, že všechny soutěžící se zhostily svých úkolů na výbornou a jejich smoothie s proteinovým mlékem Meggle a další rychlá a zdravá jídla s využitím mléčných výrobků této značky byla vynikající. Ochutnávaly je nejen soutěžící mezi sebou, ale i Petra s Markétou a přidali se také fotograf, kameraman a produkční. Přece jen ve světě, kde čas a rychlost vládnou všemu, se člověk tak snadno ke zdravému jídlu nedostane. Naše soutěžící ukázaly, že to ale jde. Vítězkou téhle mini soutěže se nakonec stala Dominika. Vyhrála roční předplatné časopisu Dieta a balíček čajů Kombe, což je další partner soutěže Restart s Dietou v kategorii FOOD.

VIP recept

Na závěr uvařila jednu rychlovku také Markéta Hrubešová. I ona vymyslela svůj recept až na místě z dostupných a sezonních surovin. Na jejím teplém salátu z černé čočky a mrkve, s restovanými růžičkovými kapustičkami, glazovanou mrkvičkou a krůtím steakem na rozmarýnu si všichni pochutnali. Přispěla i svými postřehy a radami, které se našim semifinalistkám budou určitě hodit. Nasbírala je nejen díky vlastní praxi a lásce k jídlu a vaření, ale také díky práci s profíky a známými šéfkuchaři. Na závěr ještě proběhlo společné focení a všechny soutěžící dostaly také motivační zápisník Můj (re)start, kam si mohou zapisovat své postřehy, zajímavosti a recepty nebo se třeba inspirovat recepty z dílny Diety.

 

Předplatné Matka
Témata: Recepty, Výživa a stravování, Jídelníček, Časopis F.O.O.D., Mrkev, Restart s Dietou, RESTART ROKU!, Jídlo, Vaření, Losos, Markéta Hrubešová, Food, Šéfkuchař, Hlavní chod, Kamera, Recept, Dieta

Mohlo by vás zajímat
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
Rouška bez šití: Jednoduchý návod! Stačí kus látky a gumičky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat

Horoskopy

Lev Těšte se na blížící svátky a relaxujte. Nevnímejte negativní situaci kolem sebe. Tento sváteční čas…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ema, Emma, Valter

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné