Maminka.czGalerie

Retro nábytek, céčka a legendární magneťáky. Takto si své pokojíčky pamatují "Husákovy děti"

Simona Formánková 12.  7.  2022
Stejný nábytek v domácnostech, totožné hračky v dětských pokojíčcích a ve většině případů i shodné oblečení. 70. a 80. léta v Československu byla specifická a dnešním dětem se můžou zdát až absurdní. Že i tato doba měla své kouzlo, se snaží současné generaci přiblížit Retro muzeum Praha v obchodním domě Kotva.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tohle za nás nebylo, važ si toho, co máš – to jsou věty, které s oblibou říkávají rodiče či prarodiče svým dětem a vnukům. Přestože se nežilo v blahobytu, na období svého mládí nebo dětství vzpomínají rádi a s úsměvem. A tak trochu s růžovými brýlemi na očích. Život v komunistickém Československu nebyl ideální. Jsou však věci a momenty, které rozhodně stojí za to si připomínat. 

Video: Podívejte se na historické retro kočárky

V Praze se na jaře 2022 otevřelo největší retro muzeum v České republice, které nápaditým způsobem představuje dobu 70. a 80. let u nás. Současná generace tak může nahlédnout, jak se žilo v panelákových bytech, jak to chodilo v tehdejších salonech krásy, nebo může zjistit, jaké hračky nesměly chybět v žádném z dětských pokojíčků. Tehdejší generace si to vše zas jistě ráda připomene. 

Nahlédněte pod pokličku výstavy a tehdejší doby už teď a v naší galerii si připomeňte legendární mončičáky, barevná céčka, všudypřítomné tapety na zdech tehdejších domácností a podobné skvosty, na které jste za ta léta už možná i zapomněli. 

retro muzeum praha

  • K vidění je až 12 000 unikátních předmětů.
  • Návštěvníky čekají ukázky módy, bydlení, stravování či trávení volného času.
  • Otevřeno od května 2022 v obchodním domě Kotva.
  • Více info na webových stránkách muzea.
Témata: Galerie, Tipy na výlet, Maminka cestuje, Retro, Dětství, Retro hračky, Historie, výstava, vnuk, Socialismus, Retro ČS, mág, Mag, Retro muzeum, Magneťák, Československo, Husák, Pokojíček, Česká republika, Hračky, Obchodní dům, Salón, Generace, Nábytek, Praha