Maminka.czCestování

U Mácháče, v Tatrách nebo u Balatonu, to byly dovolené za socialismu! Podívejte se na RETRO fotky

Radka Walerová 30.  6.  2024
Stan na Mácháči nebo Balaton? Pamatujete na takové prázdniny, nebo už vám o dovolených za socialismu jen někdo vyprávěl? Podívejte se do naší fotogalerie na to, jak se dřív trávil volný čas. O all inclusive v resortu si všichni mohli nechat jen zdát. Ale své kouzlo měla i retro dovolená vždycky!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Řízky na cestu, paštiky v kufru a místo autosedaček pro děti "lůžková úprava". Dát pozor, aby se cestou auto "neuvařilo", a vybrat nejlepší místo pro stan. Ostatně stany byly kapitola sama pro sebe, postavit je nebyla žádná hračka a stálo to dost sil.

VIDEO: Jak vypadaly dovolené před rokem 1989?

V době socialismu musela většině lidí domovina stačit. Jugoslávie byla jen pro ty nejšťastnější, někdo zamířil k Balatonu nebo na Rujanu. No a všichni ostatní hlavně na pověstný Mácháč nebo na Slapy.

Dříve normální, dnes nemyslitelné! Podívejte se na retro snímky, jak se bavily děti v minulosti

Proslavené tu bývaly především podnikové dovolené s "utužováním kolektivu". Vedle stanů se daly využít třeba i chatky nebo právě podnikové chaty. Až budete vybírat last minute zájezd a nebudete vědět, jestli raději Řecko, Turecko nebo Kanáry, vzpomeňte si na fotky v naší galerii. A na opékání buřtů nebo konzervu Luncheon Meat!

 

Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu
Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
Tyto výlety na kolech zvládnou i děti. Známe nejlepší rodinné cyklostezky

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Galerie, Dovolená s dětmi, Tipy na výlet, Cestování, Maminka cestuje, Léto s dětmi, Prázdniny, Retro, Dětství, Cestujeme, Volný čas, Socialismus, Léto s tebou, Česká republika, Řecko, Fotka, Dobrodruh, Dovolený, Jugoslávie, Kanár, Tatra, All inclusive, Turecko, Nejlepší místo